Warsztaty laboratorium pieśni – 06.05 – 07.05 - Szkoła Yogi Zofii Netter

WARSZTATY LABORATORIUM PIEŚNI – 06.05 – 07.05

06.05 -07.05

WARSZTATY LABORATORIUM PIEŚNI – warsztaty pieśniarskie dedykowane kobietom

„To jest ten czas, ta pora” – mówi słynny icaro Rosy Giove. Ten czas, ta pora aby otworzyć się na swoją autentyczność, swoją wrażliwość w głosie, w śpiewie, w oddechu. Odnaleźć i spotkać z tym, co najcenniejsze, co najdelikatniejsze – prawdą własnej pieśni.
Pieśni wolnej. Pieśni prawdziwej. Pieśni, która odzyskała swoją moc i kierunek. Pieśni kobiety, która już się nie boi, ale śpiewa i tańczy swoje życie, w zgodzie ze swoją intuicją.
Zapraszamy Cię do podróży przez pieśni wielogłosowe, by budzić głos i pogłębiać oddech, odprężać ciało, odkrywać dźwięki w sobie i w przestrzeni wokół. Usiądziemy też w kręgu by wesprzeć się w poszukiwaniu własnych melodii, które tylko czekają, by się urzeczywistnić.

Warsztat prowadzony jest autorską metodą Aliny Jurczyszyn praktyki z głosem, ciałem i oddechem, inspirowaną m.in. treningiem Teatru Gardzienice oraz praktykami paramuzycznymi Instytutu im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu.
Materiałem do praktyki będą pieśni tradycyjne oraz pieśni improwizowane. Od uczestniczek nie jest wymagane doświadczenie muzyczne, lecz chęć wyrażenia się poprzez dźwięk i muzyczność, którą w sobie niosą.

Więcej o warsztatach: http://laboratoriumpiesni.pl/warsztaty/

WARSZTATY PROWADZĄ:
Alina Jurczyszyn (Aja Piesionka): Kobieta Pieśń, założycielka Laboratorium Pieśni, od prawie dwudziestu lat dedykuje swoją ścieżkę zgłębianiu niezwykłej materii jaką jest dźwięk i pieśni tradycyjne. Podróżuje po całym świecie (m.in. USA, Japonia, Anglia, Indie, Turcja, Izrael i większość krajów Europy), prowadząc warsztaty, koncertując, zbierając pieśni u źródeł. Absolwentka Teatru Gardzienice, reżyserka spektakli muzycznych. W swoim dorobku ma nagranych dziesięć płyt (w tym płyta Laboratorium Pieśni: Rasti – w 2020 roku nominowana do Fryderyków) oraz napisaną książkę „Uwolnij swoją pieśń”. Przez ostatnie lata praktykuje pieśni uzdrawiające, muzykoterapię, przy pomocy swoich instrumentów: bębnów medycyny, grzechotek, shruti box, dzwonków, liry, fletu, ukulele, mis.
https://www.facebook.com/aja.piesionka
https://www.instagram.com/aja_piesionka

Kamila Bigus: skrzypaczka, absolwentka Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (Międzywydziałowy Instytut Nauk o Sztuce); wokalistka i aranżerka muzyczna w trójmiejskich zespołach Laboratorium Pieśni oraz Annutara, współprowadząca Warsztaty wokalne Laboratorium Pieśni w Polsce i za granicą, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Japonii, Indiach, Turcji, Portugalii, Niemczech, Francji, Holandii, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii; współuczestniczka wielu nagrań płytowych takich zespołów, jak: L.U.C, Symphonic Theater of Dreams, Crane Days, False Month czy Miejscovi; Artystka tworząca ilustracje pod nazwą „My Gold Medicine”, projektantka opraw graficznych do płyt: Laboratorium Pieśni „Rasti”, „He oyate” , Annutara „Po drum”, False Month „Forty winks”. Artystka tworząca ilustracje oraz muzykę pod nazwą „My Gold Medicine”
Solowy album „Underwater” jest dostępny na:
mygoldmedicine.bandcamp.com
https://www.instagram.com/mygoldmedicine

Laboratorium Pieśni: trójmiejski, kobiecy zespół pieśniarek, aranżujący tradycyjne pieśni polifoniczne: ukraińskie, bułgarskie, białoruskie, serbskie, polskie i wiele innych. Pieśni Świata wykonują zarówno a capella, jak i przy akompaniamencie bębnów szamańskich i innych etnicznych instrumentów (m.in. shruti box, dzwonków, grzechotek, fletu, kalimby, mis), wnosząc w pieśni tradycyjne nową przestrzeń improwizacji głosowych, inspirowanych dźwiękami natury, często intuicyjnych, dzikich, kobiecych.
Zespół z koncertami i warsztatami odwiedził ponad 20 krajów (m.in. USA, Japonia, Anglia, Szkocja, Niemcy, Izrael, Szwajcaria, Hiszpania, Islandia, Dania, Norwegia, Holandia, Francja). Teledysk z białoruską pieśnią „Sztoj pa moru” osiągnął ponad 10 mln wyświetleń, a na Facebooku grupę śledzi ponad 140 tysięcy fanów.

Strona: www.laboratoriumpiesni.pl
Facebook: www.facebook.com/laboratoriumpiesni
Youtube: www.youtube.com/laboratoriumpiesni

☀ FINANSE
Do 10 kwietnia: 700 zł
10-30 kwietnia: 800zł
Od 1 maja: 900 zł

☀ PRZESTRZEŃ
Szkoła Yogi Zofii Netter
Droszyńskiego 28A, 80-391 Gdańsk

☀ ZGŁOSZENIA/INFORMACJE: all.laboratoriump@gmail.com