Gabinet fizjoterapeutyczny, psychologiczno-terapeutyczne, Gdańsk Oliwa - Szkoła Yogi Zofii Netter
Gabinety

Gabinet fizjoterapeutyczny

Zmasowane Dobro - powięziowy masaż leczniczy

Nazywam się Tadeusz Meissner, jestem dyplomowanym masażystą. Specjalizuję się w leczniczym masażu powięziowym. Masaż to moja pasja, dlatego mam niesztampowe podejście do tej formy terapii. W moim zawodzie ważne jest dla mnie przede wszystkim dobro klienta a także profesjonalizm i wysoka jakość świadczonych przeze mnie usług. Charakteryzuje mnie indywidualne podejście – każdemu poświęcam pełnię uwagi oraz tyle czasu, ile potrzeba dla konkretnego przypadku. Bardzo istotne jest dla mnie zrozumienie potrzeb z którymi przychodzi klient. Kluczem do tego jest podejście całościowe. Na podstawie konsultacji odnośnie indywidualnych potrzeb, stylu życia, ewentualnych dolegliwości i informacji płynących z ciała dostosowuję zabieg do klienta. Fascynuje mnie terapia mięśniowo-powięziowa, nakierowana na pracę z powięzią jako źródłem ograniczeń w układzie ruchu. Niektóre formy pracy terapeutycznej są odczuwane jako bolesne, inne są relaksujące, przyjemne. To bardzo indywidualne odczucia, dlatego w trakcie zabiegu jestem wsłuchany w reakcje klienta. Staram się spoglądać na problemy kompleksowo: rozpatruję problem w szerszym kontekście pracy, życia codziennego, nawyków. Osobom zainteresowanym pokazuję również dodatkowe formy autoterapii. Te elementy według mnie są prawdziwym kluczem do Zmiany. Zapraszam na masaże powięziowe! https://g.page/r/CdStLuPEgfrPEAE

Gabinet psychologiczno - terapeutyczny

Emilia Pilch

Emilia Pilch - refleksolog, fizjoteraputka, masażystka
Zabiegi odbywają się regularnie w każdą niedzielę w godzinach 9-12:30. Zapisy dostępne w systemie rezerwacji zajęć i recepcji do piątkowego wieczora. Cena zabiegu to 150 zł płatne gotówką.

Od najmłodszych lat związana jestem z przebywaniem w bliskości z naturą, stąd moje zainteresowania naturalnymi, alternatywnymi sposobami uzdrawiania. Z masażem pierwszy raz zetknęłam się podczas lekcji tańca w Młodzieżowym Domu Kultury w Sopocie.
Po 5-letnich studiach fizjoterapii na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym uczestniczyłam w wielu szkoleniach związanych z zachowaniem i przywracaniem zdrowia poprzez dotyk.
W przytulnym gabinecie chciałabym skoncentrować na promocji refleksologii twarzy i głowy oraz refleksologii stóp, gdyż powyższe metody w sposób holistyczny podchodzą do organizmu człowieka i stymulują jego niezwykły potencjał do samouzdrawiania.
Podczas zbiegów można doświadczyć głębokiego relaksu i wyciszenia, a to sprzyja profilaktyce zdrowia i dobrego samopoczucia.
Dbajmy o siebie i pamiętajmy, że "ludzkie ciało w pokoju z samym sobą cenniejsze jest niż najrzadszy klejnot" (Tsong Khapa).

REFLEKSOLOGIA TWARZY I GŁOWY
Refleksologia twarzy i głowy to zabieg relaksacyjny, leczniczy i upiększający. Wspomaga doprowadzenie organizmu do równowagi biologicznej.
Poprawia działanie układu immunologicznego, hormonalnego i nerwowego.
Wyniki badań naukowych potwierdziły wydzielanie się podczas zabiegu endorfin, serotoniny i innych tzw. neurotransmiterów. Dzięki tym hormonom poprawia się nasze samopoczucie, doświadczamy harmonii i błogostanu.
Dalekowschodnią wiedzę i praktykę na temat refleksologii twarzy i głowy w Europie rozpowszechniła Dunka Lone Sorensen. Doświadczenie zdobywała ponad 30 lat studiując neurologię, kinezjologię, akupunkturę i refleksologię w Danii, Francji, Hiszpanii, Niemczech, Chile, Argentynie i na Kubie.
Metoda refleksologii twarzy i głowy wg Sorensen łączy wiedza z zakresu współczesnej neurofizjologii, tradycyjnej medycyny chińskiej oraz technik masażu twarzy Indian z argentyńskich Andów.
Bazuje ona na zjawisku łuku odruchowego.
Podobnie jak na dłoniach i stopach, również na głowie znajdują się punkty i obszary, które przez układ nerwowy i kanały energetyczne tzw. meridiany (TMC) są połączone z odpowiednimi narządami i układami organizmu.

