Gabinet fizjoterapeutyczny, psychologiczno-terapeutyczne, Gdańsk Oliwa - Szkoła Yogi Zofii Netter
Gabinety

Gabinet fizjoterapeutyczny

Zmasowane Dobro - powięziowy masaż leczniczy

Nazywam się Tadeusz Meissner, jestem dyplomowanym masażystą. Specjalizuję się w leczniczym masażu powięziowym. Masaż to moja pasja, dlatego mam niesztampowe podejście do tej formy terapii. W moim zawodzie ważne jest dla mnie przede wszystkim dobro klienta a także profesjonalizm i wysoka jakość świadczonych przeze mnie usług.

Charakteryzuje mnie indywidualne podejście – każdemu poświęcam pełnię uwagi oraz tyle czasu, ile potrzeba dla konkretnego przypadku. Bardzo istotne jest dla mnie zrozumienie potrzeb z którymi przychodzi klient. Kluczem do tego jest podejście całościowe. Na podstawie konsultacji odnośnie indywidualnych potrzeb, stylu życia, ewentualnych dolegliwości i informacji płynących z ciała dostosowuję zabieg do klienta.

Fascynuje mnie terapia mięśniowo-powięziowa, nakierowana na pracę z powięzią jako źródłem ograniczeń w układzie ruchu. Niektóre formy pracy terapeutycznej są odczuwane jako bolesne, inne są relaksujące, przyjemne. To bardzo indywidualne odczucia, dlatego w trakcie zabiegu jestem wsłuchany w reakcje klienta. Staram się spoglądać na problemy kompleksowo: rozpatruję problem w szerszym kontekście pracy, życia codziennego, nawyków. Osobom zainteresowanym pokazuję również dodatkowe formy autoterapii. Te elementy według mnie są prawdziwym kluczem do Zmiany.

Zapraszam na masaże powięziowe!
https://g.page/r/CdStLuPEgfrPEAE

Gabinet psychologiczno - terapeutyczny

Emilia Pilch

Emilia Pilch - refleksolog, fizjoteraputka, masażystka
Zabiegi odbywają się regularnie w każdą niedzielę w godzinach 9-12:30. Zapisy dostępne w systemie rezerwacji zajęć i recepcji do piątkowego wieczora. Cena zabiegu to 150 zł płatne gotówką.

Od najmłodszych lat związana jestem z przebywaniem w bliskości z naturą, stąd moje zainteresowania naturalnymi, alternatywnymi sposobami uzdrawiania. Z masażem pierwszy raz zetknęłam się podczas lekcji tańca w Młodzieżowym Domu Kultury w Sopocie.
Po 5-letnich studiach fizjoterapii na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym uczestniczyłam w wielu szkoleniach związanych z zachowaniem i przywracaniem zdrowia poprzez dotyk.
W przytulnym gabinecie chciałabym skoncentrować na promocji refleksologii twarzy i głowy oraz refleksologii stóp, gdyż powyższe metody w sposób holistyczny podchodzą do organizmu człowieka i stymulują jego niezwykły potencjał do samouzdrawiania.
Podczas zbiegów można doświadczyć głębokiego relaksu i wyciszenia, a to sprzyja profilaktyce zdrowia i dobrego samopoczucia.
Dbajmy o siebie i pamiętajmy, że "ludzkie ciało w pokoju z samym sobą cenniejsze jest niż najrzadszy klejnot" (Tsong Khapa).

REFLEKSOLOGIA TWARZY I GŁOWY
Refleksologia twarzy i głowy to zabieg relaksacyjny, leczniczy i upiększający. Wspomaga doprowadzenie organizmu do równowagi biologicznej.
Poprawia działanie układu immunologicznego, hormonalnego i nerwowego.
Wyniki badań naukowych potwierdziły wydzielanie się podczas zabiegu endorfin, serotoniny i innych tzw. neurotransmiterów. Dzięki tym hormonom poprawia się nasze samopoczucie, doświadczamy harmonii i błogostanu.
Dalekowschodnią wiedzę i praktykę na temat refleksologii twarzy i głowy w Europie rozpowszechniła Dunka Lone Sorensen. Doświadczenie zdobywała ponad 30 lat studiując neurologię, kinezjologię, akupunkturę i refleksologię w Danii, Francji, Hiszpanii, Niemczech, Chile, Argentynie i na Kubie.
Metoda refleksologii twarzy i głowy wg Sorensen łączy wiedza z zakresu współczesnej neurofizjologii, tradycyjnej medycyny chińskiej oraz technik masażu twarzy Indian z argentyńskich Andów.
Bazuje ona na zjawisku łuku odruchowego.
Podobnie jak na dłoniach i stopach, również na głowie znajdują się punkty i obszary, które przez układ nerwowy i kanały energetyczne tzw. meridiany (TMC) są połączone z odpowiednimi narządami i układami organizmu.

Zabieg wycisza i łagodzi odczuwanie rozmaitych emocji, reguluje energetykę organizmu.
Refleksologia twarzy poprzez poprawę ukrwienia pomaga wygładzić zmarszczki i rozświetla wygląd twarzy.

