Szamanka i czarodziejka. archetypy w praktyce. warsztaty serca dla kobiet, 16.04 - Szkoła Yogi Zofii Netter

Szamanka i Czarodziejka. Archetypy w praktyce. Warsztaty Serca dla Kobiet, 16.04

16.04.2023

Zapraszamy Cię na warsztaty Serca dla Kobiet.
Archetypy w praktyce. Tym razem SZAMANKA i CZARODZIEJKA!

*Czy masz autentyczne relacje?
*Potrafisz słuchać i słyszysz?
*Czy dbasz o siebie i potrafisz się sobą zaopiekować?
*Czy potrafisz w równym stopniu dawać i brać?
*Czy masz swoje pasje i poczucie, że realizujesz swój potencjał?
Czy masz poczucie, że żyjesz pełnią życia?

Poprzez praktykę, zapraszamy Cię do poznania jakości, które mamy w sobie i dzięki, którym jesteśmy świadome siebie. Swojej mocy, słabości, światła i cienia, bo wszystko ma prawo być!

SZAMANKA, czy Uzdrowicielka- kocha bezwarunkowo. Jest alchemiczką, która pokazuje nam, w co może przemienić się miłość, smutek i akceptacja, jeśli tylko zechcesz się z tym zmierzyć.
Jest opiekunką przestrzeni dla siebie i innych. Jest cierpliwa, obecna i współczująca. Chociaż nie może za ciebie uzdrowić, stanie po twojej stronie i wesprze cię, gdy zaangażujesz się w pracę nad duszą.
W swoim cieniu ma poczucie odpowiedzialności za rozwiązanie bólu i zmagań wszystkich, nawet jeśli nie jest proszona o radę. Jest również narażona na nadmierne dawanie i zaniedbywanie siebie, co może prowadzić do poczucia wyczerpania i wyczerpania jej naturalnych zasobów.

CZARODZIEJKA – archetyp, który oznacza wgląd i zrozumienie. Czarodziejka jest czasami nazywana archetypem Maga. Jest intuicyjna, niezależna i samodzielna, odważna, przekonująca, spełniona, pewna siebie, dąży do tego, czego chce i jest spełniona z dziećmi lub bez dzieci, ufa swojej intuicji, jest odpowiedzialna za swoje życie i wie, że kreuje swoją rzeczywistość.
W swoim cieniu może być emocjonalnie szorstka, zazdrosna i urażona, niepewna siebie, pozbawiona kontaktu ze swoją seksualnością, pozwala innym przypisać sobie własność intelektualną lub twórcze pomysły, nie ufa swojej intuicji, czuje się tak, jakby nie żyła pełnią życia, czuje się niegodna zaufania

ARCHETYPY:

Słowo archetyp pochodzi z języka greckiego i oznacza: arche – „początek”, typos – „typ”, czyli pierwotny wzorzec (pierwowzór) postaci, zdarzenia, motywu, symbolu, schematu.

Archetyp to również określone jakości, dzięki którym możemy poznać siebie.
„Być w pełni sobą” to jest między innymi umiejętność czerpania z wszystkich dostępnych jakości. Warto je sobie uświadomić, żeby nie mieć poczucia winy, gdy postępujemy sprzecznie z tym, co jest powszechnie uznawane za wzór.

Kobiece archetypy pokazują jak wiele różnych znaczeń może przyjmować bycie kobietą. Czasem delikatną innym razem pewną siebie, bezwzględną, wojowniczą.
Niektóre z nas odnajdują się w roli matki, żony inne nie.
Realizujemy swój potencjał w różnych zawodach, rolach.
Kluczem jest bycie świadomą swojej mocy, świadomość siebie, uwolnienie się od przekonań, które nam nie służą i powodują, że np., żyjemy wg narzuconych schematów.
Archetypy są kontekstowe, czyli w każdej sytuacji życiowej możesz wchodzić w inny z nich. Ważna jest świadomość i uważność, czyli obserwowanie ich, wyczuwanie ich sprzecznych priorytetów i odmiennych zobowiązań, uporządkowanie i świadome wybranie tych archetypów, które są dla Ciebie najważniejsze. Każdy archetyp ma też swój cień, jeżeli nie ma balansu np. Królowa staje się tyranką, a Wojowniczka sadystką.

