Szkolenie: jak kreatywnie uczyć dzieci jogi - Szkoła Yogi Zofii Netter

Szkolenie: Jak Kreatywnie Uczyć Dzieci Jogi

01.07-02.07

Joga kreatywna to twórczy model edukacji poprzez jogę, który obejmuje wszystkie aspekty istnienia: fizyczny, psychiczny, uczuciowy, dbając o ciało, umysł i emocje. Szkolenie dostarczy Ci praktycznych doświadczeń, informacji, narzędzi i materiałów, do prowadzenia zajęć jogi z dziećmi, lub do wprowadzania w inne zajęcia z dziećmi elementów jogi, takich jak relaksacja, koncentracja,uważność, medytacja, praca z oddechem, , kreatywna ekspresja poprzez opowieści.

Zapisy: 508 313 717 Jola,
ruch.kreatywny@gmail.com
Koszt: 1350 zł. (włączone materiały)

Szczegółowe informacje na stronie:
https://martamigula.pl/joga-i-ruch…/joga-kreatywna/

Szkolenie skierowane jest do:
-nauczycieli jogi,
-wychowawców i nauczycieli, którzy chcą wzbogacić swoje zajęcia o elementy jogi, mindfullness i ekspresji kreatywniej,
– rodziców i opiekunów, którzy szukają nowych pomysłów do zabaw z dziećmi, sposobów na zwiększenie koncentracji i uważności
-wszystkich pracujących z dziećmi, którzy szukają nowych inspiracji

-Doświadczysz twórczych sposobów uczenia asan, relaksacji, medytacji, gier i zabaw uzupełniających zajęcia.

-Rozbudzisz twoją kreatywność, by przygotowywać piękne zajęcia z dziećmi.

-Otworzysz przestrzeń dla ekspresji i doświadczenia twojego wewnętrznego dziecka.

Otrzymasz:
*bogaty skrypt ćwiczeń, zabaw, relaksacji, koncentracji, medytacji,
*wiele opowieści i bajek zaadaptowanych do jogi, gotowych do prowadzenia zajęć,
*ciekawe pomysły-szkice na lekcje tematyczne,
*muzykę,
* ilustracje do opowieści,
*karty zwierząt w pozycjach jogi, do wydrukowania,
* kolorowy plakat dla dzieci z 55 asanami
*certyfikat ukończenia szkolenia
.
Joga Kreatywna dla dzieci łączy pozycje jogi i techniki relaksacji z grą i zabawą, ekspresją ciała, tańcem, opowieściami i bajkami, pobudzaniem zmysłów, tworzeniem mandali, elementami muzykoterapii. Takie holistyczne ujęcie pozwala na to, by Joga dla Dzieci przyczyniła się do rozwinięcia całego potencjału w dziecku. Joga nie tylko rozwija świadomość ciała, siłę, elastyczność, koordynację, ale również wzmacnia zaufanie i pewność siebie, wewnętrzny spokój i równowagę, wrażliwość, kreatywność. Lekcja jogi dla dzieci to przestrzeń, w której dzieci czują się akceptowane i kochane takimi, jakimi są, w której mogą doświadczać i wyrażać swoją esencję.

Prowadząca: Marta Miguła- certyfikowana nauczycielka Jogi Integralnej, Sivananda Jogi, Shri Vivek Jogi, Jogi Terapeutycznej, Jogi dla dzieci ChildPlay Gurudas Kaur, YogaCuentos LisyHowe ,Jogi i Tanca Kreatywnego Marianny Roige; instruktorka tańca i rysunku dla dzieci wg. metody Segni Mossi, antropolożka kultury, muzykoterapeutka, socjoterapeutka, nauczycielka dramatycznej ekspresji ciala (wg. metody Laboratorio Jessici Walker), animatorka kultury z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą. Kreatorka projektu Joga Kreatywna dla Dzieci, w którym łączy swoje pasje. Wykłada na studiach podyplomowych Akademia Praktyków Jogi na GWSH w Katowicach oraz na studiach podyplomowych Socjoterapia i praca z grupą na UG.
Na co dzień prowadzi warsztaty jogi i uważności dla dzieci i dzieci i rodziców, pracuje z dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnością w Ośrodku Rehabilitacyjno Edukacyjno Wychowawczym (jako muzykoterapeutka i jako instruktorka jogi, ekspresji i relaksacji) prowadzi zajęcia interdyscyplinarne (sztuka, ruch, uważność) z dziećmi i młodzieżą ze środowisk zagrożonych wykluczeniem oraz zajęcia jogowe w przedszkolu Montessori. Jako mama uczy się każdego dnia wraz ze swoją ośmioletnią córeczką.

Zapraszamy do zapoznania sie z opiniami uczestniczek poprzednich edycji kursu oraz ze szczegółowym planem:
https://martamigula.pl/joga-i-ruch…/joga-kreatywna/

Marta Miguła