Warsztat praktyczny – medytacja jest łatwa, 19maja - Szkoła Yogi Zofii Netter

Warsztat Praktyczny – Medytacja jest łatwa, 19maja

19.05.2024

„MEDYTACJA JEST ŁATWA” – praktyczny warsztat z technik medytacji, świadomego oddechu i relaksacji

„Medytacja to wzbudzanie miłości do Wszechświata. To zjednoczenie z Bogiem. Zjednoczenie z Sobą” – Neale Donald Walsch

Zapraszamy na jednodniowy warsztat, który w sposób praktyczny pozwoli doświadczyć zjawiska medytacji. Techniki wywodzące się z różnych tradycji i szkół umożliwią wybór najbardziej odpowiadającej formy medytacji a następnie włączenia jej do codziennego życia.

Oprócz przygotowania do medytacji klasycznej (nastawienie, odpowiednia pozycja i determinacja), omówimy i przećwiczymy koncentrację na oddechu, medytację w ruchu oraz relaksację, wszystko uzupełnione teorią.

Dlaczego? Coraz większa liczba rzetelnych badań dokumentuje dobroczynny wpływ medytacji na ludzki organizm. Przykłady można mnożyć: medytacja rozluźnia napięcia, zmniejsza ciśnienie krwi i ogranicza ryzyko chorób serca. Wprowadza spokój do naszego życia i holistycznie wpływa na zdrowie. Niesie ze sobą również korzyści psychologiczne, takie jak uśmierzenie lęków, pomaga w zmaganiach z bólem i ułatwia zrozumienie mechanizmów uzależnienia. W sposób istotny wpływa na rozrost i reorganizację struktury neuronowej w mózgu i korze mózgowej, co przekłada się na poprawę pamięci i koncentracji.

Stwierdzono również pozytywny wpływ na zmiany poznawcze związane z progresem wieku. Ale także, a właściwie przede wszystkim, zmniejsza niepewność w sferze transcendencji, otwierając i ożywiając najistotniejsze pytania dotyczące życia, bycia z innymi, szczęścia, cierpienia, życiowego posłannictwa i wielu innych.

Dla kogo? Dla każdego, kto zawsze chciał zacząć medytować, a nie wiedział jak, lub nie miał czasu zrobić pierwszego kroku. Także dla ludzi, którzy poznali już różne rodzaje medytacji i chcieliby uzyskać jasność w tej wielości i zbudować regularną praktykę.

Kiedy, gdzie i za ile?

W niedzielę 19 maja od 12 do 18 (z godzinną przerwą obiadową) w Szkole Yogi Zofii Netter w Gdańsku – Oliwie.

CENA: 250 ZŁ
Zaliczka 50 zł płatna do 13 maja 2024 przelewem na konto (24 1020 4900 0000 8602 3068 8335) lub w recepcji Szkoły ‒ wpłata zaliczki gwarantuje miejsce na warsztacie.

ZGŁOSZENIA:
Zgłoszenia można wysłać mailem na adres recepcja@yogadlakazdego.pl lub dzwoń na telefon do recepcji 693 44 88 75

Prowadzący: Paweł Gutral – jest za mną ponad 20-letnia praktyka medytacyjna i pracy z ciałem. Miałem przyjemność z niejednego pieca chleb (czytaj medytacje) jeść. Począwszy od buddyzmu Mahajany, przez Zen koreański i japoński, oraz japońską tradycję Byakko Shinko Kai oświeconego mistrza Goi Sensei, dalej prze Vipassanę wg Goinki, oraz w tradycji klasztoru Wat Po Tam Wua z Tajlandii, jogiczne praktyki dharany i dhjany, czy też współczesne techniki „synchronizacji kwantowej” i mindfulness.