Poprzez praktykę, zintegrujemy jakości obu archetypów, zbalansujemy jakości męskie i żeńskie w nas.

ARCHETYPY W PRAKTYCE:
*Dostrzeżemy je poprzez doświadczanie w ruchu, medytacji i relaksie, ucząc się z nich świadomie korzystać.
*W kontakcie z ciałem, sercem i umysłem,
Jednocześnie poprzez praktykę zbalansujemy swoje żeńskie i męskie aspekty.
*Żeński aspekt w nas – to umiejętność kreowania, energia serca, świadomej obecności, radość przeżywania, intuicja i odczuwanie. moc „bycia”, „działanie w niedziałaniu”.
*Męski aspekt w nas – to energia do działania, świadomy umysł, logika oraz intelekt.
To siła do działania.

Podczas spotkania skorzystamy z:
*Kręgu i ceremonię kakao, dzieląc się wiedzą i doświadczeniem.
*Tańca tantrycznego/ ekstatycznego.
*Jogi Kundalini/ medytacji ruchu i relaksu.

KIEDY:
16.04.2023, sobota,
godzina 17:00 – 20:30

ZAPISY I DODATKOWE INFORMACJE:
Max 15 osób.
Dlatego są zapisy i zadatek 80 zł.
Tel 505 082 817, kontakt@centrumtuiteraz.pl

MIEJSCE:
Szkoła Yogi Zofii Netter
Gdańsk Oliwa
ul. Droszyńskiego 28a

INWESTYCJA:
170 zł

PRZYGOTOWANIE DO WARSZTATÓW:
Potrzebujesz:
* wygodnego stroju, który nie krępuje ruchów do części, w której będziemy praktykować jogę
*kobiecego elementu do tańca, np. spódnica, chusta
*długopis i kartki
* na miejscu są maty do jogi, koce i wałki, możesz też mieć swój sprzęt
* na miejscu jest woda do picia

WAŻNE: ZE WZGLĘDU NA RUCH, MEDYTACJE oraz CEREMONIĘ KAKAO – nie jedz na ok 2h wcześniej obfitych posiłków.

W SKRÓCIE O PRAKTYKACH:

*JOGA KUNDALINI to coś znacznie więcej niż ćwiczenia.
Jest to praktyka głęboko transformująca, oczyszczająca i wzmacniająca. Asany są ułożone w tematyczne zestawy, jest relaks i medytacja.
Z zastosowaniem technik oddechowych, mantr, mudr.
Więcej o Jodze: www.centrumtuiteraz.pl/joga-kundalini/

* KAKAO CEREMONIA :
Kakao ceremonialne
Kakao ceremonialne pochodzi tylko i wyłącznie z natywnych rodzajów kakaowca. Natywnych, czyli oryginalnych, takich, które nie zostały w żaden sposób zmienione.
Nie bez przyczyny kakao ceremonialne jest nazywane napojem bogów”! Rytuał picia takiego kakao otwiera serce, stymuluje pracę mózgu, a nawet leczy dusze! przeprowadzone w grupie stymuluje I łączy uczestników

* TANIEC TANTRYCZNY/ EKSTATYCZNY:
Taniec pozwalający odkrywać nowe formy wyrazu, odblokowuje zablokowane przepływy energetyczne, łączy z zapomnianymi aspektami duszy, łączy z głębokim odczuwaniem siebie. Tantra jest rodzajem medytacji , której źródłem jest połączenie kobiecych i męskich cech, a motorem jest energia seksualna, energia życia. Tantra jest też zaproszeniem do odkrycia świętego wymiaru romantycznego spotkania i sposobu, aby ciało, uczucia i świadomość zgodnie rezonowały.
Otwórz się na nowe !

