Gabinet fizjoterapeutyczny, psychologiczno-terapeutyczne, Gdańsk Oliwa - Szkoła Yogi Zofii Netter
Gabinety

Gabinet fizjoterapeutyczny

Zmasowane Dobro - powięziowy masaż leczniczy

Nazywam się Tadeusz Meissner, jestem dyplomowanym masażystą. Specjalizuję się w leczniczym masażu powięziowym. Masaż to moja pasja, dlatego mam niesztampowe podejście do tej formy terapii. W moim zawodzie ważne jest dla mnie przede wszystkim dobro klienta a także profesjonalizm i wysoka jakość świadczonych przeze mnie usług.

Charakteryzuje mnie indywidualne podejście – każdemu poświęcam pełnię uwagi oraz tyle czasu, ile potrzeba dla konkretnego przypadku. Bardzo istotne jest dla mnie zrozumienie potrzeb z którymi przychodzi klient. Kluczem do tego jest podejście całościowe. Na podstawie konsultacji odnośnie indywidualnych potrzeb, stylu życia, ewentualnych dolegliwości i informacji płynących z ciała dostosowuję zabieg do klienta.

Fascynuje mnie terapia mięśniowo-powięziowa, nakierowana na pracę z powięzią jako źródłem ograniczeń w układzie ruchu. Niektóre formy pracy terapeutycznej są odczuwane jako bolesne, inne są relaksujące, przyjemne. To bardzo indywidualne odczucia, dlatego w trakcie zabiegu jestem wsłuchany w reakcje klienta. Staram się spoglądać na problemy kompleksowo: rozpatruję problem w szerszym kontekście pracy, życia codziennego, nawyków. Osobom zainteresowanym pokazuję również dodatkowe formy autoterapii. Te elementy według mnie są prawdziwym kluczem do Zmiany.

Zapraszam na masaże powięziowe!
https://g.page/r/CdStLuPEgfrPEAE

Gabinet fizjoterapeutyczny

Marcin Zarzembłowski

Mam na imię Marcin i jestem fizjoterapeutą - ale nie myśl, że to znaczy, że jestem nudny! Przeciwnie, moja praca to moja pasja i lubię to, co robię. Udzielam szkoleń z Terapii Narzędziowej Tkanek Miękkich (IASTM) i Terapii Blizn, co brzmi jak coś z filmu science-fiction, ale zapewniam Cię, że to naprawdę istnieje.

Nie mogę przestać myśleć o tkance miękkiej i jej współpracy z układem nerwowym. Dlatego skupiłem się na doskonaleniu IASTM i stworzyłem super uniwersalny model terapii narzędziowej, który można użyć w każdym gabinecie. Uwielbiam także pracę z blizną - nawet jeśli jest stara, mała lub wydaje się niemożliwa do usunięcia, bo lubię wyzwania! Może należeć do kobiety po cesarskim cięciu, jak i do niemowlaka. Żadna blizna mi niestraszna.

Jako akupunkturzysta wykonuję zabiegi z użyciem cienkich igieł wprowadzanych w wybrane punkty na ciele pacjenta, mające na celu pobudzenie naturalnych mechanizmów zdrowienia organizmu. Akupunktura jest jednym z elementów medycyny chińskiej i stosowana jest w leczeniu różnych schorzeń, od bólu pleców i migreny, po depresję i bezpłodność.

Shonishin to japońska metoda terapeutyczna wykorzystywana w pediatrii. Polega na delikatnym stymulowaniu skóry dziecka za pomocą specjalnych narzędzi, bez penetracji igłami. Podczas terapii shonishin terapeuta wykonuje lekkie, powtarzalne ruchy na skórze dziecka, wykorzystując różne narzędzia, takie jak specjalne pałeczki, tyczki, lub kółka. Te ruchy powodują subtelne bodźce, które stymulują układ nerwowy i krążenie krwi. Technika ta może pomóc w łagodzeniu różnych dolegliwości u dzieci, takich jak problemy z układem trawiennym, astma, alergie, zaburzenia snu, czy nawet stres.

Shonishin jest bardzo delikatną metodą terapeutyczną i jest uważana za bezpieczną dla dzieci. Jest to alternatywna metoda leczenia, która może być stosowana samodzielnie lub jako uzupełnienie innych terapii, zawsze pod nadzorem wykwalifikowanego terapeuty.

P-DTR! To takie narzędzie, które pomaga odnaleźć ukryte punkty w naszym ciele, które przyczyniają się do bólu, dyskomfortu czy ograniczeń ruchowych. Dzięki P-DTR możemy zlokalizować te uporczywe punkty i zneutralizować je w taki sposób, aby nasze ciało mogło działać jak najlepiej. Tak jak detektyw poszukujący dowodów, terapeuta P-DTR przeszukuje ciało pacjenta, aby odkryć źródło problemu i rozwiązać go raz na zawsze!

Serdecznie zapraszam na spotkanie :)

Gabinet psychologiczno - terapeutyczny

Emilia Pilch - Refleksologia twarzy i głowy/ Refleksologia stóp

Cześć :), Jestem Emi i podróżuje z zabiegami refleksologii już ponad 13 lat.

Chcę dać Ci szansę doświadczania mocy, która płynie z uważnego dotyku, aby wspierać w regeneracji i odnowie na poziomie ciała, umysłu i duszy (CUD). Wszak jesteś „cudem do odkrycia, a nie problemem do naprawienia” J (Ewelina Stępnicka).