Zabieg wycisza i łagodzi odczuwanie rozmaitych emocji, reguluje energetykę organizmu.
Refleksologia twarzy poprzez poprawę ukrwienia pomaga wygładzić zmarszczki i rozświetla wygląd twarzy.

REFLEKSOLOGIA STÓP
Refleksologia stóp to starożytna sztuka uzdrawiania poprzez stymulację punktów refleksyjnych na stopach.
Od lat jestem pod wielkim wrażeniem wielofunkcjonalności naszych stóp: pozwalają nam przemierzać świat i uczyć się nowych rzeczy, stanowią oparcie dla ciała, poprzez stopy możemy także oddziaływać na wszystkie elementy organizmu ludzkiego. Medycyna chińska nazywa stopę mapą całego ciała lub drugim sercem.
Istnieją dwa równoległe nurty wyjaśniające na czym polega refleksologia. Twórcą pierwszego z nich był doktor William Fitzgerald, a rozwinęła ją Eunice Ingham uznawana za matkę współczesnej refleksologii. Zgodnie z nią przez ciało człowieka biegną nerwy, które swoje zakończenia mają w palcach stóp (7000 nerwów) i dłoni. Każda z takich ścieżek nerwowych to strefa, czyli zona. Poprzez stymulację odpowiednich zakończeń nerwowych w stopach można zatem wpływać na odległe części ciała, leżące w danej strefie.
Drugie podejście do pracy na stopach rozpowszechniła Inge Dougans, która zintegrowała pracę na stopach z wiedzą, wywodzącą się z medycyny Dalekiego Wschodu. Chińczycy, którzy dużą wagę przywiązują do przepływu energii, wierzą, że przez ciało człowieka biegną tzw. meridiany, stanowiące autostrady dla energii życiowej (chi). Ścieżki swój koniec mają w stopach, stąd też stymulacja refleksów (receptorów) na nich zlokalizowanych, może przyczynić się do odblokowania i wznowienia swobodnego krążenia energii życiowej.

Refleksologia jest terapią holistyczną, która traktuje człowieka jako niepodzielną całość, obejmującą ciało, umysł i duszę, wspomaga istniejące w każdym z nas siły samoleczenia organizmu.
Systematyczna praca na stopach, podobnie jak regularne ćwiczenia jogi i aktywność na świeżym powietrzu stanowi doskonałą metodę profilaktyki zdrowotnej.

Gabinet psychologiczno - terapeutyczny

Katarzyna Jabłońska- medycyna alternatywna

piątki 13:00-21:00
Nazywam się Katarzyna Jabłońska, jestem Mentorem, terapeutką i psychokinezjologiem.
Już w dzieciństwie zauważyłam, że widzę, czuję i słyszę rzeczy, które dla innych; na przykład dla moich rówieśników, czy osób dorosłych, nie były takie oczywiste. Ten okres nie był dla mnie prosty. Często odczuwałam brak zrozumienia i akceptacji.
Życie przypomniało mi o tych zdolnościach w wieku dorosłym. Szukając siebie i życiowej pasji, natrafiam na wielu wspaniałych nauczycieli. Ta droga nie była łatwa. Życie dawało mi wiele lekcji i wystawiało na ciężkie próby. Jednak wszystkie napotkane przeciwności, sprowadziły mnie do siebie, za co jestem niezmiernie wdzięczna.
Pracuję od wielu lat jako terapeuta i Mentor; daję sesje indywidualne, prowadzę szkolenia, oraz ustawienia systemowe.
W mojej pracy wykorzystuję to, co potrafię najlepiej; moją intuicję; czucie, wczuwanie się i czytanie pola energetycznego. Wszystko żyje, chce być zauważone, zrozumiane i pragnie przede wszystkim wdrożenia swojego potencjału. Język empatii jest prosty, jednak został przez wielu zapomniany. Posługuję się tym językiem, wiem kiedy i jak go użyć.
Pracuję według metody autorskiej, jej celem jest rozwiązanie i transformacja przyczyn problemu, z którym przychodzi do mnie klient. Rezultatem jest wydobycie potencjału; rozwój osobisty i uleczanie aspektów życia.
Pracuje z klientami indywidualnymi, parami, zwierzętami, firmami, domami, działkami, mieszkaniami, ogrodami…
Uczyłam się przede wszystkim w Niemczech i w Szwajcarii; Biorezonansu u Güntera Lembke, Psychokinezjologii u Moniki Obendorfer, Innerwise, Systemwise, Dare to b` Riched u Uwego Albrecht i Barbary Albisser, a Ustawień Systemowych u Marie Theres Schilter. Całej reszty uczyło i uczy mnie Życie.
Zapraszam do kontaktu.