REFLEKSOLOGIA STÓP
Refleksologia stóp to starożytna sztuka uzdrawiania poprzez stymulację punktów refleksyjnych na stopach.
Od lat jestem pod wielkim wrażeniem wielofunkcjonalności naszych stóp: pozwalają nam przemierzać świat i uczyć się nowych rzeczy, stanowią oparcie dla ciała, poprzez stopy możemy także oddziaływać na wszystkie elementy organizmu ludzkiego. Medycyna chińska nazywa stopę mapą całego ciała lub drugim sercem.
Istnieją dwa równoległe nurty wyjaśniające na czym polega refleksologia. Twórcą pierwszego z nich był doktor William Fitzgerald, a rozwinęła ją Eunice Ingham uznawana za matkę współczesnej refleksologii. Zgodnie z nią przez ciało człowieka biegną nerwy, które swoje zakończenia mają w palcach stóp (7000 nerwów) i dłoni. Każda z takich ścieżek nerwowych to strefa, czyli zona. Poprzez stymulację odpowiednich zakończeń nerwowych w stopach można zatem wpływać na odległe części ciała, leżące w danej strefie.
Drugie podejście do pracy na stopach rozpowszechniła Inge Dougans, która zintegrowała pracę na stopach z wiedzą, wywodzącą się z medycyny Dalekiego Wschodu. Chińczycy, którzy dużą wagę przywiązują do przepływu energii, wierzą, że przez ciało człowieka biegną tzw. meridiany, stanowiące autostrady dla energii życiowej (chi). Ścieżki swój koniec mają w stopach, stąd też stymulacja refleksów (receptorów) na nich zlokalizowanych, może przyczynić się do odblokowania i wznowienia swobodnego krążenia energii życiowej.

Refleksologia jest terapią holistyczną, która traktuje człowieka jako niepodzielną całość, obejmującą ciało, umysł i duszę, wspomaga istniejące w każdym z nas siły samoleczenia organizmu.
Systematyczna praca na stopach, podobnie jak regularne ćwiczenia jogi i aktywność na świeżym powietrzu stanowi doskonałą metodę profilaktyki zdrowotnej.

Gabinet psychologiczno - terapeutyczny

Aleksandra Wiśniewska

Rytuał Masażu Twarzy Kobido

Jestem certyfikowaną masażystką twarzy Kobido – Japońskiego Liftingu Twarzy. Moja praca z ciałem trwa od wielu lat, a zaczęła się od wzrastającej potrzeby spokoju, równowagi ciała i ducha w świecie pełnym bodźców. Praktykowałam różne metody, od jogi (sivanandy, radża i yin) po ćwiczenia oddechowe, TRE, tao yin, medytację. Zaczęłam interesować się refleksologią, z której korzystałam podczas różnych dolegliwości i przekonałam się, że dotyk po prostu działa.

W międzyczasie zainteresowałam się także pielęgnacją cery, kiedy zauważyłam, że stosowane wówczas przeze mnie metody pielęgnacji tylko pogarszają stan skóry. Zaczęłam czytać o kosmetykach naturalnych, składnikach, jak dobierać produkty do mojego typu cery i jak wsłuchiwać się w potrzeby mojej skóry. To właśnie zaczęło przynosić rezultaty. W późniejszym czasie wzięłam udział w warsztatach face jogi, której krótkie ćwiczenia dołączyłam do mojego rytuału pielęgnacyjnego i zauważyłam naprawdę niesamowite efekty. To zaprowadziło mnie na ścieżkę Masażu Kobido.

Aktualnie w mojej pracy lubię dzielić się z ludźmi zgromadzonymi informacjami i doświadczeniami m.in. na temat pielęgnacji, a także wskazówkami na temat automasażu. Jednocześnie zawsze zachęcam do czerpania ze swojej intuicji i wsłuchiwania się w swoje potrzeby oraz potrzeby swojej skóry. Podchodzę do każdego klienta indywidualnie i dokładam starań, aby każda sesja była wyjątkowa.

Masaż Kobido to świetna opcja dla tych, którzy chcą doświadczyć głęboko relaksującej sesji, osiągając przy tym nadzwyczajny efekt liftingu. Kobido to Japoński Lifting Twarzy czerpiący z tradycji medycyny chińskiej znanej jako „anma” (dosł. naciskanie i pocieranie). To zabieg odprężający, a także odmładzający. Składa się z masażu tkanek głębokich, drenażu limfatycznego, akupresury i części liftingującej. Jest świetną alternatywą dla zabiegów medycyny estetycznej, dla osób ceniących naturalne sposoby na piękno. Masaż Kobido swoją kompleksowość i dynamikę oddziałuje na głębsze warstwy skóry i mięśni. Rozluźnia a także stymuluje skórę, pobudzając ją do pracy, dzięki czemu możemy osiągnąć efekt liftingu. Do tych rezultatów przyczynia się także pobudzenie nerwów twarzy, które zwiększa przepływ „qi” (energii) na twarzy i w ciele. Podczas zabiegu masowane są nie tylko twarz, ale także szyja, ramiona, dekolt i kark, co przyniesie także ulgę osobom pracującym przy komputerze, przebywającym długo w pozycji siedzącej. Ponadto, wraz z elementami pielęgnacji twarzy zabieg Kobido tworzy pełen, spójny rytuał, który ukoi zmysły. Najlepsze efekty można osiągnąć w serii zabiegów, jednak masaż równie dobrze sprawdzi się jako zabieg bankietowy, gdyż rezultaty widać już po pierwszej sesji.