Wiele lat spełniałam się zawodowo w gabinetach SPA na statkach rzecznych i oceanicznych. Dużo wdzięczności i radości po zabiegach do mnie płynęło, motywowało do pracy, szkoleń i dalszego rozwoju.

Zabiegi refleksologii twarzy i głowy oraz refleksologii stóp w sposób holistyczny podchodzą do organizmu człowieka, wpływają pozytywnie na wszystkie części ciała i stymulują jego niezwykły potencjał do samouzdrawiania.

Poza swoją pracą najbardziej na świecie lubię przebywać blisko przyrody i ciszy. Energię, którą czerpię z aktywności w otoczeniu natury chcę dalej przekazywać i Twoje „wewnętrzne akumulatory” w ten sposób doładowywać.

Niezwykłą wartość ma dla mnie również umiejętność czucia spokoju w różnych życiowych sytuacjach, dlatego wybrałam sprawdzone od tysiącleci metody, które w stan błogości wprowadzają , do poczucia harmonii i radości na co dzień stopniowo przybliżają.

Dbajmy o siebie i pamiętajmy, że „ludzkie ciało w pokoju z samym sobą cenniejsze jest niż najrzadszy klejnot” J. (Tsong Khapa)

Zabiegi odbywają się regularnie w piątek i niedzielę w godzinach 9:15-12:45.

Zapisy dostępne w systemie rezerwacji zajęć w grafiku i recepcji do poprzedzającego wieczora.

Czas trwania i wartość: 1h – 150zł

Do zobaczenia :)

REFLEKSOLOGIA TWARZY I GŁOWY Refleksologia twarzy i głowy to zabieg relaksacyjny, leczniczy i upiększający. Wspomaga doprowadzenie organizmu do równowagi biologicznej. Poprawia działanie układu immunologicznego, hormonalnego i nerwowego. Wyniki badań naukowych potwierdziły wydzielanie się podczas zabiegu endorfin, serotoniny i innych tzw. neurotransmiterów. Dzięki tym hormonom poprawia się nasze samopoczucie, doświadczamy harmonii i błogostanu. Dalekowschodnią wiedzę i praktykę na temat refleksologii twarzy i głowy w Europie rozpowszechniła Dunka Lone Sorensen. Doświadczenie zdobywała ponad 30 lat studiując neurologię, kinezjologię, akupunkturę i refleksologię w Danii, Francji, Hiszpanii, Niemczech, Chile, Argentynie i na Kubie. Metoda refleksologii twarzy i głowy wg Sorensen łączy wiedza z zakresu współczesnej neurofizjologii, tradycyjnej medycyny chińskiej oraz technik masażu twarzy Indian z argentyńskich Andów. Bazuje ona na zjawisku łuku odruchowego. Podobnie jak na dłoniach i stopach, również na głowie znajdują się punkty i obszary, które przez układ nerwowy i kanały energetyczne tzw. meridiany (TMC) są połączone z odpowiednimi narządami i układami organizmu. Zabieg wycisza i łagodzi odczuwanie rozmaitych emocji, reguluje energetykę organizmu. Refleksologia twarzy poprzez poprawę ukrwienia pomaga wygładzić zmarszczki i rozświetla wygląd twarzy. REFLEKSOLOGIA STÓP Refleksologia stóp to starożytna sztuka uzdrawiania poprzez stymulację punktów refleksyjnych na stopach. Od lat jestem pod wielkim wrażeniem wielofunkcjonalności naszych stóp: pozwalają nam przemierzać świat i uczyć się nowych rzeczy, stanowią oparcie dla ciała, poprzez stopy możemy także oddziaływać na wszystkie elementy organizmu ludzkiego. Medycyna chińska nazywa stopę mapą całego ciała lub drugim sercem. Istnieją dwa równoległe nurty wyjaśniające na czym polega refleksologia. Twórcą pierwszego z nich był doktor William Fitzgerald, a rozwinęła ją Eunice Ingham uznawana za matkę współczesnej refleksologii. Zgodnie z nią przez ciało człowieka biegną nerwy, które swoje zakończenia mają w palcach stóp (7000 nerwów) i dłoni.

Każda z takich ścieżek nerwowych to strefa, czyli zona. Poprzez stymulację odpowiednich zakończeń nerwowych w stopach można zatem wpływać na odległe części ciała, leżące w danej strefie. Drugie podejście do pracy na stopach rozpowszechniła Inge Dougans, która zintegrowała pracę na stopach z wiedzą, wywodzącą się z medycyny Dalekiego Wschodu. Chińczycy, którzy dużą wagę przywiązują do przepływu energii, wierzą, że przez ciało człowieka biegną tzw. meridiany, stanowiące autostrady dla energii życiowej (chi). Ścieżki swój koniec mają w stopach, stąd też stymulacja refleksów (receptorów) na nich zlokalizowanych, może przyczynić się do odblokowania i wznowienia swobodnego krążenia energii życiowej. Refleksologia jest terapią holistyczną, która traktuje człowieka jako niepodzielną całość, obejmującą ciało, umysł i duszę, wspomaga istniejące w każdym z nas siły samoleczenia organizmu. Systematyczna praca na stopach, podobnie jak regularne ćwiczenia jogi i aktywność na świeżym powietrzu stanowi doskonałą metodę profilaktyki zdrowotnej.