Gabinet psychologiczno - terapeutyczny

Dagmara Wiśniewska

Dagmara Wiśniewska-fizjoterapeutka,certyfikowana terapeutka masaży orientalnych i Ajurwedyjskich.
Jestem pasjonatką zdrowego i uważnego stylu życia. Poprzez świadomą pracę z ciałem i życie w zgodzie z naturą dostrzegam receptę na optymalizację zdrowia, zapobieganie chorobom i życie w radości oraz witalności. Uwielbiam kontakt z drugim człowiekiem. Mam w sobie pokorę do życia i szacunek do wolności i różnorodności. Codziennie odkrywam siebie na nowo ucząc się wsłuchiwania w swoje potrzeby przy zachowaniu przyjętych wartości. Z własnego doświadczenia wiem,że życie zaczyna się tam gdzie kończy się lęk. Wierze w to, że wszyscy jesteśmy ze sobą połączeni i wszystko jest możliwe. Zgłębiając techniki jogi i medytacji poprzez Krija Jogę w moim życiu pojawiła się Ajurweda. W pracy zawodowej wykorzystuje jej uniwersalne i ponadczasowe zasady, połączone z świadomym i kojącym dotykiem, przynosząc błogie ukojenie dla zbolałych dusz i ciał.

Czym są Masaże Ajurwedyjskie?
Masaże Ajurwedyjskie stanowią jeden z elementów holistycznego systemu medycyny naturalnej wywodzącej się z Ajurwedy, zwanej wiedzą o życiu. Jako najstarszy system medyczny i filozoficzny ze starożytnych Indii opiera się na poziomie ciała, umysłu i duszy. Istotą masaży ajurwedyjskich jest pobudzenie ruchu energii w ciele poprzez stymulację marmas. Sprawiają, że nasze ciało i umysł pozostają w harmonii.

Oferta Masaży Ajurwedyjskich:
ABHYANGA;60 min – 200zł
Głęboko relaksujący i oczyszczający masaż całego ciała,ciepłym olejem ziołowym. Podczas masażu stymuluję się punkty witalne na ciele, tzw. punkty”marma” oraz kanały energetyczne „nadis”, które są odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie poszczególnych organów. Regularne masaże olejami pobudzają układ krążenia, koją system nerwowy i wzmacniają muskulaturę. Wspierają trawienie, oczyszczają krew i dotleniają komórki ciała, tym samym poprawiając samopoczucie fizyczne i psychiczne.

RATNAABHYANGA;60 min- 200zł
przyjemny i głęboko relaksujący masaż dużymi, gorącymi kamieniami półszlachetnymi, kryształami górskimi i ciepłym, w stu procentach naturalnym, olejem ajurwedyjskim. Podczas masażu zostaje przekazane ciepło w najgłębsze partie mięśniowe nawet te najbardziej napięte. Używane kamienie takiej jak: jaspisy, karneole, awenturyn, tygrysie oko, kryształ górski, ametyst, lapis lazuli, kwarc różowy. pochodzą z różnych rejonów Indii. Każdy z nich ma inne właściwości i określony wpływ na ciało. Kamienie półszlachetne, z racji swoich znakomitych właściwości regenerujących, wywierają dobroczynny wpływ na cały organizm. Działanie witalizujące, doskonale likwiduje napięcia i bóle mięśni, stanowi element energizujący dla każdego rodzaju skóry. Wpływa na witalność organizmu, dodaje energii, neutralizuje stres oraz przynosi uspokojenie dla mięśni.