Efekty wizualne masażu Kobido:
• zniwelowanie napięć mięśniowych (zmarszczek mimicznych),
• zapobieganie i zmniejszenie efektów starzenia się skóry,
• regeneracja skóry poprzez stymulację metabolizmu komórkowego,
• naturalny blask poprzez oczyszczenie skóry, usuwanie toksyn,
• zniwelowanie napięć w okolicach szyi, klatki piersiowej i owalu twarzy,
• stymulowanie produkcji kolagenu i elastyny,
• poprawa symetrii twarzy,
• podniesienie policzków,
• poprawa owalu twarzy.

Efekty zdrowotne masażu Kobido:
• regulacja bilansu energetycznego całego ciała,
• głęboki relaks i odprężenie,
• zmniejszenie efektów bruksizmu,
• złagodzenie bólów głowy, w tym migren,
• neutralizacja napięć na twarzy,
• zmniejszenie dolegliwości układu pokarmowego,
• relaksacja mięśni okolic oczu, poprawienie wzroku,
• ulga w stresie.

Przeciwwskazania:
• ostre stany zapalne organizmu (gorączka),
• stany zapalne skóry (alergiczne i zakaźne),
• ciąża patologiczna, ciąża od 3. trymestru,
• przerwanie ciągłości naskórka,
• wysokie ciśnienie tętnicze,
• ekstrakcja zęba, stany ropne okołozębowe,
• trądzik różowaty w fazie zaostrzenia,
• cera naczynkowa przy nasilonych objawach,
• nowotwory – do konsultacji z lekarzem prowadzącym,
• stymulator serca – pracujemy lżej,
• mezoterapia igłowa – przerwa co najmniej 7 dni,
• botoks – przerwa co najmniej 2 tygodnie,
• laser – przerwa co najmniej 2 tygodnie,
• kwas hialuronowy, wypełniacze – przerwa ok. 2 miesięcy,
• nici – przerwa 3 miesiące, z haczykami – 6 miesięcy,
• chirurgia plastyczna – przerwa 3 miesiące,
• opryszczka.

Zapraszam do doświadczania :)

Czas zabiegu: ok. 1 h 20 minut
Cena: 220 zł

Gabinet psychologiczno - terapeutyczny

dr n. med Ilona Lis

Studia magisterskie ukończyłam na Uniwersytecie Medycznym w Gdańsku i Poznaniu. Doktorat obroniłam na Wydziale Lekarskim (UMP) uzyskując tytuł doktora nauk medycznych. Moja praca doktorska dotyczyła otyłości oraz towarzyszącym jej zaburzeniom metabolicznym i uzyskała wniosek o wyróżnienie.
Doświadczenie zawodowe zdobyłam pracując w Szpitalu Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnym i Specjalistycznym Zespole Opieki nad Matką i Dzieckiem oraz współpracując z prywatnymi placówkami medycznymi.
A tak poza tym! Biegam na długie dystanse i łatwo mnie spotkać na trójmiejskich biegach ulicznych.
Moje zainteresowania dietetyką są bardzo obszerne. Zajmuję się zarówno leczeniem nadwagi i otyłości, jak i dietetyką sportową i kliniczną. Szczegóły poniżej.

Redukcja masy ciała.
W leczeniu nadwagi i otyłości koniecznością jest podejście kompleksowe. Osoby zmagające się przez długi czas z nadwagą muszą zacząć od… mózgu. Wszystko ma swój początek w głowie. Podstawa to zmiana sposobu myślenia, drugi krok to edukacja żywieniowa, a dopiero później przychodzi jadłospis, który w mojej praktyce jest tylko narzędziem pomocniczym. Zależy mi przede wszystkim na tym, aby każdy z moich podopiecznych nauczył się jak być swoim własnym dietetykiem.

Dietetyka sportowa.
Uważam, że regularna aktywność fizyczna to jeden z kluczowych elementów wpływających na nasze zdrowie zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Prawidłowo opracowana strategia żywieniowa nie tylko pokrywa zapotrzebowanie organizmu na poszczególne składniki odżywcze, ale również kładzie duży nacisk na żywienie funkcjonalne. Jeden źle skomponowany lub spożyty o nieodpowiedniej porze posiłek, może przekreślić cały trening, a tym bardziej nasz sukces w zawodach. Szczególnie istotne znaczenie ma to w mojej ukochanej dyscyplinie sportu – bieganiu.
Zajmuję się dietetyką w sportach amatorskich, szczególnie w bieganiu i kolarstwie, a także w kontekście budowania masy mięśniowej i redukcji tkanki tłuszczowej.