Gabinet psychologiczno - terapeutyczny

Aleksandra Wiśniewska

Rytuał Masażu Twarzy Kobido

Jestem certyfikowaną masażystką twarzy Kobido – Japońskiego Liftingu Twarzy. Moja praca z ciałem trwa od wielu lat, a zaczęła się od wzrastającej potrzeby spokoju, równowagi ciała i ducha w świecie pełnym bodźców. Praktykowałam różne metody, od jogi (sivanandy, radża i yin) po ćwiczenia oddechowe, TRE, tao yin, medytację. Zaczęłam interesować się refleksologią, z której korzystałam podczas różnych dolegliwości i przekonałam się, że dotyk po prostu działa.

W międzyczasie zainteresowałam się także pielęgnacją cery, kiedy zauważyłam, że stosowane wówczas przeze mnie metody pielęgnacji tylko pogarszają stan skóry. Zaczęłam czytać o kosmetykach naturalnych, składnikach, jak dobierać produkty do mojego typu cery i jak wsłuchiwać się w potrzeby mojej skóry. To właśnie zaczęło przynosić rezultaty. W późniejszym czasie wzięłam udział w warsztatach face jogi, której krótkie ćwiczenia dołączyłam do mojego rytuału pielęgnacyjnego i zauważyłam naprawdę niesamowite efekty. To zaprowadziło mnie na ścieżkę Masażu Kobido.

Aktualnie w mojej pracy lubię dzielić się z ludźmi zgromadzonymi informacjami i doświadczeniami m.in. na temat pielęgnacji, a także wskazówkami na temat automasażu. Jednocześnie zawsze zachęcam do czerpania ze swojej intuicji i wsłuchiwania się w swoje potrzeby oraz potrzeby swojej skóry. Podchodzę do każdego klienta indywidualnie i dokładam starań, aby każda sesja była wyjątkowa.

Masaż Kobido to świetna opcja dla tych, którzy chcą doświadczyć głęboko relaksującej sesji, osiągając przy tym nadzwyczajny efekt liftingu. Kobido to Japoński Lifting Twarzy czerpiący z tradycji medycyny chińskiej znanej jako „anma” (dosł. naciskanie i pocieranie). To zabieg odprężający, a także odmładzający. Składa się z masażu tkanek głębokich, drenażu limfatycznego, akupresury i części liftingującej. Jest świetną alternatywą dla zabiegów medycyny estetycznej, dla osób ceniących naturalne sposoby na piękno. Masaż Kobido swoją kompleksowość i dynamikę oddziałuje na głębsze warstwy skóry i mięśni. Rozluźnia a także stymuluje skórę, pobudzając ją do pracy, dzięki czemu możemy osiągnąć efekt liftingu. Do tych rezultatów przyczynia się także pobudzenie nerwów twarzy, które zwiększa przepływ „qi” (energii) na twarzy i w ciele. Podczas zabiegu masowane są nie tylko twarz, ale także szyja, ramiona, dekolt i kark, co przyniesie także ulgę osobom pracującym przy komputerze, przebywającym długo w pozycji siedzącej. Ponadto, wraz z elementami pielęgnacji twarzy zabieg Kobido tworzy pełen, spójny rytuał, który ukoi zmysły. Najlepsze efekty można osiągnąć w serii zabiegów, jednak masaż równie dobrze sprawdzi się jako zabieg bankietowy, gdyż rezultaty widać już po pierwszej sesji.

Efekty wizualne masażu Kobido:
• zniwelowanie napięć mięśniowych (zmarszczek mimicznych),
• zapobieganie i zmniejszenie efektów starzenia się skóry,
• regeneracja skóry poprzez stymulację metabolizmu komórkowego,
• naturalny blask poprzez oczyszczenie skóry, usuwanie toksyn,
• zniwelowanie napięć w okolicach szyi, klatki piersiowej i owalu twarzy,
• stymulowanie produkcji kolagenu i elastyny,
• poprawa symetrii twarzy,
• podniesienie policzków,
• poprawa owalu twarzy.

Efekty zdrowotne masażu Kobido:
• regulacja bilansu energetycznego całego ciała,
• głęboki relaks i odprężenie,
• zmniejszenie efektów bruksizmu,
• złagodzenie bólów głowy, w tym migren,
• neutralizacja napięć na twarzy,
• zmniejszenie dolegliwości układu pokarmowego,
• relaksacja mięśni okolic oczu, poprawienie wzroku,
• ulga w stresie.

Przeciwwskazania:
• ostre stany zapalne organizmu (gorączka),
• stany zapalne skóry (alergiczne i zakaźne),
• ciąża patologiczna, ciąża od 3. trymestru,
• przerwanie ciągłości naskórka,
• wysokie ciśnienie tętnicze,
• ekstrakcja zęba, stany ropne okołozębowe,
• trądzik różowaty w fazie zaostrzenia,
• cera naczynkowa przy nasilonych objawach,
• nowotwory – do konsultacji z lekarzem prowadzącym,
• stymulator serca – pracujemy lżej,
• mezoterapia igłowa – przerwa co najmniej 7 dni,
• botoks – przerwa co najmniej 2 tygodnie,
• laser – przerwa co najmniej 2 tygodnie,
• kwas hialuronowy, wypełniacze – przerwa ok. 2 miesięcy,
• nici – przerwa 3 miesiące, z haczykami – 6 miesięcy,
• chirurgia plastyczna – przerwa 3 miesiące,
• opryszczka.

