Aktualności

Kurs muzyczny: NATURA RYTMU I BĘBNY OBRĘCZOWE 9.01- 13.02.2019

NATURA RYTMU I BĘBNY OBRĘCZOWE. KURS MUZYCZNY Z XENIĄ URANOVĄ.
 
środy 9.01- 13.02.2019
“Wszystko ma rytm, i gdy jesteś w synchronii z tymi rytmami – życie płynie. poprzez rytm możesz znaleźć spokój w chaosie i harmonię w niezgodzie”. 
 

Xenia prezentuje autentycznie, alternatywne metody pracy z rytmem, improwizacją, oddechem i emisją głosu podczas gry na bębnach obręczowyh, z elementami indyjskich technik muzycznych, w ramach aktywności jej globtroterskiej Szkoły Bębnów Obręczowych i Rytmiki Orientu- TAKITA.
Więcej info: www.facebook.com/takitadrums

Ten warsztat jest dedykowany wszystkim zainteresowanym: tradycjami muzycznymi, kulturami świata, bębnami, muzyko- terapia, animacją muzyczną. Zarówno jak i tym , którzy nauczają rytmiki, pracują z głosem i tańcem, czy zajmują się rozwojem osobistym i chcieli by zbliżyć się ku muzyki. 

Podczas tego 6 tygodniowego warsztatu spotkamy się z bębnem obręczowym. Jest to jeden z najstarszych instrumentów ludzkości. Istnieje on od 6 tysiąclecia p.n.e., czasów jaskiń. Sumerom i Egipcjanom przygrywał w rytuałach płodności kapłanek, w starożytnej Grecji towarzyszył hulankom w kulcie Dionizosa . Do tej pory szaman wprawia dźwiękiem bębna w stan transu i pozwala na kontakt z innymi światami. W ostatnich latach, bęben ramowy przeżywa ogromny rozkwit. Długi i głęboki dźwięk tego instrumentu może doprowadzić nas do bardzo specjalnego miejsca, w którym bicie serca, oddech i umysł są jednym. Wszystko ma rytm, i gdy jesteś w synchronii z tymi rytmami – życie płynie. poprzez rytm możesz znaleźć spokój w chaosie i harmonię w niezgodzie. 

>>>> PROGRAM :

– Historia bębna obręczowego i pokaz technik.
– Rytm i natura rytmu. Podstawowe techniki gry.
– Synchronizacja ciała i umysłu. Rytm i oddech. 
– Podstawy emisji głosu. Bębnienie z emisją głosu.
– Struktury rytmiczne i komponowanie ( indyjską meotda spiewu _rytmicznego) Zwroty, akcenty.
– Parzyste i nieparzyste rytmy. Tradycyjne rytmy.
– Body Percussion
– Jam session.

>>>>> Instrumenty zapewniamy na miejscu! 

Xenia Uranova
jest rosjanką, mieszka w Polsce. Jest praperformerką, muzykiem, podróżniczką, trenerem rytmu, animatorką kultury, entuzjastką terapii dźwiękiem oraz założycielką globtrotterskiej szkoły gry na bębnach obręczowych i rytmiki orientu pod nazwą TAKITA.
Xenia pragnie się dzielić zdobytymi doświadczeniem, wiedzą, umiejętnościami i kompetencjami o naturze rytmu i światowych tradycjach muzyki, zarówno jak i technikach gry na bębnach obręczowych. Na własnym koncie ma wiele przeprowadzanych warsztatów w Polsce i za granicą.
Zgłębia ona również zagadnienia filozofii, praktyk cielesnych i mentalnych oraz zasady funkcjonowania natury i zjawisk w społeczeństwach. Kocha naturę i popiera holistyczny sposób bycia.

Więcej o Xenii:www.xeniauranova.com
https://web.facebook.com/xeniauranova/

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

Data: 9 stycznia- 13 luty ( 6 tygodni). Zajęcia odbywają raz w tygodniu, środa : godz.19.30- 21.00. 

Miejsce: Szkoła Yogi Zofii Netter., Gdańsk, ul. Zgody II/1
(kameralna, położona w cichym miejscu szkoła jogi w Gdańsku, wyposażona we wszystkie niezbędne pomoce do jogi, szatnie, parking, również parking dla rowerów)

Inwestycja: 240 zł 
Obowiązuje limit miejsc. Kolejność według zgłoszeń .

