Opis zajęć - Szkoła Yogi Zofii Netter

Rodzaje zajęć w naszej szkole

Joga dla początkujących
Joga metodą Iyengara dla osób praktykujących poniżej 6 miesięcy. Na zajęciach używamy pomocy: klocków, pasków, pasów, kocy, krzeseł, lin. Na każdych zajęciach przypominamy podstawy.
Joga dla średniozaawansowanych
Joga metodą Iyengara dla osób powyżej 6 miesięcy praktyki. Na zajęciach używamy pomocy: klocków, pasków, pasów, kocy, krzeseł, lin. Pogłębiamy praktykę, przygotowujemy się do praktyki pozycji odwróconych i wykonujemy je.
Joga dla kręgosłupa
Te zajęcia to profilaktyka schorzeń kręgosłupa metodą Iyengara, znosząca stany bólowe pleców i uwzględniająca ograniczone możliwości wykonywania niektórych asan, także dla osób z ograniczeniami ruchomości stawów.
Joga dla każdego/ Joga poranna/ Joga na lunch
Na te zajęcia jogi metodą Iyengara może przyjść każdy bez względu na stopień zaawansowania. Poziom grupy weryfikują osoby, które uczestniczą w zajęciach.
Kundalini Joga
” Opowiem wam o jodze w bardzo prosty sposób: Umysł ludzki jest potencjalnie Nieskończony i Twórczy. Jednak w praktyce jest on w rzeczywistości ograniczony. Potrzebna jest więc jakaś praktyczna wiedza, poprzez którą można poszerzyć swój umysł, by sprowadzić równowagę pozwalającą człowiekowi kontrolować swe ciało fizyczne i doznawać swej Nieskończonej Jaźni.” – Yogi Bhajan - mistrz Kundalini Jogi
Joga na stres
Te zajęcia są sposobem na wzmocnienie siebie i zintegrowanie trzech sfer funkcjonowania istoty ludzkiej: sfery fizycznej – praca z ciałem; sfery mentalnej – praca z emocjami i przekonaniami i sfery energetycznej (ducha) – praca nad energią życiową i poczuciem sensu istnienia.
Joga ashtanga (pierwsza i druga seria)
Ashtanga jest to tradycyjna odmiana jogi dynamicznej, która charakteryzuje się płynnością, połączeniem ruchu z oddechem oraz stałą sekwencją asan. Jej zadaniem jest nie tylko uelastycznić ciało, ale także je wzmocnić. Powtarzalność asan w sekwencji, powala nam lepiej poznać siebie, przyjrzeć swojemu ciału i głębiej osadzić się w praktyce. Koncentracja pojawiająca się podczas podczas praktyki, wraz ze swobodnym flow powoduje, że ten rodzaj praktyki jest nazywany medytacją w ruchu.
Slow Flow Joga
To dynamiczna odmiana jogi, ale w miękkiej, przyjemnej i nieśpiesznej wersji.
Vinyasa joga
To joga dynamiczna, cechująca się dużą intensywnością, odrobinę taneczna, ze względu na swoją rytmikę, nigdy nudna.
Joga w ciąży
Zajęcia przeznaczone dla pań od 16 tygodnia ciąży przebiegającej bez powikłań.
Łagodna vinyasa
Spokojna forma vinyasy dla poczucia lekkości i swobody. Płynne i miękkie ruchy w rytm naturalnego oddechu. Podczas zajęć spowalniamy tempo, aby na jeszcze głębszym poziomie połączyć się ze swoim oddechem i doświadczyć przepływu w uważny sposób. Każda lekcja składa się z podstawowych technik oddechowych oraz pozycji, które łączą się w sekwencje. Celem praktyki jest uspokojenie umysłu i zaangażowanie do pracy całego ciała. Korzyści: - wzmocnienie mięśni głębokich - utrzymanie siły mięśniowej - uelastycznienie ciała - większa uważność i koncentracja - poprawia wydolność organizmu
Joga i mindfulness
Te zajęcia są przestrzenią na zatrzymanie w codziennym biegu i spotkanie z samym sobą poprzez miękki, delikatny ruch, świadomy oddech oraz momenty ciszy i refleksji.