Zapraszam do doświadczania :)

Czas zabiegu: ok. 1 h 20 minut
Cena: 220 zł

Emil Herbasz

Gabinet refleksoterapii i refleksologii

Nazywam się Emil Herbasz, jestem terapeutą refleksologiem. Refleksologia jest moja pasją. W 2003 roku ukończyłem kurs masażu dla zaawansowanych organizowany przez Biostudio – Ogólnopolskie Niekonwencjonalne Kształcenia Medyczne. Podczas nauki na tym kurskie pierwszy raz spotkałem się z głównymi zagadnieniami Tradycyjnej Chińskiej Medycyny. Już wtedy zrozumiałem jaki ogromny potencjał do poprawy ludzkiego zdrowia niesie ze sobą refleksologia, która traktuje człowieka holistycznie. W we wrześniu 2021 roku ukończyłem szkolenie I stopnia w Polskim Instytucie Refleksologii w oddziale bydgoskim oraz podjąłem studia w Szkole Terapeutów OdNowa na kierunku Terapeuta Refleksolog, które zakończyłem w 2023 roku. Od rozpoczęcia mojej przygody z refleksologią wykonałem około 600 zabiegów i z pokorą podchodzę zarówno do złożoności zawodu, jak i każdego pacjenta – jestem świadomy, że ta nauka się nigdy nie skończy. Każdy zabieg jest inny i niesie ze sobą nowe informacje, które można wykorzystać w dążeniu do równowagi CUD-u jakim jesteśmy (Ciało, Umysł, Duch) i na tych trzech poziomach staram się pomóc. Pracuję z pacjentami w każdym wieku- mój najmłodszy pacjent ma 3 lata, najstarszy 80. Pracuję na punktach refleksologicznych stóp, twarzy i głowy. Posiadam wiedzę z zakresu Tradycyjnej Chińskiej Medycyny dotyczącej meridianologi, akupresury, refleksologii, kilku systemów w tym numerologiczny Wu-Xing, podstawy dietetyki oraz pracy z energią. Prywatnie jestem entuzjastą jogi i medytacji – zwłaszcza jogi kundalini, którą praktykuję codziennie. Niezwykle cenię sobie kontakt z naturą: spacery czy wycieczki rowerowe, z miłości do koni skończyłem kurs masażu koni. Jest we mnie silna potrzeba pomagania ludziom – robię to, najlepiej jak potrafię, nieustannie się ucząc, z każdym zabiegiem, z każdym pacjentem.

Gabinet psychologiczno - terapeutyczny

dr n. med Ilona Lis

Studia magisterskie ukończyłam na Uniwersytecie Medycznym w Gdańsku i Poznaniu. Doktorat obroniłam na Wydziale Lekarskim (UMP) uzyskując tytuł doktora nauk medycznych. Moja praca doktorska dotyczyła otyłości oraz towarzyszącym jej zaburzeniom metabolicznym i uzyskała wniosek o wyróżnienie.
Doświadczenie zawodowe zdobyłam pracując w Szpitalu Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnym i Specjalistycznym Zespole Opieki nad Matką i Dzieckiem oraz współpracując z prywatnymi placówkami medycznymi.
A tak poza tym! Biegam na długie dystanse i łatwo mnie spotkać na trójmiejskich biegach ulicznych.
Moje zainteresowania dietetyką są bardzo obszerne. Zajmuję się zarówno leczeniem nadwagi i otyłości, jak i dietetyką sportową i kliniczną. Szczegóły poniżej.

Redukcja masy ciała.
W leczeniu nadwagi i otyłości koniecznością jest podejście kompleksowe. Osoby zmagające się przez długi czas z nadwagą muszą zacząć od… mózgu. Wszystko ma swój początek w głowie. Podstawa to zmiana sposobu myślenia, drugi krok to edukacja żywieniowa, a dopiero później przychodzi jadłospis, który w mojej praktyce jest tylko narzędziem pomocniczym. Zależy mi przede wszystkim na tym, aby każdy z moich podopiecznych nauczył się jak być swoim własnym dietetykiem.

Dietetyka sportowa.
Uważam, że regularna aktywność fizyczna to jeden z kluczowych elementów wpływających na nasze zdrowie zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Prawidłowo opracowana strategia żywieniowa nie tylko pokrywa zapotrzebowanie organizmu na poszczególne składniki odżywcze, ale również kładzie duży nacisk na żywienie funkcjonalne. Jeden źle skomponowany lub spożyty o nieodpowiedniej porze posiłek, może przekreślić cały trening, a tym bardziej nasz sukces w zawodach. Szczególnie istotne znaczenie ma to w mojej ukochanej dyscyplinie sportu – bieganiu.
Zajmuję się dietetyką w sportach amatorskich, szczególnie w bieganiu i kolarstwie, a także w kontekście budowania masy mięśniowej i redukcji tkanki tłuszczowej.