WARSZTATY POPROWADZĄ:

Aneta Paluszkiewicz:
JA JESTEM
Radosną duszą
Doświadczam
Odczuwam
Żyję najlepiej jak potrafię
JA JESTEM TOBĄ TY JESTEŚ MNĄ
JA JESTEM … zawodową menadżerką, z duszą jogina, nauczycielką Jogi Kundalini, instruktorką terapii przez sztukę, instruktorką pilates core, wolontariuszką w hospicjach, pasjonatką podróży, miłośniczką fotografii, kolekcjonerką dobrych chwil oraz drobnych radości, celebrującą życie takim, jakim jest.
Przez ponad 23 lata pracowałam w korporacjach, z czego ok.18 lat na stanowiskach menadżerskich. Byłam dyrektorem w centrach obsługi klientów, audytorem i pełnomocnikiem zarządów ds. jakości. Po zakończeniu pracy w korporacji zostałam menadżerką Akademii Świadomego Człowieka, następnie współtworzyłam centrum rozwojowe również w Gdańsku. Obecnie prowadzę własną działalność, regularne zajęcia jogi i warsztaty jogi i arteterapii. Od 10 lat praktykuję Jogę Kundalini.
W 2015 roku Ukończyłam kurs nauczycielski, następnie kurs dla instruktorów jogi dla Kobiet w ciąży. Kurs był dla mnie najcenniejszą inwestycją we własny rozwój, a joga przynosi efekty w moim codziennym życiu. W 2018 skończyłam kurs arteterapii w Akademii Terapii Ekspresyjnych. Sztuka i kreacja pełni ważną rolę w moim życiu, daje mi dużo przyjemność i podobnie jak joga, jest jednym z narzędzi w moim własnym rozwoju i poszerzaniu świadomości. Prowadzę zajęcia, gdyż chcę się z Wami podzielić tą piękną i skuteczną praktyką, którą Wam z całego serca polecam i dzięki której przez cały czas się uczę i rozwijam.
Tu i Teraz – Joga Kundalini Trójmiasto
Centrum Tu i Teraz
Harmonia ciała, serca i umysłu.
Tel. 505 082 817
www.centrumtuiteraz.pl

Dominika Dwernicka (Nika)
Jestem artystyczną duszą, która wiecznie poszukuje nowych środków wyrazu.
Prowadzę od 7 lat własną grupę performatywną – Pajaros De Luz Company, bazującą na sztukach akrobatycznych oraz elementach (ogień, powietrze, ziemia, woda) i tańcu. Inspiruję się w dużej mierze kulturą meksykańską i krajami ameryki południowej.
Ostatnie 6 lat spędziłam w Meksyku, gdzie urodziła się duża część moich projektów i wracam tam często w ramach poszerzania inspiracji.
Ukończyłam studia filozoficzne na Uniwersytecie Gdańskim, artystyczne studia MA Performance Making w Londynie, Performative & Acting Arts w Londynie i na Sycylii, kursy taneczne i rozwojowe.
Jestem miłośniczką filozofii tantry, technik somatycznych, tańca ekstatycznego, technik oddechowych, archetypów.

Poprowadzę z Wami część teoretyczną i przedstawię techniki somatyczne & oddechowe, które zgłębiam i praktykuję w życiu. Porozmawiamy o tym jak poszczególne miejsca energetyczne (czakry) można otwierać, oczyszczać i balansować , wprowadzę Was w świat archetypów i będziemy odkrywać nasze Boginie wewnętrzne przy pysznym kakao peruwiańskim.

Moją pasja jest odkrywanie ludzkich możliwości poszerzanie świadomości, kontakt z ciałem, który łączy nas z naszą podświadomością i jest naszą odkrywczą mapą.
Ukończyłam szkole DAA prowadzona przez mentorkę Bela Divine (@beladivine) Inner Child Healing Work, Divine Feminin & Masculine, Tantryczny taniec, tantryczne techniki oddychania, trauma informed , techniki EFT , kurs masażu tajskiego.

Wierzę, że mnóstwo rzeczy da się uleczyć poprzez świadome życie i rozumienie swoich emocji. Twój wewnętrzny guru, lekarz i przewodnik czeka na bycie odkrytym.
Moją rolą jest poprowadzenie Ciebie w tej podróży – zapraszam do wspólnej pracy!
Let’s dance!
, .. Kto wygląda na zewnątrz, śpi; kto zagląda do środka, budzi się.”.
C.G.Jung

Zapraszamy!
Aneta & Dominika