UDVARTANA;60 min -250zł
Dynamiczny i odżywczy masaż pudrowy wspomagający redukcję cellulitu,stymulujący układ limfatyczny i poprawiający kondycję skóry. Specjalna kompozycja sproszkowanych ziół zawierających dużą ilość naturalnej witaminy C,minerały oraz flawonoidy w połączeniu z olejem sezamowym oczyszcza i odżywia oraz wygładza skórę, działa tonizująco na mięśnie. Stosowane techniki drenujące wykazują silne działanie diuretyczne, przeciwzapalne i detoksykujące.

SHIRODHARA;30 min-200 zł
Głęboko relaksujący i wyciszający zabieg, polegający na olejowym masażu głowy i czoła za pomocą nieprzerywanego strumienia ciepłego ziołowego oleju. Stymulacja punktu między brwiami tzw. „trzeciego oka” pomaga w osiągnięciu wewnętrznego spokoju, harmonii i dystansu. Polecany przy dolegliwościach neurowegetatywnych i zmęczeniu, chronicznych bólach głowy, zatok, zaburzeniach pracy układu nerwowego i hormonalnego, bezsenności. Poszerzenie rytuału o wykonany ręcznie masaż głowy, dekoltu, ramion oraz pleców, wzmacnia efekty.

SHIROABHYANGA;30 min- 80zł
Niezwykle przyjemna forma masażu głowy obejmująca barki, częściowo plecy oraz twarz przy użyciu ciepłego, ziołowego oleju ajurwedyjskiego. Masaż głowy regeneruje i usprawnia prawidłowe i efektywne funkcjonowanie osadzonych w niej organów powiązanych z naszymi zmysłami. Wprowadza w stan głębokiego relaksu, który pozwala na rozluźnienie największych napięć w ciele.

SHIRODHARA + SHIROABHYANGA (masaż głowy z zabiegiem ); 60 min- 260zł

Masaż autorski: 60min- 180zł
Połączenie kilku rodzajów technik masażu w celu uzyskania jak najlepszego efektu terapeutycznego. Masaż na naturalnych ciepłych olejach.

Masaż pałeczkami bambusowymi: 60 min-180zł
Wykonywany za pomocą specjalnych kijków bambusowych, działa relaksacyjne oraz leczniczo. Pobudza krążenie krwi i limfy w organizmie oraz zwiększa elastyczności skóry,mięśni i ścięgien. Redukuje cellulit w efekcie czego przyczynia się do wymodelowania sylwetki.

Gabinet psychologiczno - terapeutyczny

dr n. med Ilona Lis

Studia magisterskie ukończyłam na Uniwersytecie Medycznym w Gdańsku i Poznaniu. Doktorat obroniłam na Wydziale Lekarskim (UMP) uzyskując tytuł doktora nauk medycznych. Moja praca doktorska dotyczyła otyłości oraz towarzyszącym jej zaburzeniom metabolicznym i uzyskała wniosek o wyróżnienie.
Doświadczenie zawodowe zdobyłam pracując w Szpitalu Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnym i Specjalistycznym Zespole Opieki nad Matką i Dzieckiem oraz współpracując z prywatnymi placówkami medycznymi.
A tak poza tym! Biegam na długie dystanse i łatwo mnie spotkać na trójmiejskich biegach ulicznych.
Moje zainteresowania dietetyką są bardzo obszerne. Zajmuję się zarówno leczeniem nadwagi i otyłości, jak i dietetyką sportową i kliniczną. Szczegóły poniżej.

Redukcja masy ciała.
W leczeniu nadwagi i otyłości koniecznością jest podejście kompleksowe. Osoby zmagające się przez długi czas z nadwagą muszą zacząć od… mózgu. Wszystko ma swój początek w głowie. Podstawa to zmiana sposobu myślenia, drugi krok to edukacja żywieniowa, a dopiero później przychodzi jadłospis, który w mojej praktyce jest tylko narzędziem pomocniczym. Zależy mi przede wszystkim na tym, aby każdy z moich podopiecznych nauczył się jak być swoim własnym dietetykiem.

