O dyskopatii. warsztat jogi z markiem migałą. - Szkoła Yogi Zofii Netter

O dyskopatii. Warsztat jogi z Markiem Migałą.

14-15 maja 2022

Podczas warsztatu połączymy wiedzę pochodzącą z przekazu jogi z wiedzą medyczną, zarówno fizjoterapeutyczną, z systemów powięziowych, jak również osteopatii. Uzupełnimy wiedze teoretyczną i praktyczną z tematyki dyskopatii, niestabilności kręgosłupa oraz różnych wad rozwojowych kręgosłupa. Nauczymy się wykorzystywać tą wiedzę podczas praktyki asan w celu uniknięcia kontuzji, a także poprawy funkcjonowania narządu ruchu.

MAREK MIGAŁA:

Dyplomowany nauczyciel Jogi Iyengara ze stopniem Intermediate Junior 3. Praktykuje jogę od 1991 roku, uczy od 1997 roku. Specjalista rehabilitacji z wieloletnim doświadczeniem terapeutycznym.

Jest absolwentem Krakowskiej Szkoły Masażu, uczniem Adama Zborowskiego, cenionego w Polsce nauczyciela masażu. Przez 13 lat pracował w Przychodni rehabilitacyjnej i szpitalu, jako masażysta i terapeuta manualny specjalizując się w pracy ze schorzeniami kręgosłupa.

Pierwsze kroki w świecie jogi stawiał w Tarnowie gdzie obudziła się w nim pasja do ćwiczenia, otworzyło się serce i umysł na mądrość płynącą z systematycznej praktyki jogi. Następnie w Krakowie spotkał Konrada Kocota, jednego z najwybitniejszych polskich nauczycieli. Konrad przekazał mu solidną praktyczną i teoretyczną wiedzę na temat wykonywania asan i praktyki pranayamy. Wiedza przekazana przez Konrada stała się na tyle inspirująca, że postanowił spróbować swoich sił jako nauczyciel. Wziął udział w Kursie Nauczycielskim organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Jogi Iyengara, gdzie zdobył stopień nauczycielski Introductory I, a rok później Introductory II. Równocześnie uczył jogi w Tarnowie. W miarę pozyskiwania coraz większej wiedzy płynącej z praktyki jogi, postanowił połączyć ją ze swoim doświadczeniem terapeutycznym. Początkowo próbował rozwiązać własne problemy zdrowotne z pomocą jogi. Gdy okazało się to skuteczną terapią wspomagającą leczenie, zwłaszcza schorzeń kręgosłupa i narządu ruchu, wyspecjalizował się właśnie w terapeutycznym aspekcie jogi. Rok 2013 stanowił istotny zwrot w jego rozwoju zawodowym zmierzając w kierunku terapii opierającej się na pracy z systemami powięziowymi. Podczas licznych szkoleniach prowadzonych przez znanych międzynarodowych wykładowców, miał zaszczyt również zetknąć się z twórcami Anatomy Tranis Thomas’em Mayers’em oraz James’em Earls’em, a w 2015 r uzyskał tytuł Structural Bodyworker. Pogłębił również swoją pracę o współczesną wiedzę na temat diagnostyki i leczenia wad postawy, kształcąc się m.in. u dr Robert Schleipa, a także rozwinął swoje kompetencje zawodowe kształcąc się w zakresie technik osteopatycznych u Daryla Herberta. Nadal planuje rozwijać swoją wiedzę o nowe metody ruchowe, m.in. Applied Functional Science. Również cały czas doskonali swoją wiedzę na temat jogi poprzez udział w warsztatach prowadzonych przez znakomitych nauczycieli zarówno z Polski jak i z zagranicy, a także asystuje w kursach nauczycielskich, jednocześnie przybliżając przyszłym nauczycielom jogi wiedzę anatomiczną i medyczną. Obecnie prowadzi zajęcia jogi w Joga Centrum  oraz pracuje we własnym gabinecie w Warszawie opiekując się m.in. tancerzami, sportowcami a w szczególności ludźmi ćwiczącymi jogę.

PLAN WARSZTATU

SOBOTA 14 MAJA:
11.30-14.30
17.30-19.30
NIEDZIELA 15 MAJA:
10.00-14.00

Cena: 390 zł
Zaliczka 140 zł płatna do 6 maja na konto szkoły: 24 1020 4900 0000 8602 3068 8335
W przypadku rezygnacji z udziału w warsztacie po 6 maja nie zwracamy zaliczek.
Pozostała kwota płatna gotówka na miejscu.
Zgłoszenia: na yogadlakazdego.recepcja@gmail.com lub w recepcji szkoły.

Na warsztat zapraszamy osoby praktykujące jogę.

Warsztat odbędzie się przy minimalnej liczbie osób: 12.

Serdecznie zapraszamy!