Zgłoszenia: do 5 stycznia 2019 e-mail: yogadlakazdego@gmail.com (proszę podać imię i nazwisko, numer kontaktowy) lub telefonicznie 502211907.
Zaliczka 80zł do dnia 5.01.2019 na konto: 24 1020 4900 0000 8602 3068 8335
z dopiskiem: bębny

Możesz zrobić komuś prezent świąteczny, zapraszając na kurs i kupując bon podarunkowy o wartości 100zł lub 200zł dostępny w recepcji szkoły. Informacja o bonach: https://yogadlakazdego.pl/2018/11/27/swiateczne-bony-podarunkowe-na-joge-i-nie-tylko/

 

>>> Rejestracja i pytania: Szkoła Yogi Zofii Netter, tel: 502 211 907 oraz tel. do prowadzącej: 739206808, mail: takita.drums@gmail.com

Do zobaczenia!

Aktualności

KURS JOGI DLA POCZĄTKUJĄCYCH kontynuacja 8.01- 21.02.2019

Wszyscy się różnimy, ale każdy z nas potrzebuje ciała, które jest sprawne, aby w pełni doświadczać życia. Każdy z nas potrzebuje spokojnego umysłu, aby zachować zdrową psychikę. Joga uczy jak utrzymać zdrowie ciała i spokój umysłu, co jest bardzo cenne w dzisiejszym pełnym bodźców świecie. W grupie łatwiej zmobilizować się do pracy nad sobą

Dla kogo?

– dla osób, które ukończyły KURS JOGI OD PODSTAW
– dla wszystkich, którzy pod fachowym okiem w KAMERALNEJ GRUPIE chcą pogłębiać praktykę jogi (limit miejsc 14 osób – każdy z osobna jest zauważony i otrzymuje potrzebne instrukcje i pomoce)
– dla wszystkich “sztywnych” osób oraz z nadwagą
– dla osób z kontuzjami
– dla tych, którzy mają przerwę w praktyce i chcą na nowo stanąć na macie

Na kursie:

– pogłębisz swoją praktykę jogi poprzez poprawne wykonywanie pozycji jogi (asany), pogłębisz właściwe kierunki ruchu przy swoich możliwościach
– nauczysz się prawidłowo oddychać podczas praktyki
– relaksować się aktywnie i pasywnie
– podchodzić z szacunkiem i uważnością do siebie i swojego ciała

Korzyści, jakich doświadczysz to:

– zmniejszysz napięcie i stres
– wzmocnisz i uelastycznisz ciało
– Twój kręgosłup i stawy odciążą się
– poprawisz odporność
– będziesz wśród ludzi, którzy tak jak Ty chcą zrobić coś dobrego dla swojego ciała

Prowadząca: Zosia Netter– dyplomowany nauczyciel jogi metodą Iyengara (Junior Intermediate I, 18lat praktyki, 15 lat nauczania)

Miejsce:
Szkoła Yogi Zofii Netter, Gdańsk, ul. Zgody II/1

(kameralna, położona w cichym miejscu szkoła jogi w Gdańsku, wyposażona we wszystkie niezbędne pomoce do jogi, szatnie, parking, również parking dla rowerów)

Koszt: 330zł (studenci i osoby powyżej 50 roku życia 310zł)

Zgłoszenia: do 3 stycznia 2019 e-mail: yogadlakazdego@gmail.com (proszę podać imię i nazwisko, numer kontaktowy) lub telefonicznie 502211907.
Zaliczka 100zł do dnia 3.01.2019 na konto: 24 1020 4900 0000 8602 3068 8335
z dopiskiem: kurs jogi dla początkujących

Możesz zrobić komuś prezent świąteczny, zapraszając na kurs i kupując bon podarunkowy o wartości 100zł lub 200zł dostępny w recepcji szkoły. Informacja o bonach: https://yogadlakazdego.pl/2018/11/27/swiateczne-bony-podarunkowe-na-joge-i-nie-tylko/

Terminy zajęć (14 lekcji 90-minutowych):

wtorki: 18.30- 20.00 (8,15,22,29 stycznia, 5,12,19 lutego)
czwartki: 19.30- 21.00 (10,17,24,31 stycznia, 7,14,21 lutego)

W ramach kursu możesz wziąć udział w relaksacyjnym niedzielnym koncercie mis i gongów (terminy wkrótce).

Jeśli chcesz porozmawiać z prowadzącą, zadzwoń: 502211907
Do zobaczenia na macie!

“Odważny to nie ten, który się nie boi, ale ten, który mimo strachu podejmuje wyzwanie”.

