Warsztat medytacja – praca z intuicją – uzdrawianie - Szkoła Yogi Zofii Netter

WARSZTAT MEDYTACJA – PRACA Z INTUICJĄ – UZDRAWIANIE

Aktualności
4.12.2021

Wszystkie trzy człony, z których składa się tytuł tego warsztatu, przenikają się ze sobą nawzajem.
Najpierw wprowadzę Cię w medytację poprzez wspólną sesję zenu w tradycji koreańskiej. Będziemy siedzieć zen, a także śpiewać zen i robić pokłony tybetańskie. Jest to praktyka rozwijająca w stronę życia intuicyjnego i niezwykle uzdrawiająca – stwierdzono to już naukowo: ludzie regularnie medytujący są spokojniejsi, pogodniejsi, lepiej skoncentrowani, mają lepszą pamięć i mniej chorują, a jeśli nawet przydarzy się im infekcja, to wytwarzają więcej przeciwciał i szybciej dochodzą do zdrowia. Są też bardziej empatyczni.

Od sesji zenu przejdziemy do pracy z intuicją, wykorzystując konkretne ćwiczenia, w dużej mierze medytacyjne, pochodzące z różnych tradycji szamańskich, oraz ćwiczenia jogiczne. Ćwiczenia te bazują zarówno na pracy z nieświadomą sferą naszej psyche, jak i na pracy z ciałem, w tym również z ciałem energetycznym.
Szczególną uwagę poświęcimy systemowi czakr, czyli najważniejszych ośrodków energetycznych w ciele, zwłaszcza szóstej czakrze, która odpowiada za intuicję, ale też czakrze serca i czakrom dłoni – to m.in. dzięki wibracji w sercu i w naszych dłoniach dzieje się uzdrawianie.

W ostatniej części warsztatu zajmiemy się właśnie procesami uzdrawiania – siebie i innych. Posłużą do tego wcześniejsze ćwiczenia, które przełożymy na kolejne działania skierowane do naszych ciał i naszej psyche. Będziemy komunikować się z poszczególnymi częściami ciało-umysłu i wysyłać energię uleczenia tam, gdzie jej potrzeba, starając się intuicyjnie pojąć przyczynę braku pełnego zdrowia. Warsztat zakończy medytacja kierowana dotycząca całkowitego uzdrowienia.

Zapraszamy Cię serdecznie, do zobaczenia 🙂

Termin: sobota, 4 grudnia 2021 r. godz. 12.30 – 18:00

Miejsce: Szkoła Yogi Zofii Netter, Gdańsk-Oliwa, ul. Droszyńskiego 28A

Inwestycja: 210 zł
zaliczka 50 zł płatna do 26.11.2021 przelewem na konto 24 1020 4900 0000 8602 3068 8335 lub w recepcji Szkoły – wpłata zaliczki gwarantuje miejsce na kursie.

Uwaga! Woda i herbata w cenie, a wyżywienie we własnym zakresie, zaopatrz się w prowiant na cały dzień (sałatka, pieczywo, owoce, przekąski itp.). W szkole są dostępne koce, ale jeśli chcesz możesz także zabrać własny koc i coś pod głowę do sesji leżących.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM WARSZTATU

12.30-13.30 Wprowadzenie: oddech Chi Kung, medytacja MAJ (aktywacja przysadki mózgowej). Sesja medytacji zen: pokłony tybetańskie, medytacja siedzenia: czysty umysł, mantra Kwan Seum Bosal.

14.00-15.00 Ćwiczenia medytacyjne z różnych tradycji i kultur: huna, czyli hawajska sztuka uzdrawiania (oddech piko-piko, kontakt z własnym aumakua i z aumakua kamienia, zbieranie many, wyrównanie energii w całym ciele); szamańska medytacja według Arnolda Mindella: podążaj za tym, co ci najbardziej przeszkadza w medytowaniu; joga kundalini – medytacja Sat Kartar, czyli Wędrowiec Serca, poszerzanie przestrzeni serca, życie w stanie zawierzenia.

15.30-16.30 Praca z czakrami, poszerzanie intuicji, uzdrawianie i harmonizowanie ciała energetycznego, integralny człowiek: wprowadzenie (czym jest system czakr i jak działa, metody pracy z czakrami); praca z czakrą trzeciego oka – zdolność widzenia obrazów; zestaw technik medytacyjno-wizualizacyjnych na aktywację poszczególnych czakr – czakroterapia.

17.00-18.00 Uzdrawianie: medytacja z Buddą Medycyny; praca z czakrami dłoni (przepływ energii pomiędzy dłońmi, skanowanie ciała, mentalna rozmowa z miejscami w ciele, intuicyjny masaż dłoni). Medytacja z aniołami i czakrami – Całkowite Uzdrowienie.
Losowanie kart – wskazówki i afirmacje na najbliższy czas.

Informacje o prowadzącej:
Ewa Baniecka – z wykształcenia, zawodu i powołania jestem zarówno wykładowczynią akademicką (doktorką nauk humanistycznych – uczę obecnie studentów kulturoznawstwa na Uniwersytecie Gdańskim), a także pisarką i redaktorką, jak i instruktorką rekreacji, od lat joginką z zamiłowania i pasji (poznawałam tajniki jogi m.in. podczas pobytu w USA pod kierunkiem wielu doświadczonych instruktorek, byłam uczestniczką kursów nauczycielskich i warsztatów hatha jogi, jogi kundalini, jogi nidra, jogi interpersonalnej, psychologii jogi; dodatkowo odbyłam szkolenia „aktywny senior” oraz „dyskopatia”). Jestem również masażystką, adeptką popularnego dziś w Tajlandii tybetańskiego masażu jivaka (certyfikat 8. stopnia). Swoją wiedzę o masowaniu poszerzyłam pod kierunkiem pochodzącego z Japonii mistrza masażu tajskiego Takashiego Yoshizawy.
Od wielu lat praktykuję buddyzm zen, mój nauczyciel to Andrzej Czarnecki, który jest uczniem koreańskiego patriarchy i mistrza zenu Seung Sahna. Uczestniczyłam w licznych zgrupowaniach i warsztatach buddyjskich. Wchodząc coraz głębiej w praktykę medytacyjną, zaczęłam interesować się różnymi technikami i tradycjami, ciągle poszerzając swoją wiedzę i zasób umiejętności. Odkrywałam przy tym, jak zbawienny wpływ na moje zdrowie, samopoczucie, stan ducha i ciała ma stosowanie tych praktyk na co dzień. Dlatego postanowiłam podzielić się tym z innymi i stąd zrodził się pomysł prowadzenia warsztatów medytacyjnych, które ogólnie określam mianem „pracy z intuicją” i „treningu uważności”.
Dodatkowym kręgiem mojej działalności jest pisarstwo, w 2018 roku ukazała się moja powieść społeczno-obyczajowa pt. „Off-off”, wydana pod pseudonimem literackim Ewa Skunart. W związku z tym prowadzę również warsztaty kreatywnego pisania.