Joga na linach i pasach - Szkoła Yogi Zofii Netter

Joga na linach i pasach

Joga na linach i pasach prowadzona metodą Iyengara. Na zajęciach używamy pomocy: pasów i lin, klocków, pasków, kocy, krzeseł.
Pomoce w tej metodzie umożliwiają wykonywanie ćwiczeń osobom w różnym stanie zdrowia, różnym wieku czy naturalnych ograniczeniach w ciele. Wspierając się pasami i linami jesteśmy w stanie wejść w pozycje, które być może są dla nas niedostępne przy codziennej praktyce.
Iyengar usystematyzował i sklasyfikował pozycje ciała (asany) . Opracował ich warianty. Podzielił asany na kilka grup. Nauczanie asan zaczyna się od pozycji stojących, które wpływają na elastyczność i stabilność ciała, wzmacniają je i przygotowują do praktyki pozostałych ćwiczeń: siadów, skrętów, wygięć do przodu, pozycji odwróconych, oraz wygięć do tyłu. Skręty znakomicie wpływają na kręgosłup i organy wewnętrzne. Wygięcia do przodu rozciągają tył ciała, wyciszają i uspokajają, oraz przywracają równowagę psychofizyczną. Wygięcia do tyłu dodają energii, zapału i chęci do życia oraz uczą przezwyciężać strach. Pozycje odwrócone regenerują, wzmacniają siły obronne organizmu, a także zapewniają stabilność emocjonalną.
Po śmierci Iyengara, metoda ta, za względu na swoje terapeutyczne zastosowanie, jest wciąż żywa i ciągle się rozwija.

Zajęcia prowadzi Marta Fethke

Zapisz się

Powrót do listy zajęć