Dietetyka kliniczna.
Dzięki długoletniej współpracy z prywatnym centrum medycznym mam duże doświadczenie w prowadzeniu pacjentów z problemami zdrowotnymi. Zajmuję się dietoterapią następujących schorzeń:
Niedoczynność tarczycy
Hashimoto
Łuszczyca
Łuszczycowe zapalenie stawów
Zaburzenia gospodarki lipidowej
Nadciśnienie tętnicze
Insulinooporność
Cukrzyca typu 2
Dna moczanowa
Zespół policystycznych jajników
Reumatoidalne zapalenie stawów
Osteopenia i osteoporoza
Zespół jelita drażliwego
Refluks żołądkowo – przełykowy
Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy
Wrzodziejące zapalenie jelita grubego
Choroba Leśniowskiego Crohna
Stłuszczenie wątroby
Alergie i nietolerancje pokarmowe

Gabinet psychologiczno - terapeutyczny

Joanna Jętczak

Nazywam się Joanna Jętczak i jestem licencjonowanym dietetykiem specjalizującym się w dietoterapii zaburzeń żołądkowo-jelitowych. Przygotowując indywidualne zalecenia i jadłospisy pracuję z osobami z nadwagą, otyłością, chorobami tarczycy, zaburzeniami glikemii, czy nierównowagą hormonalną.

Dietetyką zainteresowałam się w wyniku poszukiwania własnego zdrowia, gdyż zmagałam się z zaburzeniami żołądkowo-jelitowymi oraz nierównowagą hormonalną.
Po przejściu licznych diet i przyjmowaniu dziesiątek suplementów oraz otarciu się o ortoreksję zrozumiałam, że sama dieta nie wystarczy, że jesteśmy czymś więcej niż tylko ciałem (żołądkiem, jelitami).
Do pełni zdrowia doszłam dopiero gdy zaczęłam pracować z emocjami, bardzo pomogły mi szkolenia z psychosomatyki, dzięki którym mogłam połączyć konkretne dolegliwości, z emocjami które przeżywam.

Obecnie uczęszczam na studia podyplomowe z dziedziny psychodietetyki, dzięki czemu w wyższym stopniu pomogę pacjentom w zrozumieniu, że to nie tylko dieta jest ważna, ale również to co myślimy i czujemy.
Do zdrowia podchodzę holistycznie. W swojej pracy skupiam na edukacji pacjentów, wskazując jak ważne jest to co spożywamy, ale również co o tym myślimy i jak postrzegamy siebie oraz otaczający nas świat.

Jeśli chcesz zmienić swoje nawyki żywieniowe, poprawić swoje zdrowie i samopoczucie bez katorżniczych diet to zapraszam Cię serdecznie do współpracy.

Zadzwoń pod numer +48 780089085 lub napisz joannajetczak@gmail.com, aby zarezerwować wizytę w gabinecie (ul. Droszyńskiego 28A, 80-391 Gdańsk) lub konsultacje w formie on-line. Zachęcam Cię również do odwiedzenia mojej strony na Instagramie: @jelitawiedzawszystko

Gabinet psychologiczno - terapeutyczny

Maria Pasik

Nazywam się Marysia Pasik. Jestem tarocistką, numerolożką i astrologiem. Uzdrawiam i czytam w przestrzeni Kronik Akaszy, robię Reiki, diagnozuję kondycję czakr, udrożniam przepływ energii w ciele, oczyszczam aurę. Znam się na Totalnej Biologii i prowadzę jogę.

Zdolności ezoteryczne mam od dziecka. Jednak dopiero kiedy weszłam w wiek dorosły pojawiło się u mnie zainteresowanie Kartami Tarota. Najpierw w teorii, bardzo dużo czytałam. Potem sama stałam się klientką ezoteryków szukając pomocy i wsparcia na swoich życiowych zakrętach. I muszę przyznać, że nic mnie tak nie poniosło i nie dało tyle nadziei, co informacje, jakie uzyskałam w sesjach u wróżek, tarocistek, uzdrowicieli, astrologów i medium.

Przez wiele lat Tarot prowadził mnie przez ciemną dolinę i oświetlał wyboistą drogę pod nogami. Dziś używam go bardziej do rozwoju i kontaktu z intuicją. Kiedy kilka lat temu rozpoczęłam pracę z kartami dla innych, powzięłam postanowienie, że solidnie wyszkolę się w temacie. Byłam uczennicą dra Jana Witolda Suligi, uczyłam się i uczę od 6ciu lat w Warszawskiej Szkole Astrologii, a także w Instytucie Wiedzy Waleologicznej u dra Gerarda Athiasa i Isabelle Boss, zgłębiając wiedzę na temat kabalistyki i powiązań między Tarotem a Totalną Biologią i Homeopatią. Ukończyłam też studium terapii naturalnych i kilka kursów m.in. Reiki Usui II Stopień, Mistrz i Nauczyciel Kundalini Reiki, Konsultant Kronik Akaszy.

Traktuję Tarot i inne karty, których używam nie jako wyrocznię, a pomocne narzędzia do rozwoju osobistego, do pracy z naszymi wewnętrznymi obawami, lękami, blokadami, do spojrzenia głębiej w relacje, w pracę, a także i przede wszystkim do rozpoznania naszego potencjału i wspaniałych darów, z którymi przyszliśmy na świat, aby dzielić się nimi z innymi i rozwijać się w poczuciu wewnętrznego spełnienia, spokoju i obfitości tego, co nas otacza.