Dietetyka kliniczna.
Dzięki długoletniej współpracy z prywatnym centrum medycznym mam duże doświadczenie w prowadzeniu pacjentów z problemami zdrowotnymi. Zajmuję się dietoterapią następujących schorzeń:
Niedoczynność tarczycy
Hashimoto
Łuszczyca
Łuszczycowe zapalenie stawów
Zaburzenia gospodarki lipidowej
Nadciśnienie tętnicze
Insulinooporność
Cukrzyca typu 2
Dna moczanowa
Zespół policystycznych jajników
Reumatoidalne zapalenie stawów
Osteopenia i osteoporoza
Zespół jelita drażliwego
Refluks żołądkowo – przełykowy
Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy
Wrzodziejące zapalenie jelita grubego
Choroba Leśniowskiego Crohna
Stłuszczenie wątroby
Alergie i nietolerancje pokarmowe

Gabinet psychologiczno - terapeutyczny

Joanna Jętczak

Nazywam się Joanna Jętczak i jestem licencjonowanym dietetykiem specjalizującym się w dietoterapii zaburzeń żołądkowo-jelitowych. Przygotowując indywidualne zalecenia i jadłospisy pracuję z osobami z nadwagą, otyłością, chorobami tarczycy, zaburzeniami glikemii, czy nierównowagą hormonalną.

Dietetyką zainteresowałam się w wyniku poszukiwania własnego zdrowia, gdyż zmagałam się z zaburzeniami żołądkowo-jelitowymi oraz nierównowagą hormonalną.
Po przejściu licznych diet i przyjmowaniu dziesiątek suplementów oraz otarciu się o ortoreksję zrozumiałam, że sama dieta nie wystarczy, że jesteśmy czymś więcej niż tylko ciałem (żołądkiem, jelitami).
Do pełni zdrowia doszłam dopiero gdy zaczęłam pracować z emocjami, bardzo pomogły mi szkolenia z psychosomatyki, dzięki którym mogłam połączyć konkretne dolegliwości, z emocjami które przeżywam.

Obecnie uczęszczam na studia podyplomowe z dziedziny psychodietetyki, dzięki czemu w wyższym stopniu pomogę pacjentom w zrozumieniu, że to nie tylko dieta jest ważna, ale również to co myślimy i czujemy.
Do zdrowia podchodzę holistycznie. W swojej pracy skupiam na edukacji pacjentów, wskazując jak ważne jest to co spożywamy, ale również co o tym myślimy i jak postrzegamy siebie oraz otaczający nas świat.

Jeśli chcesz zmienić swoje nawyki żywieniowe, poprawić swoje zdrowie i samopoczucie bez katorżniczych diet to zapraszam Cię serdecznie do współpracy.

Zadzwoń pod numer +48 780089085 lub napisz joannajetczak@gmail.com, aby zarezerwować wizytę w gabinecie (ul. Droszyńskiego 28A, 80-391 Gdańsk) lub konsultacje w formie on-line. Zachęcam Cię również do odwiedzenia mojej strony na Instagramie: @jelitawiedzawszystko

Gabinet fizjoterapeutyczny

dr n. med. i n. o zdr. Anna Dobrzycka

Nazywam się Anna Dobrzycka i bardzo lubię swoją pracę. W listopadzie 2022 obroniłam pracę doktorską dotyczącą oceny efektywności masażu w redukcji dolegliwości bólowych w zespole bolesnego barku pod okiem dr hab. Krzysztofa Kassolika na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. W praktyce najbardziej pasjonuje mnie znalezienie przyczyny dolegliwości bólowych, która nieczęsto wiąże się z poznaniem głębszej historii pacjenta. Wykorzystuję wiedzę naukową w praktyce i staram się w prosty sposób tłumaczyć procesy zachodzące w ciele pacjenta podczas terapii. Pracuje indywidualnie z pacjentami dorosłymi od 2017 roku we własnym gabinecie. Specjalizuję się w terapii przewlekłego bólu oraz urazów w obrębie narządu ruchu. Stosuję głównie masaż tensegracyjny, którego mechanizmy analizowałam w trakcie studiów doktoranckich. Ukończyłam również studia licencjackie z terapii zajęciowej, dzięki którym skupiam się na realnych potrzebach pacjenta, bez narzucania swojego celu terapeutycznego. Mam także doświadczenie w pracy ze sportowcami oraz od niedawna prowadzę własny kanał informacyjny @samodotyk, ze wskazówkami dotyczącymi autoterapii i zdrowych nawyków. Interesuję się psychologią oraz związkiem emocji ze stanem zdrowia. W wolnym czasie tworzę piosenki.

Zapisz się już dziś:
Link do profilu na znanym lekarzu: https://www.znanylekarz.pl/anna-dobrzycka/fizjoterapeuta/gdansk#tab=profile-reviews

Miłego dnia
Ania Dobrzycka

Gabinet psychologiczno - terapeutyczny

Wiktoria Olejnik

"To kim jestem dzisiaj jest wynikiem tego co się wydarzyło kiedyś.. a przede wszystkim co z tym zrobiłam! " - Wiki.. w sensie JA.

Byłam sportowcem przez 18 lat mojego życia. Moja historia zawiera w sobie 3. złamania w obszarze kończyn, cudowne wspomnienia, bezcenne doświadczenie, mądrość, którą w sobie odkryłam przez ten cały czas i odpowiednie kompetencje by uczyć innych jak dogadać i dogadywać się ze sobą dbając o ciało i umysł.