Aktualności

KURS “VINYASA I YIN JOGA” 8.01- 21.02.2019

Kurs od podstaw Vinyasa & Yin Joga – Joga Uważności

Joga jest praktyką która balansuje nasze energie wpływając kojąco na układ nerwowy i pozytywnie na zdrowie naszego ciała oraz umysłu.Każdy z nas jest coraz bardziej zabiegany, żyjemy w czasach Wielkiego Pośpiechu, zapominając często o sobie. Joga jest praktyką uważności, uczy nas przybywania ze sobą ,sprawia że lepiej radzimy sobie ze stresem.

Vinyasa i Yin joga są idealnym duetem, razem balansują nasze ciało, oddech i umysł. Dzięki uważnej praktyce osiągamy równowagę emocji , nasz organizm nabiera sił i odczuwamy spokój wewnętrzny.

Vinyasa Joga jest płynną i dynamiczną formą jogi. Podczas zajęć łączymy ruch z oddechem, uczymy się praktyki uważności w ruchu. Dzięki regularnej praktyce nasze ciało nabiera sił a oddech zaczyna być bardziej zrównoważony. Vinyasa to także sekwencje asan (pozycja jogi), w których płynnie przechodzimy z jednej asany w drugą oczywiście w rytmie naszego oddechu w zgodzie z naszym
ciałem. Vinyasa Joga wzmacnia nasze mięśnie, stawy i serce. Poprawia nasze krążenie i oczyszcza nas z wszelakich toksyn.

Yin Joga to wspaniałe antidotum na zaprzątany umysł i zabiegane pełne stresu dni. Ten spokojny styl jogi charakteryzuje się utrzymywaniem pasywnych pozycji ( większości siedzących i leżących) od 3 – 5 minut . Podczas każdej asany mocno się rozciągamy wpływając na zdrowie naszych powięzi i organów.
Yin Joga sprawia, że uwalniamy się także od negatywnych emocji, stwarzamy przestrzeń na pogłębianie naszego oddechu. Ten styl jogi zwiększa naszą zdolność przebywania w zupełnej ciszy i w bezruchu, z calkowitą akceptacją naszych doznań i uczuć. Yin jest formą praktyki Mindfulness.

Kurs Vinyasy i Yin Jogi przeznaczony jest dla każdego kto chce poznać podstawy jogi płynnej ,wzmocnić i rozluźnić się, a co najważniejsze poznać nowe metody redukcji stresu. Zapraszamy na jogęprzy świecach oraz klimatycznej atmosferze z nutką poezji.

Podczas kursu otrzymasz skrypt:
– Powitanie Słońca
– 2 x Sekwencję Vinyasa Jogi
– 2 x Sekwencje Yin Joga
– 1 x Sekwencje Vinyasa & Yin Jogi

Na KURSIE nauczysz się:
– Vinyasy Jogi od podstaw
– Vinyasa /Powitanie Słońca
– Vinyasa wzmacniająca mięśnie brzucha i pleców
– Vinyasa otwierająca klatkę piersiową i serce
– Vinyasa dla zdrowych bioder
– Vinyasa dla równowagi i balansu
– Yin joga dla organow i powięzi
– ćwiczenia oddechowe – Pranayama
– praktyka uważności – Dharana
– Relaksakcja
– medytacja – Dyana

Dla kogo?
– dla wszystkich pragnących nauczyć się podstaw jogi dynamicznej i wzmacniającej
– dla osób zainteresowanych budowaniem wewnętrznej siły i uważności
– dla osób szukających zrównoważonej praktyki z elementami relaksacji i medytacji
– dla wszystkich szukających wyciszenia umysłu, odstresowania się poprzez ruch i pasywną relaksacje

Prowadząca: Agnieszka Wachowska – dyplomowany nauczyciel jogi
Agnieszka ukończyła kurs nauczycielski :
Yin Jogi z Biffem Mithoefer ( autor ksiazki ”Yin Yoga Kit’)
Trzy intensywne tygodniowe warsztaty nauczycielskie jogi z Donną Farhi ( autorka ksiażki ”Joga –
Sztuka życia ” i ”Yoga Mind , Body and Soul”)
Dyplom nauczyciela Hatha Jogi – YTTC DUBLIN
Szkoleniowy warszat Jogi Regenerującej – Judith Lasater
Dyplom Nauczyciela Jogi – Yoga Vidya Dham INDIA 2008

Miejsce:
Szkoła Yogi Zofii Netter, Gdańsk, ul. Zgody II/1

(kameralna, położona w cichym miejscu szkoła jogi w Gdańsku, wyposażona we wszystkie niezbędne pomoce do jogi, szatnie, parking, również parking dla rowerów)

Koszt: 370zł (studenci i osoby powyżej 50 roku życia 350zł)