Do gabinetu zapraszam na sesje odczytu z Kart Tarota, numerologię, Reiki, odczyty z Kronik Akaszy, pracuję też z różdżką hiszpańską i robię profesjonalne horoskopy astrologiczne.

Godzinna sesja czytania z Kart Tarota to inwestycja 220zł. Dla osób korzystających w gabinecie w Szkole Yogi Zofii Netter do końca roku zapraszam w cenie 170zł. Przyjmuję w poniedziałki 15:00-22:00 . Zapisy poprzez stronę internetową www.akademiakaplanki.pl/gabinet i pod nr telefonu 504 403 604

Gabinet psychologiczno - terapeutyczny

Dagmara Wiśniewska

Dagmara Wiśniewska- fizjoterapeutka, certyfikowana terapeutka masaży orientalnych i Ajurwedyjskich.

Jestem pasjonatką zdrowego i uważnego stylu życia. Poprzez świadomą pracę z ciałem i życie w zgodzie z naturą dostrzegam receptę na optymalizację zdrowia, zapobieganie chorobom i życie w radości oraz witalności. Uwielbiam kontakt z drugim człowiekiem. Mam w sobie pokorę do życia i szacunek do wolności i różnorodności. Codziennie odkrywam siebie na nowo ucząc się wsłuchiwania w swoje potrzeby przy zachowaniu przyjętych wartości. Z własnego doświadczenia wiem,że życie zaczyna się tam gdzie kończy się lęk. Wierze w to, że wszyscy jesteśmy ze sobą połączeni i wszystko jest możliwe. Zgłębiając techniki jogi i medytacji poprzez Krija Jogę w moim życiu pojawiła się Ajurweda. W pracy zawodowej wykorzystuje jej uniwersalne i ponadczasowe zasady, połączone z świadomym i kojącym dotykiem, przynosząc błogie ukojenie dla zbolałych dusz i ciał.

Czym są Masaże Ajurwedyjskie?

Masaże Ajurwedyjskie stanowią jeden z elementów holistycznego systemu medycyny naturalnej wywodzącej się z Ajurwedy, zwanej wiedzą o życiu. Jako najstarszy system medyczny i filozoficzny ze starożytnych Indii opiera się na poziomie ciała, umysłu i duszy. Istotą masaży ajurwedyjskich jest pobudzenie ruchu energii w ciele poprzez stymulację marmas. Sprawiają, że nasze ciało i umysł pozostają w harmonii.

Oferta Masaży Ajurwedyjskich:

MUKABHYANGA: 40 min- 140zł
Ajurwedyjski masaż twarzy, szyi i karku, podczas którego pobudza się mikkrocylkulację krwii i limfy w skórze oraz mięśniach. Poprzez działanie bodźca zwiększa się ich jędrność oraz elastyczność. Podczas masażu uciskane są także punkty akupresurowe, które wyciszją układ nerwowy oraz polepszają przepływ energii witalnej człowieka.

ABHYANGA;75 min – 220zł
Głęboko relaksujący i oczyszczający masaż całego ciała,ciepłym olejem ziołowym. Podczas masażu stymuluję się punkty witalne na ciele, tzw. punkty”marma” oraz kanały energetyczne „nadis”, które są odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie poszczególnych organów. Regularne masaże olejami pobudzają układ krążenia, koją system nerwowy i wzmacniają muskulaturę. Wspierają trawienie, oczyszczają krew i dotleniają komórki ciała, tym samym poprawiając samopoczucie fizyczne i psychiczne.

RATNAABHYANGA;75 min- 220zł
przyjemny i głęboko relaksujący masaż dużymi, gorącymi kamieniami półszlachetnymi, kryształami górskimi i ciepłym, w stu procentach naturalnym, olejem ajurwedyjskim. Podczas masażu zostaje przekazane ciepło w najgłębsze partie mięśniowe nawet te najbardziej napięte. Używane kamienie takiej jak: jaspisy, karneole, awenturyn, tygrysie oko, kryształ górski, ametyst, lapis lazuli, kwarc różowy. pochodzą z różnych rejonów Indii. Każdy z nich ma inne właściwości i określony wpływ na ciało. Kamienie półszlachetne, z racji swoich znakomitych właściwości regenerujących, wywierają dobroczynny wpływ na cały organizm. Działanie witalizujące, doskonale likwiduje napięcia i bóle mięśni, stanowi element energizujący dla każdego rodzaju skóry. Wpływa na witalność organizmu, dodaje energii, neutralizuje stres oraz przynosi uspokojenie dla mięśni.

UDVARTANA; 60 min -270zł
Dynamiczny i odżywczy masaż pudrowy wspomagający redukcję cellulitu,stymulujący układ limfatyczny i poprawiający kondycję skóry. Specjalna kompozycja sproszkowanych ziół zawierających dużą ilość naturalnej witaminy C,minerały oraz flawonoidy w połączeniu z olejem sezamowym oczyszcza i odżywia oraz wygładza skórę, działa tonizująco na mięśnie. Stosowane techniki drenujące wykazują silne działanie diuretyczne, przeciwzapalne i detoksykujące.

