Warsztat tre® - Szkoła Yogi Zofii Netter

Warsztat TRE®

22.05.2022

Warsztat składa się z dwóch sesji TRE® oraz wykładu o „Jak okiełznać stres? Psychofizjologia stresu” i szczegółowych instrukcji korzystania z sesji TRE®.

jest TRE?
To proste ćwiczenia, które pozwalają na uwolnienie emocji i stresu skumulowanego w naszym ciele. Poprzez odpowiednią sekwencję ruchów, wprowadzamy nasze ciała w naturalny stan drżenia. Mięśnie zaczynają drgać, dzięki czemu nasze ciało pozbywa się nagromadzonych hormonów stresu i napięć.Specyficzne drgania mięśni, możemy zaobserwować w świecie zwierząt. Np. sarna, aby mogła uciec przed niebezpieczeństwem, wydziela mnóstwo hormonów pozwalających jej wejść w stan walki lub ucieczki. W chwili kiedy niebezpieczeństwo mija, zaczyna drżeć, aby wyrzucić z siebie nagromadzony stres. Dzięki temu szybko regeneruje się i powraca do stanu relaksu.

Ludzkie ciało korzysta z tego samego mechanizmu. My, niestety najczęściej pozostawiamy zatrzymany w ciele stres, nic z tym nie robiąc. Zatrzymując wybuchy gniewu, płaczu i innych emocji, nasze ciało się usztywni, aż w końcu przestajemy czuć cokolwiek i tracimy ze sobą kontakt.

Przypomnij sobie jak byłeś/aś dzieckiem. W sytuacjach stresujących, trzęsienie się ciała było dla Ciebie naturalnym stanem. Niestety, ze względu na uwarunkowania społeczne, utraciliśmy tę zdolność. Drżenie ciała często traktowane jest jako coś złego, coś co trzeba zwalczyć lub czego należy się wstydzić. Nie powinniśmy zapominać o mądrości naszego ciała i nie hamować naturalnych procesów organizmu. Praktyka TRE to wyciągnięcie ręki do siebie, pozwolenie sobie na wyrzucenie tego, co zbędne i wspomaganie naturalnych, zdrowych i potrzebnych reakcji naszego ciała.

Kto może skorzystać z TRE®?
Ty! Ponieważ mechanizm drżenia jest częścią naszego naturalnego zachowania jako człowieka, każdy może skorzystać z TRE. Drżenie mięśni powoduje głębokie rozluźnienie, które naturalnie zmniejsza poziom stresu. Może uwalniać emocje, od łagodnego stresu po silny lęk, niezależnie od tego, czy jest to spowodowane stresem w pracy, kłótnią z bliską osobą, nadmiernym zmartwieniem, konfliktem w związku, stresem fizycznym czy traumą spowodowaną wypadkami. Niezależnie od tego, czym zajmujesz się w życiu, codziennie doświadczasz emocji które skumulowane w ciele często powodują różnego rodzaju choroby. Jeśli chcesz dowiedzieć jak w bezpieczny sposób pozbywać się nagromadzonych stresów, ten warsztat jest dla Ciebie!

Dzięki tym warsztatom:
– dowiesz się jak radzić sobie z trudnymi emocjami i jak stosować techniki TRE na co dzień do uwalniania napięć z ciała
– dowiesz się jak powstaje stres w naszym ciele oraz jak możemy tego stresu się pozbyć, w naturalny sposób
– będziesz mieć możliwość stosowania ćwiczeń TRE w sposób bezpieczny i dostosowany do Ciebie
– doświadczysz dwóch sesji TRE
– doświadczysz głębokiej relaksacji i zrobisz przysługę swojemu ciału, które z pewnością Ci za to podziękuje 🙂

PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONYWANIA TRE:
Zaburzenia ciśnienia krwi
Arytmia, rozrusznik, operacje serca
Świeże złamania kości lub skręcenia stawów
Stany pooperacyjne
Hypo / Hiperglikemia
Padaczka
Ciąża
Psychozy
Głęboka depresja
Schizofrenia
Borderline

PROWADZĄCY:
Bartosz Zadurski – Certyfikowany Provider TRE®, Praktyk IFS (Internal Family Systems), terapeuta Integracji Strukturalnej, instruktor oddechu metodą Butejki, trener świadomej pracy z ciałem, Założyciel Soma – Rozwój i Terapia, organizator Festiwalu Świadomej Pracy z Ciałem. Podejście holistyczne w które łączy ciało, umysł i duszę jest podstawą jego pracy. Pasjonat ruchu, tańca i psychosomatyki – zależności umysłu i ciała. Prelegent na wielu konferencjach i festiwalach, m.in: TEDx Gdynia, Festiwal Świadomej Pracy z Ciałem, Konferencja Towarzystwa Masażystów Polskich, Festiwal Wibracje, Festiwal Masażu, Konferencja Food & Health, Konwent Wiedzy Alternatywnej.

Więcej na zadurski.com
Niedziela 22.05.2022r. 10:00-14:00
CENA:
przedpłata do 8.05: 170zł
przedpłata od 9.05: 220 zł

ZAPISY:
Wyślij maila na kontakt@centrumsoma.pl podając imię, nazwisko oraz numer kontaktowy, aby zapisać się na warsztat.

UWAGI:
Liczba uczestników ograniczona do 12 osób. Gwarancją rezerwacji miejsca jest opłacenie warsztatu.