Kameralna grupa: 10 osób

Zgłoszenia: do 3 stycznia 2019 e-mail: yogadlakazdego@gmail.com (proszę podać imię i nazwisko, numer kontaktowy) lub telefonicznie 502211907.
Zaliczka 100zł do dnia 3.01.2019 na konto: 24 1020 4900 0000 8602 3068 8335
z dopiskiem: kurs vinyasa i yin joga

Możesz zrobić komuś prezent świąteczny, zapraszając na kurs i kupując bon podarunkowy o wartości 100zł lub 200zł dostępny w recepcji szkoły. Informacja o bonach: https://yogadlakazdego.pl/2018/11/27/swiateczne-bony-podarunkowe-na-joge-i-nie-tylko/

Terminy zajęć (14 lekcji 90-minutowych):

wtorki: 17.45- 19.15 (8,15,22,29 stycznia, 5,12,19 lutego)
czwartki: 17.45- 19.15 (10,17,24,31 stycznia, 7,14,21 lutego)

Jeśli chcesz porozmawiać o kursie, zadzwoń: 502211907
Do zobaczenia na macie!

“Odważny to nie ten, który się nie boi, ale ten, który mimo strachu podejmuje wyzwanie”.

Aktualności

KURS “JOGA NA STRES” dla każdego 8.01- 21.02.2019

Joga na stres – Hatha Joga & Joga Regeneracyjna
 
W dzisiejszych czasach każdy z nas jest zabiegany, nie mamy czasu aby na chwilę przystanąć i złapać oddech, często popadamy w stres, stajemy się nerwowi i zapominamy kim jesteśmy. Nasze ciało zaczyna się zmieniać, zbyt usztywnione stawy hamują przepływ energii i radości życia.
 
Joga jest najlepszym antidotum na zmęczone ciało, stres, bóle karku i krzyża, dzięki regularnej praktyce umysł staje się bardziej spokojny, wyciszając się zaczynamy dostrzegać piękno otaczającego nas świata.
 
Joga to wewnętrzna praktyka stworzona by budować świadomość, spokój i zadowolenie.
Praktykując jogę nie używamy ciała aby przybrać pozycję, przybieramy pozycję aby dotrzeć do ciała.
Joga uczy nas wsłuchiwania się we własne potrzeby i uważnosci.
 
Kurs przeznaczony jest dla każdego kto chce się zrelaksować i wzmocnić swoje ciało. Zapraszamy na jogę przy świecach oraz klimatycznej atmosferze z nutką poezji.
 
Dla kogo?
– dla wszystkich osób którzy chcą odzyskać siły , witalność, wyciszyć umysł a przede wszystkim
zregenerować się
– dla początkujących i zaawansowamych szukających relaksacji
– dla osób z kontuzjami
– dla osób cierpiących na depresję, bezsenność, stany lękowe
 
Podczas kursu otrzymasz skrypt zawierający:
– Sekwncję Powitanie Słońca
– 2 x Sekwencję Hatha Jogi
– 2 x Sekwencję Joga Regenerująca
– 1x Sekwencja Hatha& Regenerująca Joga
 
Na KURSIE JOGI NA STRES nauczysz się:
– skutecznych metod redukcji stresu
– podstaw Hathy Jogi
– joga Nidra
– jogi regenerująca – Restorative Joga
– wyciszających ćwiczeń oddechowych
– medytacji
 
Prowadząca: Agnieszka Wachowska – dyplomowany nauczyciel jogi
Dyplom nauczyciela Hatha Jogi – YTTC DUBLIN
Szkoleniowy warszat Jogi Regenerującej – Judith Lasater Dublin
Dyplom Nauczyciela Jogi – Yoga Vidya Dham INDIA
Certyfikat Nauczyciela Yin Jogi – Biff Mithoefer Greece
Szkoleniowe warszaty Jogi – Donna Farhi
 
Miejsce:
Szkoła Yogi Zofii Netter, Gdańsk, ul. Zgody II/1
 
(kameralna, położona w cichym miejscu szkoła jogi w Gdańsku, wyposażona we wszystkie niezbędne pomoce do jogi, szatnie, parking, również parking dla rowerów)
 
Koszt: 370zł (studenci i osoby powyżej 50 roku życia 350zł)
 
Kameralna grupa: 10 osób
 
Zgłoszenia: do 3 stycznia 2019 e-mail: yogadlakazdego@gmail.com (proszę podać imię i nazwisko, numer kontaktowy) lub telefonicznie 502211907.
Zaliczka 100zł do dnia 3.01.2019 na konto: 24 1020 4900 0000 8602 3068 8335
z dopiskiem: kurs jogi na stres
 