SHIRODHARA;30 min-220 zł
Głęboko relaksujący i wyciszający zabieg, polegający na olejowym masażu głowy i czoła za pomocą nieprzerywanego strumienia ciepłego ziołowego oleju. Stymulacja punktu między brwiami tzw. „trzeciego oka” pomaga w osiągnięciu wewnętrznego spokoju, harmonii i dystansu. Polecany przy dolegliwościach neurowegetatywnych i zmęczeniu, chronicznych bólach głowy, zatok, zaburzeniach pracy układu nerwowego i hormonalnego, bezsenności. Poszerzenie rytuału o wykonany ręcznie masaż głowy, dekoltu, ramion oraz pleców, wzmacnia efekty.> SHIROABHYANGA;30 min- 100zł
Niezwykle przyjemna forma masażu głowy obejmująca barki, częściowo plecy oraz twarz przy użyciu ciepłego, ziołowego oleju ajurwedyjskiego. Masaż głowy regeneruje i usprawnia prawidłowe i efektywne funkcjonowanie osadzonych w niej organów powiązanych z naszymi zmysłami. Wprowadza w stan głębokiego relaksu, który pozwala na rozluźnienie największych napięć w ciele.

SHIRODHARA + SHIROABHYANGA (masaż głowy z zabiegiem ); 60 min- 280zł

Masaż autorski: 60min- 200zł
Połączenie kilku rodzajów technik masażu w celu uzyskania jak najlepszego efektu terapeutycznego. Masaż na naturalnych ciepłych olejach.

Masaż pałeczkami bambusowymi: 60 min-200zł
Wykonywany za pomocą specjalnych kijków bambusowych, działa relaksacyjne oraz leczniczo. Pobudza krążenie krwi i limfy w organizmie oraz zwiększa elastyczności skóry,mięśni i ścięgien. Redukuje cellulit w efekcie czego przyczynia się do wymodelowania sylwetki.

Gabinet psychologiczno - terapeutyczny

Wiktoria Olejnik

"To kim jestem dzisiaj jest wynikiem tego co się wydarzyło kiedyś.. a przede wszystkim co z tym zrobiłam! " - Wiki.. w sensie JA.

Byłam sportowcem przez 18 lat mojego życia. Moja historia zawiera w sobie 3. złamania w obszarze kończyn, cudowne wspomnienia, bezcenne doświadczenie, mądrość, którą w sobie odkryłam przez ten cały czas i odpowiednie kompetencje by uczyć innych jak dogadać i dogadywać się ze sobą dbając o ciało i umysł.

Kim jestem dzisiaj?
Sobą. Składam się z bardzo dużej ilości małych kawałków, które są jak szkiełka, przez które w różny sposób potrafię patrzeć na świat i za którymi kryją się różne kompetencje, zainteresowania, mocne strony i też słabości. Znajomość tego bogactwa i różnorodności czyni mnie silną i świadomą swojej mocy osobą! Łączę ciało i umysł wykorzystując trening fizyczny i mentalny. Inspiruję do zmiany swojego życia pokazując inną perspektywę i uczę jak zadbać o swój dobrostan, który płynie z kontaktu i relacji jaką ma się ze sobą. Połączenie między ciałem i umysłem jest tym kontaktem wewnątrz każdego człowieka, którego jakość warunkuje życie szczęśliwego i spełnionego życia w zgodzie ze sobą. Wspieram w naprawianiu i harmonizowaniu utraconego dobrostanu oraz towarzyszę w uelastycznianiu ciała i umysłu.

Moją misją, którą w sobie odkryłam jest pokazywanie ludziom, że jest inna opcja na życie. Inna perspektywa, którą jest życie swojego życia w poczuciu dobrostanu i wewnętrznego spełnienia. Ma ono związek z dbaniem o zdrowie fizyczne i psychiczne.. nawet jeśli zostały one utracone. Swoje zdrowie traciłam wiele razy. Potrafię je odzyskać i wiem, że ta misja wymaga sięgnięcia po wsparcie innych ludzi. Jestem dzisiaj tym człowiekiem, do którego teraz Ty możesz zgłosić się po wsparcie.

..jeśli chodzi o formalne kompetencje, wiedzę i narzędzia, którymi dysponuję to początek zaczyna się w ukończonych studiach magisterskich na kierunku fizjoterapia w Poznaniu na UMP. Współpracowałam z Centrum Ruchu i Terapii BODYWORK, gdzie byłam trenerką i koncentrowałam się na obszarze treningu medycznego. Podczas podyplomowych studiów na SWPS wzbogaciłam swoje kompetencje o wiedzę z zakresu psychologii sportu w nurcie pozytywnym. Wykorzystuję model psychoterapeutyczny IFS, w którego obszarze zdobyłam certyfikat ukończenia treningu na Poziomie 1. Ukończyłam kurs nauczycielski YIN jogi i kurs wprowadzający z jogi świadomej traumy. Współpracowałam z Wielkopolskim Centrum Fizjoterapii w zakresie fizjoterapii domowej.