Dietetyka sportowa.
Uważam, że regularna aktywność fizyczna to jeden z kluczowych elementów wpływających na nasze zdrowie zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Prawidłowo opracowana strategia żywieniowa nie tylko pokrywa zapotrzebowanie organizmu na poszczególne składniki odżywcze, ale również kładzie duży nacisk na żywienie funkcjonalne. Jeden źle skomponowany lub spożyty o nieodpowiedniej porze posiłek, może przekreślić cały trening, a tym bardziej nasz sukces w zawodach. Szczególnie istotne znaczenie ma to w mojej ukochanej dyscyplinie sportu – bieganiu.
Zajmuję się dietetyką w sportach amatorskich, szczególnie w bieganiu i kolarstwie, a także w kontekście budowania masy mięśniowej i redukcji tkanki tłuszczowej.

Dietetyka kliniczna.
Dzięki długoletniej współpracy z prywatnym centrum medycznym mam duże doświadczenie w prowadzeniu pacjentów z problemami zdrowotnymi. Zajmuję się dietoterapią następujących schorzeń:
Niedoczynność tarczycy
Hashimoto
Łuszczyca
Łuszczycowe zapalenie stawów
Zaburzenia gospodarki lipidowej
Nadciśnienie tętnicze
Insulinooporność
Cukrzyca typu 2
Dna moczanowa
Zespół policystycznych jajników
Reumatoidalne zapalenie stawów
Osteopenia i osteoporoza
Zespół jelita drażliwego
Refluks żołądkowo – przełykowy
Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy
Wrzodziejące zapalenie jelita grubego
Choroba Leśniowskiego Crohna
Stłuszczenie wątroby
Alergie i nietolerancje pokarmowe

Gabinet psychologiczno - terapeutyczny

Karolina Miśkiewicz

Karolina Miśkiewicz- Facylitator Access Consciousness Bars

Dzieciaczki 0-10lat barsowana jest za uśmiech, Kwiat Młodzieży 10-20lat za połowę ceny, inwestycja w Szczęśliwego Dorosłego wynosi 250zł, z możliwością zapłaty w dowolnym dogodnym terminie w razie takiej potrzeby.

Jak może być jeszcze lepiej?
Uzależnienia?
Nadpobudliwość dzieci?
Ograniczające przekonania?
Powielanie tych samych błędów?
A może nawet związków?
Gonitwa myśli?
Depresja?
Stany lękowe?
Stres pourazowy?
Niska samoocena?
Myśli samobójcze?
Wybuchy złości?

...a gdyby jednak istniał ten wymarzony przycisk "usuń" w naszej głowie? Mniej więcej w ten właśnie sposób działa Acces Bars. Podczas Sesji dochodzi do rozładowania spolaryzowanego ładunku elektrycznego zgromadzonego w mózgu. To tak, jakby wykasować wszystkie szkodliwe pliki z komputera, aby nie mogły być więcej automatycznie wywoływane. Za sprawą takiego zabiegu zaczynamy być naprawdę obecni w swoim życiu, a przeszłość przestaje mieć negatywny wpływ na naszą przyszłość. Poprzez Sesję Bars dosłownie zmieniamy prawdopodobieństwo przyszłych możliwości. Barsy ułatwiają dokonanie zmian we wszystkich obszarach życia. Do im bardziej świadomego funkcjonowania jesteśmy gotowi, tym więcej znajdujemy i otwieramy wokół siebie drzwi do uzdrowienia wszystkich aspektów naszego życia. Nauka potwierdza, ze pod wpływem myśli, uczuć i emocji, kształt naszych komórek staje się bardziej eliptyczny, co jest pierwszym krokiem do chorób. Sesja Bars odblokowuje komórkom możliwość powrotu do kulistego kształtu, co w efekcie ułatwia organizmowi funkcjonowanie na wszystkich płaszczyznach.

Istnieją dwie rzeczy, które są w stanie zmienić WSZYSTKO w życiu: Wybór i Access Bars.
Więc...
Jak wielką zmianę wybierzesz dla siebie już dziś?
Jak bardzo możesz być szczęśliwy?
Co jeszcze jest możliwe?
Gorąco zapraszam.