Możesz zrobić komuś prezent świąteczny, zapraszając na kurs i kupując bon podarunkowy o wartości 100zł lub 200zł dostępny w recepcji szkoły. Informacja o bonach: https://yogadlakazdego.pl/2018/11/27/swiateczne-bony-podarunkowe-na-joge-i-nie-tylko/
 
Terminy zajęć (14 lekcji 90-minutowych):
 
wtorki: 19.30- 21.00 (8,15,22,29 stycznia, 5,12,19 lutego)
czwartki: 19.30- 21.00 (10,17,24,31 stycznia, 7,14,21 lutego)
 
Jeśli chcesz porozmawiać o kursie, zadzwoń: 502211907
Do zobaczenia na macie!
 
“Odważny to nie ten, który się nie boi, ale ten, który mimo strachu podejmuje wyzwanie”.
Aktualności

KURS JOGI OD PODSTAW 7.01- 20.02.2019

Wszyscy się różnimy, ale każdy z nas potrzebuje ciała, które jest sprawne, aby w pełni doświadczać życia. Każdy z nas potrzebuje spokojnego umysłu, aby zachować zdrową psychikę. Joga uczy jak utrzymać zdrowie ciała i spokój umysłu, co jest bardzo cenne w dzisiejszym pełnym bodźców świecie. W grupie łatwiej zmobilizować się do pracy nad sobą
 
Dla kogo?
 
– dla wszystkich, którzy pod fachowym okiem w KAMERALNEJ GRUPIE chcą rozpocząć praktykę jogi (limit miejsc 14 osób – każdy z osobna jest zauważony i otrzymuje potrzebne instrukcje i pomoce)
– dla wszystkich “sztywnych” osób oraz z nadwagą
– dla osób z kontuzjami
– dla tych, którzy mają długą przerwę w praktyce i chcą na nowo stanąć na macie
 
Na KURSIE JOGI OD PODSTAW nauczysz się:
 
– poprawnie wykonywać podstawowe pozycje jogi (asany), czyli poznasz właściwe kierunki ruchu przy swoich możliwościach
– prawidłowo oddychać podczas praktyki
– relaksować się aktywnie i pasywnie
– podchodzić z szacunkiem i uważnością do siebie i swojego ciała
 
Korzyści, jakich doświadczysz to:
 
– zmniejszysz napięcie i stres
– wzmocnisz i uelastycznisz ciało
– Twój kręgosłup i stawy odciążą się
– poprawisz odporność
– poznasz ludzi, którzy tak jak Ty chcą zrobić coś dobrego dla swojego ciała
 
Prowadząca: Dorota Węsierska– dyplomowany nauczyciel jogi metodą Iyengara (15lat praktyki)
 
Miejsce:
Szkoła Yogi Zofii Netter, Gdańsk, ul. Zgody II/1
 
(kameralna, położona w cichym miejscu szkoła jogi w Gdańsku, wyposażona we wszystkie niezbędne pomoce do jogi, szatnie, parking, również parking dla rowerów)
 
Koszt: 330zł (studenci i osoby powyżej 50 roku życia 310zł)
 
Zgłoszenia: do 3 stycznia 2019 e-mail: yogadlakazdego@gmail.com (proszę podać imię i nazwisko, numer kontaktowy) lub telefonicznie 502211907.
Zaliczka 100zł do dnia 3.01.2019 na konto: 24 1020 4900 0000 8602 3068 8335
z dopiskiem: kurs jogi od podstaw
 
Możesz zrobić komuś prezent świąteczny, zapraszając na kurs i kupując bon podarunkowy o wartości 100zł lub 200zł dostępny w recepcji szkoły. Informacja o bonach: https://yogadlakazdego.pl/2018/11/27/swiateczne-bony-podarunkowe-na-joge-i-nie-tylko/
 
Terminy zajęć (14 lekcji 80-minutowych):
 
poniedziałki: 17.45- 19.15 (7,14,21,28 stycznia, 4, 11, 18 lutego)
środy: 17.45- 19.15 (9, 16, 23, 30 stycznia, 6,13,20 lutego)
 
W ramach kursu możesz wziąć udział w relaksacyjnym niedzielnym koncercie mis i gongów (terminy wkrótce).
 
Jeśli chcesz porozmawiać o kursie, zadzwoń: 502211907
Do zobaczenia na macie!
 
“Odważny to nie ten, który się nie boi, ale ten, który mimo strachu podejmuje wyzwanie”.