Kim jestem dzisiaj?
Sobą. Składam się z bardzo dużej ilości małych kawałków, które są jak szkiełka, przez które w różny sposób potrafię patrzeć na świat i za którymi kryją się różne kompetencje, zainteresowania, mocne strony i też słabości. Znajomość tego bogactwa i różnorodności czyni mnie silną i świadomą swojej mocy osobą! Łączę ciało i umysł wykorzystując trening fizyczny i mentalny. Inspiruję do zmiany swojego życia pokazując inną perspektywę i uczę jak zadbać o swój dobrostan, który płynie z kontaktu i relacji jaką ma się ze sobą. Połączenie między ciałem i umysłem jest tym kontaktem wewnątrz każdego człowieka, którego jakość warunkuje życie szczęśliwego i spełnionego życia w zgodzie ze sobą. Wspieram w naprawianiu i harmonizowaniu utraconego dobrostanu oraz towarzyszę w uelastycznianiu ciała i umysłu.

Moją misją, którą w sobie odkryłam jest pokazywanie ludziom, że jest inna opcja na życie. Inna perspektywa, którą jest życie swojego życia w poczuciu dobrostanu i wewnętrznego spełnienia. Ma ono związek z dbaniem o zdrowie fizyczne i psychiczne.. nawet jeśli zostały one utracone. Swoje zdrowie traciłam wiele razy. Potrafię je odzyskać i wiem, że ta misja wymaga sięgnięcia po wsparcie innych ludzi. Jestem dzisiaj tym człowiekiem, do którego teraz Ty możesz zgłosić się po wsparcie.

..jeśli chodzi o formalne kompetencje, wiedzę i narzędzia, którymi dysponuję to początek zaczyna się w ukończonych studiach magisterskich na kierunku fizjoterapia w Poznaniu na UMP. Współpracowałam z Centrum Ruchu i Terapii BODYWORK, gdzie byłam trenerką i koncentrowałam się na obszarze treningu medycznego. Podczas podyplomowych studiów na SWPS wzbogaciłam swoje kompetencje o wiedzę z zakresu psychologii sportu w nurcie pozytywnym. Wykorzystuję model psychoterapeutyczny IFS, w którego obszarze zdobyłam certyfikat ukończenia treningu na Poziomie 1. Ukończyłam kurs nauczycielski YIN jogi i kurs wprowadzający z jogi świadomej traumy. Współpracowałam z Wielkopolskim Centrum Fizjoterapii w zakresie fizjoterapii domowej.

Aktualnie zajmuję się pracą z ciałem i umysłem w oparciu o całe moje doświadczenie zawodowe i życiowe. Całość mojego spojrzenia na człowieka obejmuje ruch i bezruch, ciało i umysł, aktywność i odpoczynek. Uczę i inspiruję, wspieram w budowaniu, naprawianiu, harmonizowaniu, uelastycznianiu i wzmacnianiu relacji między ciałem i umysłem. Pokazuję inną perspektywę. Jestem zmianą i tym samym do niej zachęcam. Towarzyszę i przewodzę człowiekowi w jego trudnościach, wyzwaniach czy momentach życiowego utknięcia oraz wspieram go w rozwoju i poszerzaniu perspektywy oraz podnoszeniu i poprawie elastyczności. Mam myśl wobec której czuję totalną zgodę: człowiek może zaprowadzić i potowarzyszyć innej osobie tak daleko, jak daleko sam zaszedł. Czuję i wiem, że pokonałam kawał drogi!

Jeśli czujesz, że potrzebujesz:
- autorefleksji,
- zmiany,
- odkrycia nowej perspektywy,
- pogłębienia relacji ze sobą i otaczającą Cię rzeczywistością,
- uproszczenia, uporządkowania czy podniesienia jakości doświadczanego życia,
- określenia celu.. a potem podążania w kierunku sukcesu
.. to we współpracy ze mną zobaczysz to czego teraz może nie zauważasz
i zrobisz krok naprzód!

Pragniesz zmiany?
Szukasz odświeżenia i nowej energii, pobudzenia czy głębszego wglądu?
Czujesz, że jesteś w martwym punkcie swojego życia, dbania o siebie czy witalności życiowej? Potrzebujesz zdefiniowana głębszego sensu czy celu?
.. a może jest Ci po prostu teraz trudno z codziennością i czujesz wyczerpanie, przytłoczenie czy po prostu wszystko wkoło jest zbyt trudne?
Chcesz wzrastać, rozwijać się i dojrzewać całościowo oraz holistycznie?
Interesuje Cię i pragniesz doświadczać zwyczajnie niezwyczajnych wyników?

Jestem dla Ciebie..
.. i jeśli jesteś zainteresowan_ doświadczeniem pracy z ciałem i umysłem modelem IFS i masz w sobie gotowość by rozpocząć swoją drogę do siebie w moim towarzystwie i z moim przewodnictwem to jestem i czekam na spotkanie z Tobą!
Spotkanie ze mną trwa 60-75min.
Cena spotkania to: 222zł.
Zapisy:
795566054
trenujzwiki@gmail.com

Zajrzyj tutaj jeśli masz ochotę dowiedzieć się o mnie więcej!
https://www.instagram.com/jestem.po.prostu.wiki/
https://linktr.ee/trenujzwiki

Marta Kalińska Spokój w Tobie

Marta Kalińska Spokój w Tobie/ Hawajski Masaż Lomi Lomi Nui/ Japoński Masaż Twarzy Kobido

