Medytacja żywioły przy dźwiękach mis i gongów – ziemia - Szkoła Yogi Zofii Netter

Medytacja ŻYWIOŁY przy dźwiękach mis i gongów – ZIEMIA

Aktualności
3 kwietnia 2022

Zapraszamy na cykl medytacji CZTERY ŻYWIOŁY przy dźwiękach mis i gongów:
ŻYWIOŁ ZIEMIA

Esencję świata tworzą 4 żywioły: ziemia, powietrze, ogień i woda. Można nauczyć się świadomie korzystać z ich mocy.
Ziemia karmi, powietrze oczyszcza, ogień chroni, a woda leczy, ale tak naprawdę – odwołując się do magii żywiołów – możemy wspierać wszystkie dziedziny życia: miłość, finanse, naukę, prestiż, zdrowie… Przyciągać to, czego potrzebujemy i żegnać, co nam nie służy. Wystarczy spalić to w ogniu, zakopać w ziemi, odesłać z prądem wody czy rozrzucić na wietrze…Ziemia jest fundamentem pod trwałe osiągnięcia.

Ziemia – żywioł potrzebny do realizacji planów. To najbliższy człowiekowi spośród 4 żywiołów, podstawa dla wszystkich pozostałych. Mamy z nią w zasadzie stały kontakt – kiedy chodzimy, siadamy, jemy, pracujemy. To typowa żeńska energia, jest jak matka: płodna, opiekuńcza, zaspokaja podstawowe potrzeby, daje oparcie, poczucie bezpieczeństwa, pokarm, schronienie. Ziemia jest najbardziej fizycznym z żywiołów, związanym ze zdrowiem, siłą, ale też ze strukturą, solidnością, stabilnością, wytrwałością.
Aby nadać realny kształt naszym planom, projektom, marzeniom, potrzebujemy żywiołu ziemi. Bo ziemia ma moc urzeczywistniania. Zapewnia dostatek, powodzenie finansowe – odpowiada za udane plony. O osobach obdarzonych tym pierwiastkiem mówi się, że są ugruntowane, twardo stąpają po ziemi. Brak tego elementu to głowa w chmurach, uczucie zagubienia, rozchwianie, lekkomyślność, nieprzystosowanie do rzeczywistości.

Przypisane ziemi:
części ciała – kości i narządy płciowe,
zmysł – dotyk,
pora dnia – noc,
miejsca to pola, łąki, las.

Każdy z żywiołów ma w sobie zarówno aspekty pozytywne, jak i negatywne.
Tworzy i niszczy. Można też na to spojrzeć w inny sposób: że szkodzi to, co narusza równowagę, co występuje w nadmiarze.
Żywioł ziemi zapewnia nam poczucie realizmu, praktyczne myślenie, ale jeśli jest go za dużo, może tłumić spontaniczność, ograniczać horyzonty myślowe, prowadzić do materializmu, konserwatyzmu, przesadnego planowania i niewolniczego trzymania się zasad, do despotyzmu, a nawet fanatyzmu.Na medytacji będziemy równoważyć Żywioł Ziemi w sobie.

Dzięki medytacjom żaden z żywiołów nie będzie dominować nad pozostałymi. Zresztą, by utrzymać równowagę w życiu, wszystkie muszą ze sobą współistnieć w spokoju.

Prowadzi i gra Zofia Netter.

Zapraszamy serdecznie.

Termin: niedziela 3 kwietnia 2022 godz. 18:30- 20.00
Cena 60 zł – płatne przelewem na konto 24 1020 4900 0000 8602 3068 8335 lub w recepcji szkoły do 01.04.2022

Prosimy zabrać wygodny ubiór, medytacja- medytacja odbywa się w leżeniu.
Przeciwwskazania do udziału w takim koncercie to ciąża (pierwszy trymestr), rozrusznik serca, epilepsja, początek przyjmowania leków psychotropowych oraz stan po spożyciu alkoholu.

Zapisz się przez system rezerwacji lub w recepcji szkoły 693 448 875