Joga dla nastolatków
Na zajęcia zapraszamy młodzież w wieku 10 -15 lat.
Joga dla dzieci
Zajęcia dla dzieci w wieku 4 -9 lat.
Jogalates
Jogalates to połączenie jogi i pilatesu. Obie aktywności stawiają na równi sprawność ciała i równowagę umysłu. Jogalates łączy wschodnia tradycje jogi z odkryciami żyjącego w XX w. Josepha Pilatesa.
Pilates podstawy
Pilates to trening, który polega na wykonywaniu ćwiczeń według określonej kolejności (tzw. order), mając na uwadze kilka podstawowych zasad pilatesu: koncentracja, oddech, kontrola, precyzja, centrum i płynność ruchu.
Pilates dla każdego
Pilates to trening, który polega na wykonywaniu ćwiczeń według określonej kolejności (tzw. order), mając na uwadze kilka podstawowych zasad pilatesu: koncentracja, oddech, kontrola, precyzja, centrum i płynność ruchu.
Pilates dla kręgosłupa
Zajęcia mają charakter zarówno profilaktyczny jak i terapeutyczny, przeznaczone dla osób odczuwających bóle kręgosłupa będące wynikiem przeciążeń, urazów lub wad postawy.
Pilates dla mamy i dziecka do 1 roku
To treningi dla kobiet w pierwszym roku po urodzeniu dziecka.
Pilates w ciąży
Trening w ciąży ukierunkowany na większą świadomość ciała i jego potrzeby, budowanie wiary we własne możliwości, umiejętność radzenia sobie ze stresem i emocjami.
Medytacja z dźwiękiem
To relaks w leżeniu przy dźwiękach mis, gongów, dzwonków koshi i innych instrumentów.
Pranajama- nauka oddechu
To bardzo relaksujące i regenerujące zajęcia. Pranajama jest to nauka o kontroli oddechu. Jej nazwa pochodzi od sanskryckich słów prana (energia życiowa) i jama (kontrola, dyscyplina).
Joga indywidualna
Te zajęcia skierowane są zarówno do osób, które chcą dopiero rozpocząć praktykę jogi, jak i do tych, którzy pragną swoją praktykę pogłębić.
Praktyka własna
Mamy dla Was nową ofertę - wynajem sali na godziny na samodzielną praktykę bez nauczyciela.
Yin Joga
W trakcie  zajęć zostajemy w pozycjach przez dłuższy czas. Skupiamy się na naszych powięziach i tkankach łącznych.
Zdrowy kręgosłup
Zajęcia dla każdego, oparte na zestawach ćwiczeń, które najłatwiej można określić jako typowa gimnastyka. W trakcie każdej lekcji pojawiają się elementy: mobilizacji, stabilizacji, rozciągania i wzmacniania, co zapewnia kompleksową poprawę stanu mięśni, ścięgien i stawów, korekcję sylwetki, lepszą równowagę ciała oraz – jak sama nazwa wskazuje – lepszą kondycję kręgosłupa. Podczas zajęć wykorzystujemy sprzęt (rollery, dyski, piłki pilatesowe, kostki, paski). Pojawiają się elementy jogi w zakresie, jaki nie stanowi jakiegokolwiek ryzyka napięć dla naszego kręgosłupa. Dlatego te zajęcia polecane są każdemu, również osobom z dolegliwościami kręgosłupowymi czy innymi problemami dotyczącymi np. mobilności stawów. Lekcja zdrowego kręgosłupa kończy się krótką relaksacją, co zapewnia uczestnikom także lepsze ogólne samopoczucie.