Cześć! Mam na imię Marta.
Swoją przygodę z pracą z ciałem zaczęłam ponad 10 lat temu szukając wyciszenia i spokoju po długim dniu pracy w korporacji. Lekcja jogi, na którą wtedy poszłam przyniosła ulgę wyeksploatowanemu ciału i stała się początkiem mojej fascynacji tematem i wewnętrznej transformacji. Początkowo traktowałam jogę jako wzmacniające ćwiczenia fizyczne. Wkrótce zauważyłam też, że mój umysł staje się bardziej spokojny, a ja zaczynam być bardziej świadoma swojego ciała, emocji i potrzeb.
Potem pojawiły się praktyki medytacyjne (np. Medytacja Vipassana), wyjazdy jogowe, kursy jogi i masażu, które pogłębiły moją wiedzę (zwłaszcza o sobie) i doświadczenie.
Ukończenie kursów jogi i masażu u różnych nauczycieli oraz wieloletnia praca z własnym ciałem była i jest moją ścieżką rozwoju i doświadczania pozytywnego wpływu poszczególnych praktyk na jakość życia.
Dzielenie się dotykiem poprzez masaż stało się formą pracy z ciałem, w której czuję, że wykorzystuję swój potencjał najpełniej. Masaż traktuje jako aktywną medytację oddając się tym samym w pełni klientowi. Skupiam się na byciu tu i teraz oraz wsłuchiwaniu się w potrzeby ciała (również te wysyłane niewerbalnie).
Uważam, że zrelaksowane ciało, to zdrowe ciało!
W naszym współczesnym, znerwicowanym świecie masaż i wyciszenie stają się bardziej potrzebne, niż kiedykolwiek przedtem.

Ukończone kursy:
- Certyfikowany kurs Masaż Lomi Lomi Nui I
- Certyfikowany kurs Masażu twarzy Kobido
- RYS 200 Yoga Alliance : Hatha Joga, Kundalini Joga, Joga Nidra, Mantra, Pranajama, Medytacja, Filozofia Jogi, Anatomia Jogi
- Dyplom ukończenia studiów podyplomowych Akademia Praktyków Jogi, 256 godzin dydaktycznych z zakresu :podstawy anatomii, osteopatyczne spojrzenie na funkcjonowanie organizmu, podstawowe style jogi, Oddech, ćwiczenia oddechowe, pranajama ,Koncentracja, wizualizacja, medytacja.

Masaż LO MI LOMI NUI

Dlaczego właśnie ten masaż przyciągnął mnie na tyle że chcę go praktykować i się nim dzielić. LOMI jest hawajskim słowem oznaczającym masaż. Oznacza ono naciskać, ugniatać, pocierać, jak również pracować nad wnętrzem i zewnętrzną stroną, ale także dotykanie miękką łapą zadowolonego kota.
Jeżeli w języku hawajskim podwoimy słowo np. LOMI LOMI, wtedy jego znaczenie wielokrotnie się zwiększa. Podwojenie słowa LOMI podkreśla więc intensywność i jakość masażu. NUI oznacza ważny, jedyny w swoim rodzaju. LOMI LOMI NUI oznacza więc masaż dający jedyne w swoim rodzaju uczucie błogości, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz.
LOMI LOMI NUI jest przesiąknięte ideą ducha Aloha – Miłości Bezwarunkowej
Masaż jest dla masażysty aktywną medytacją w której poprzez uważność i czuły dotyk stwarza atmosferę akceptacji i bezwarunkowej miłości. Podążając za swoją intuicją masażysta koncentruje się na przekazywaniu uzdrawiającej energii miłości, zwłaszcza w miejsca w których wyczuwa blokady i napięcia.
Masaż jest płynny, wykonywany w części przedramionami, posuwistymi i tanecznymi ruchami osoby masującej.
Masaz Lomi Lomi Nui to pradawna technika wywodząca się z hawajskich wysp , która ma na celu nie tylko zrelaksować ciało ale również przynieść pozytywne zmiany na poziomie umysłowym, emocjonalnym i duchowym.
Aspekt fizyczny: ciało jest zrelaksowane i odprężone, skóra odżywiona i nasycona łagodnym, czułym dotykiem, mięśnie rozluźnione, poprawia się ruchomość stawów.
Aspekt umysłowy: spokój, wyciszenie, nabranie dystansu do problemów życia codziennego, umiejętność bycia w “tu i teraz”.
Aspekt emocjonalny: uwolnienie, transformacja trudnych emocji zapisanych w ciele w postaci napięć i blokad.
Aspekt duchowy: integracja ciała, umysłu i duszy, wsłuchiwanie się w swój wewnętrzny głos, odkrywanie własnej ścieżki przeznaczenia, życie w prawdzie ze sobą.
Wszystkie aspekty LOMI LOMI NUI sprawiają, że masaż to wyjątkowe spotkanie, przynoszące ukojenie i równowagę. Spotkanie dające możliwość powrotu do naturalnego stanu spokoju i radości, które drzemią w każdym człowieku.
Podczas masażu osoba masowana jest naga. Najpierw leży na plecach i wówczas masażysta masuje m.in. jej plecy, nogi, ramiona i kark, następnie należy przewrócić się na plecy, by przeprowadzający masaż mógł wymasować klatkę piersiową, twarz, ręce, dłonie, brzuch, nogi i stopy. Miejsca intymne klienta są omijane i pozostają przykryte.