Aktualnie zajmuję się pracą z ciałem i umysłem w oparciu o całe moje doświadczenie zawodowe i życiowe. Całość mojego spojrzenia na człowieka obejmuje ruch i bezruch, ciało i umysł, aktywność i odpoczynek. Uczę i inspiruję, wspieram w budowaniu, naprawianiu, harmonizowaniu, uelastycznianiu i wzmacnianiu relacji między ciałem i umysłem. Pokazuję inną perspektywę. Jestem zmianą i tym samym do niej zachęcam. Towarzyszę i przewodzę człowiekowi w jego trudnościach, wyzwaniach czy momentach życiowego utknięcia oraz wspieram go w rozwoju i poszerzaniu perspektywy oraz podnoszeniu i poprawie elastyczności. Mam myśl wobec której czuję totalną zgodę: człowiek może zaprowadzić i potowarzyszyć innej osobie tak daleko, jak daleko sam zaszedł. Czuję i wiem, że pokonałam kawał drogi!

Jeśli czujesz, że potrzebujesz:
- autorefleksji,
- zmiany,
- odkrycia nowej perspektywy,
- pogłębienia relacji ze sobą i otaczającą Cię rzeczywistością,
- uproszczenia, uporządkowania czy podniesienia jakości doświadczanego życia,
- określenia celu.. a potem podążania w kierunku sukcesu
.. to we współpracy ze mną zobaczysz to czego teraz może nie zauważasz
i zrobisz krok naprzód!

Pragniesz zmiany?
Szukasz odświeżenia i nowej energii, pobudzenia czy głębszego wglądu?
Czujesz, że jesteś w martwym punkcie swojego życia, dbania o siebie czy witalności życiowej? Potrzebujesz zdefiniowana głębszego sensu czy celu?
.. a może jest Ci po prostu teraz trudno z codziennością i czujesz wyczerpanie, przytłoczenie czy po prostu wszystko wkoło jest zbyt trudne?
Chcesz wzrastać, rozwijać się i dojrzewać całościowo oraz holistycznie?
Interesuje Cię i pragniesz doświadczać zwyczajnie niezwyczajnych wyników?

Jestem dla Ciebie..
.. i jeśli jesteś zainteresowan_ doświadczeniem pracy z ciałem i umysłem modelem IFS i masz w sobie gotowość by rozpocząć swoją drogę do siebie w moim towarzystwie i z moim przewodnictwem to jestem i czekam na spotkanie z Tobą!
Spotkanie ze mną trwa 60-75min.
Cena spotkania to: 222zł.
Zapisy:
795566054
trenujzwiki@gmail.com

Zajrzyj tutaj jeśli masz ochotę dowiedzieć się o mnie więcej!
https://www.instagram.com/jestem.po.prostu.wiki/
https://linktr.ee/trenujzwiki

Marta Kalińska Spokój w Tobie

Marta Kalińska Spokój w Tobie/ Hawajski Masaż Lomi Lomi Nui/ Japoński Masaż Twarzy Kobido

Cześć! Mam na imię Marta.
Swoją przygodę z pracą z ciałem zaczęłam ponad 10 lat temu szukając wyciszenia i spokoju po długim dniu pracy w korporacji. Lekcja jogi, na którą wtedy poszłam przyniosła ulgę wyeksploatowanemu ciału i stała się początkiem mojej fascynacji tematem i wewnętrznej transformacji. Początkowo traktowałam jogę jako wzmacniające ćwiczenia fizyczne. Wkrótce zauważyłam też, że mój umysł staje się bardziej spokojny, a ja zaczynam być bardziej świadoma swojego ciała, emocji i potrzeb.
Potem pojawiły się praktyki medytacyjne (np. Medytacja Vipassana), wyjazdy jogowe, kursy jogi i masażu, które pogłębiły moją wiedzę (zwłaszcza o sobie) i doświadczenie.
Ukończenie kursów jogi i masażu u różnych nauczycieli oraz wieloletnia praca z własnym ciałem była i jest moją ścieżką rozwoju i doświadczania pozytywnego wpływu poszczególnych praktyk na jakość życia.
Dzielenie się dotykiem poprzez masaż stało się formą pracy z ciałem, w której czuję, że wykorzystuję swój potencjał najpełniej. Masaż traktuje jako aktywną medytację oddając się tym samym w pełni klientowi. Skupiam się na byciu tu i teraz oraz wsłuchiwaniu się w potrzeby ciała (również te wysyłane niewerbalnie).
Uważam, że zrelaksowane ciało, to zdrowe ciało!
W naszym współczesnym, znerwicowanym świecie masaż i wyciszenie stają się bardziej potrzebne, niż kiedykolwiek przedtem.

Ukończone kursy:
- Certyfikowany kurs Masaż Lomi Lomi Nui I
- Certyfikowany kurs Masażu twarzy Kobido
- RYS 200 Yoga Alliance : Hatha Joga, Kundalini Joga, Joga Nidra, Mantra, Pranajama, Medytacja, Filozofia Jogi, Anatomia Jogi
- Dyplom ukończenia studiów podyplomowych Akademia Praktyków Jogi, 256 godzin dydaktycznych z zakresu :podstawy anatomii, osteopatyczne spojrzenie na funkcjonowanie organizmu, podstawowe style jogi, Oddech, ćwiczenia oddechowe, pranajama ,Koncentracja, wizualizacja, medytacja.