Czas trwania : około 2 h
Cena :250 zł

Masaż Kobido

Ten masaż pozytywnie mnie zaskoczył gdyż oprócz swojej popularności jako naturalny zabieg upiększający wspaniale odprężą i rozluźnia.
Masaż Kobido, inaczej nazywany niechirurgicznym liftingiem twarzy, jest to intensywny masaż twarzy, szyi i dekoltu, który pochodzi z Japonii. Kobido oznacza „stary sposób na piękno”, jego celem jest głębokie odżywienie skóry, rozluźnienie mięśni i powięzi, pobudzenie skóry do produkcji kolagenu i elastyny oraz relaks.

Efekty masażu Kobido:
- zniwelowanie napięcia, które powoduje zmarszczki mimiczne,
- redukcja napięć mięśniowo-powięziowych w obrębie twarzy, szyi i karku.
- głęboki relaks i odprężenie,
- ujędrnienie i wygładzenie skóry,
- podniesienie policzków,
- oczyszczanie z toksyn i martwego naskórka,
- stymulacja wytwarzania kolagenu i elastyny,
- stymulacja metabolizmów komórkowych,
- poprawa kolorytu skóry,
- łagodzenie napięciowych bólów głowy,
- uzyskanie efektu liftingu, poprzez prace głęboką prace na strukturach mięśni.

Przeciwwskazania:
- trądzik różowaty,
- cera naczynkowa przy nasilonych objawach
- stany zapalne skóry, opryszczka, ciąża patologiczna, ciąża od 3. trymestru,
- przerwanie ciągłości naskórka,
- wysokie ciśnienie tętnicze,
- ekstrakcja zęba, stany ropne okołozębowe,
- nowotwory – do konsultacji z lekarzem prowadzącym,
- stymulator serca – pracujemy lżej,
- mezoterapia igłowa – przerwa co najmniej 7 dni,
- botoks – przerwa co najmniej 2 tygodnie,
- laser – przerwa co najmniej 2 tygodnie,
- kwas hialuronowy, wypełniacze – przerwa ok. 2 miesięcy,
- nici – przerwa 3 miesiące, z haczykami – 6 miesięcy,
- chirurgia plastyczna – przerwa 3 miesiące,

Czas trwania: około 1h 20 min
Cena :220 zł
Zapraszam serdecznie
Tel 509103286
Facebook: Spokój w Tobie
IG: spokoj_w_tobie

Gabinet psychologiczno – terapeutyczny

Robert Melon - Rytualny masaż KOBIDO

Kobido to magiczny liftingujący masaż twarzy.
Powstał według legendy w wyniku połączenia dwóch technik wykonywania masażu przez najlepszych masażystów chińskich i był dedykowany wyłącznie rodzinom carskim.
W XIV wieku dotarł do Japonii gdzie zaczął być wykonywany na większą skalę.
Technicznie jest to jeden z najtrudniejszych masaży świata, ze względu na jego złożoność, szybkość i intensywność ruchów. Ale też jeden z najprzyjemniejszych, najbardziej odprężających, upiększających i odmładzających masaży twarzy. Głównym założeniem Kobido jest niechirurgiczny lifting twarzy oraz pracy na mięśniach twarzy, a pierwsze efekty ujędrnienia, napięcia skóry i redukcji zmarszczek widoczne są już gołym okiem po pierwszym zabiegu. Dzięki czemu jest to idealna naturalna alternatywa do zabiegów medycyny estetycznej takich jak wypełniacze kwasu hialuronowego czy botoksu.

Argumenty, aby zrobić Sobie masaż Kobido:
1. Kobido to Naturalny Lifting Twarzy - nie potrzebujesz igieł ani skalpela aby czuć się i wyglądać zdrowo, młodo i pięknie.
2. Kobido oznacza Starożytną Drogę do Piękna
3. Kobido to przeciwstarzeniowa, nieinwazyjna pielęgnacja Twarzy
4. Kobido eliminuje skutki stresu.

Efekty po masażu Kobido:
1. Odprężenie odczuwalne całego ciała mimo masażu tylko twarzy, głowy i ramion.
2. Dzięki zmniejszeniu napięcia mięśni, twarz wygląda na wypoczętą i młodszą.
3. Po masażu owal twarzy łagodnieje oraz zmarszczki ulegają wizualnemu spłyceniu lub nawet zanikowi.
1. Czy wiesz, że masaż twarzy Kobido zmniejsza objawy bruksizmu czyli zaciskanie zębów oraz zgrzytanie zębami?
2. Czy wiesz, że masaż twarzy Kobido zmniejsza bóle głowy, działa przeciwobrzękowo oraz rozluźniająco na całą obręcz barkową, odcinek szyjny?
3. Czy wiesz, że regularny masaż twarzy Kobido skutecznie zastępuje inwazyjne metody (igłowe)?

Nazywam się Robert Melon i wykonuję Rytualny Masaż Kobido w możliwie najbardziej dopasowany sposób do potrzeb jakich wymaga masowana twarz. Starannie dobieram techniki oraz wykonuję cały masaż w harmonii z sączącą się muzyką w tle. Muzyka jest nieodłączną częścią wykonywanego przeze mnie Rytualnego Masażu Kobido.

Posiadam:
Certyfikat Masażu Twarzy Kobido – japońskiego liftingu twarzy;
Certyfikat face Tapingu czyli estetycznego oklejania twarzy.

Umów się na Rytualny Masaż KOBIDO:
Robert Melon
Telefon - 510 446 708
mail: kobidomelon@gmail.com

Cena i czas trwania masażu:
• 1h 20 min – 220 zł