Masaż LO MI LOMI NUI

Dlaczego właśnie ten masaż przyciągnął mnie na tyle że chcę go praktykować i się nim dzielić. LOMI jest hawajskim słowem oznaczającym masaż. Oznacza ono naciskać, ugniatać, pocierać, jak również pracować nad wnętrzem i zewnętrzną stroną, ale także dotykanie miękką łapą zadowolonego kota.
Jeżeli w języku hawajskim podwoimy słowo np. LOMI LOMI, wtedy jego znaczenie wielokrotnie się zwiększa. Podwojenie słowa LOMI podkreśla więc intensywność i jakość masażu. NUI oznacza ważny, jedyny w swoim rodzaju. LOMI LOMI NUI oznacza więc masaż dający jedyne w swoim rodzaju uczucie błogości, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz.
LOMI LOMI NUI jest przesiąknięte ideą ducha Aloha – Miłości Bezwarunkowej
Masaż jest dla masażysty aktywną medytacją w której poprzez uważność i czuły dotyk stwarza atmosferę akceptacji i bezwarunkowej miłości. Podążając za swoją intuicją masażysta koncentruje się na przekazywaniu uzdrawiającej energii miłości, zwłaszcza w miejsca w których wyczuwa blokady i napięcia.
Masaż jest płynny, wykonywany w części przedramionami, posuwistymi i tanecznymi ruchami osoby masującej.
Masaz Lomi Lomi Nui to pradawna technika wywodząca się z hawajskich wysp , która ma na celu nie tylko zrelaksować ciało ale również przynieść pozytywne zmiany na poziomie umysłowym, emocjonalnym i duchowym.
Aspekt fizyczny: ciało jest zrelaksowane i odprężone, skóra odżywiona i nasycona łagodnym, czułym dotykiem, mięśnie rozluźnione, poprawia się ruchomość stawów.
Aspekt umysłowy: spokój, wyciszenie, nabranie dystansu do problemów życia codziennego, umiejętność bycia w “tu i teraz”.
Aspekt emocjonalny: uwolnienie, transformacja trudnych emocji zapisanych w ciele w postaci napięć i blokad.
Aspekt duchowy: integracja ciała, umysłu i duszy, wsłuchiwanie się w swój wewnętrzny głos, odkrywanie własnej ścieżki przeznaczenia, życie w prawdzie ze sobą.
Wszystkie aspekty LOMI LOMI NUI sprawiają, że masaż to wyjątkowe spotkanie, przynoszące ukojenie i równowagę. Spotkanie dające możliwość powrotu do naturalnego stanu spokoju i radości, które drzemią w każdym człowieku.
Podczas masażu osoba masowana jest naga. Najpierw leży na plecach i wówczas masażysta masuje m.in. jej plecy, nogi, ramiona i kark, następnie należy przewrócić się na plecy, by przeprowadzający masaż mógł wymasować klatkę piersiową, twarz, ręce, dłonie, brzuch, nogi i stopy. Miejsca intymne klienta są omijane i pozostają przykryte.

Czas trwania : około 2 h
Cena :250 zł

Masaż Kobido

Ten masaż pozytywnie mnie zaskoczył gdyż oprócz swojej popularności jako naturalny zabieg upiększający wspaniale odprężą i rozluźnia.
Masaż Kobido, inaczej nazywany niechirurgicznym liftingiem twarzy, jest to intensywny masaż twarzy, szyi i dekoltu, który pochodzi z Japonii. Kobido oznacza „stary sposób na piękno”, jego celem jest głębokie odżywienie skóry, rozluźnienie mięśni i powięzi, pobudzenie skóry do produkcji kolagenu i elastyny oraz relaks.

Efekty masażu Kobido:
- zniwelowanie napięcia, które powoduje zmarszczki mimiczne,
- redukcja napięć mięśniowo-powięziowych w obrębie twarzy, szyi i karku.
- głęboki relaks i odprężenie,
- ujędrnienie i wygładzenie skóry,
- podniesienie policzków,
- oczyszczanie z toksyn i martwego naskórka,
- stymulacja wytwarzania kolagenu i elastyny,
- stymulacja metabolizmów komórkowych,
- poprawa kolorytu skóry,
- łagodzenie napięciowych bólów głowy,
- uzyskanie efektu liftingu, poprzez prace głęboką prace na strukturach mięśni.

Przeciwwskazania:
- trądzik różowaty,
- cera naczynkowa przy nasilonych objawach
- stany zapalne skóry, opryszczka, ciąża patologiczna, ciąża od 3. trymestru,
- przerwanie ciągłości naskórka,
- wysokie ciśnienie tętnicze,
- ekstrakcja zęba, stany ropne okołozębowe,
- nowotwory – do konsultacji z lekarzem prowadzącym,
- stymulator serca – pracujemy lżej,
- mezoterapia igłowa – przerwa co najmniej 7 dni,
- botoks – przerwa co najmniej 2 tygodnie,
- laser – przerwa co najmniej 2 tygodnie,
- kwas hialuronowy, wypełniacze – przerwa ok. 2 miesięcy,
- nici – przerwa 3 miesiące, z haczykami – 6 miesięcy,
- chirurgia plastyczna – przerwa 3 miesiące,

Czas trwania: około 1h 20 min
Cena :220 zł
Zapraszam serdecznie
Tel 509103286
Facebook: Spokój w Tobie
IG: spokoj_w_tobie