Medytacja i kreacja. tworzenie za pomocą metod intuicyjnych - Szkoła Yogi Zofii Netter

MEDYTACJA I KREACJA. TWORZENIE ZA POMOCĄ METOD INTUICYJNYCH

28 maja 2022

Warsztat rozpocznie sesja medytacji zen w tradycji koreańskiej. Postaramy się o jak największe wyciszenie: celem jest tutaj osiągnięcie stanu przedmyślenia, całkowitej pustki, poprzez oczyszczenie i uwolnienie się od wszelkich negatywnych stanów umysłu, negatywnych emocji i przekonań, starych negatywnych wzorców i zastąpienie ich poczuciem harmonii, równowagi, spokoju, jedności ze wszystkim.

Następnie ze stanu zero wspólnie postaramy się wykreować coś nowego – spontanicznie, kierując się swoją intuicją, wewnętrznym głosem, impulsami, wyobraźnią. Będziemy chcieli obudzić swoje wewnętrzne dziecko i trochę się z nim pobawić.
Narzędziem ekspresji i kreacji będzie najpierw pisanie, a potem rysowanie. To nie tylko dobra zabawa, będziemy także kreować siebie na nowo, programować się poprzez tworzenie nowych wizji, obrazów własnej przyszłości – oczywiście wyłącznie pozytywnych.

Termin: sobota, 28 maja 2022 r. start: godz. 13.00

Miejsce: Szkoła Yogi Zofii Netter.

Inwestycja: 250 zł

Zaliczka 50 zł płatna do 20.05.2022 przelewem na konto (24 1020 4900 0000 8602 3068 8335) lub w recepcji Szkoły ‒ wpłata zaliczki gwarantuje miejsce na kursie. Po dokonaniu wpłaty zaliczki przelewem koniecznie powiadom o tym recepcję, wysyłając e-mail: yogadlakazdego.recepcja@gmail.com lub telefonicznie: 693 448 875.Uwaga! Woda i herbata w cenie, a wyżywienie we własnym zakresie, zaopatrz się w prowiant na cały dzień (sałatka, pieczywo, owoce, przekąski itp.). W szkole są dostępne koce, ale jeśli chcesz, możesz także zabrać własny koc i coś pod głowę do sesji leżących.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM WARSZTATU:

13.00-14.00 Oddech piko-piko. Medytacja MAJ (aktywacja przysadki mózgowej). Sesja medytacji zen: pokłony tybetańskie, medytacja siedzenia: czysty umysł, mantra Namo Amita Bul (wzywanie Buddy Amitabhy – „źródła życia i światła”).

14.30-16.00 Medytacja szamańska – podążanie za przeszkodą w umyśle, spontaniczny zapis doświadczenia. Medytacja nad wybranym obiektem, strumień świadomości – metoda skojarzeniowa, zapis doświadczenia. Wybór słowa, zdania z wcześniejszych zapisów jako pretekstu do stworzenia własnego tekstu, miniopowiadania (+krótkie wprowadzenie do metodologii tworzenia short story). Miniopowiadanie na zadany temat, ćwiczenie z poradnika Katarzyny Bondy: w tym ćwiczeniu skupimy się na programowaniu, tworzeniu nowej wersji siebie.

16.30-17.15 Proces uwalniania od negatywnych przekonań, blokujących pełnię kreacji. Metoda linii czasu pozwoli na głęboką pracę z podświadomością i uwolnienie pełni potencjału twórczego.

17.30-18.30 Rysunek intuicyjny – wejście w głąb siebie i połączenie z duszą. Uważne obserwowanie pojawiających się obrazów, kształtów i kolorów. Zauważanie emocji i odczuć w ciele. Przy użyciu kredek, spontaniczne rysowanie dowolnej formy, z intuicyjnym doborem kolorów. W trakcie tworzenia zostaną ściągnięte ograniczenia pt.: “nie umiem”, “nie mogę”, “nie wiem, jak”. Zostanie zalogowany pakiet wspierających przekonań, który otworzy drzwi do kreaowania życia, jakiego pragniesz.

Zapraszamy serdecznie, do zobaczenia ☺

Ewa Baniecka – z wykształcenia, zawodu i powołania jestem zarówno wykładowczynią akademicką (doktorką nauk humanistycznych – przez ostatnie 5 lat uczyłam studentów kulturoznawstwa na Uniwersytecie Gdańskim), a także pisarką i redaktorką, jak i instruktorką rekreacji, od lat joginką z zamiłowania i pasji (poznawałam tajniki jogi m.in. podczas pobytu w USA pod kierunkiem wielu doświadczonych instruktorek, byłam uczestniczką kursów nauczycielskich i warsztatów hatha jogi, jogi kundalini, jogi nidra, jogi interpersonalnej, psychologii jogi; dodatkowo odbyłam szkolenia „aktywny senior” oraz „dyskopatia”, prowadzę zdrowy kręgosłup). Jestem również masażystką, adeptką popularnego dziś w Tajlandii tybetańskiego masażu jivaka (certyfikat 8. stopnia). Swoją wiedzę o masowaniu poszerzyłam pod kierunkiem pochodzącego z Japonii mistrza masażu tajskiego Takashiego Yoshizawy.
Od wielu lat praktykuję buddyzm zen, mój nauczyciel to Andrzej Czarnecki, który jest uczniem koreańskiego patriarchy i mistrza zenu Seung Sahna. Uczestniczyłam w licznych zgrupowaniach i warsztatach buddyjskich. Wchodząc coraz głębiej w praktykę medytacyjną, zaczęłam interesować się różnymi technikami i tradycjami, ciągle poszerzając swoją wiedzę i zasób umiejętności. Odkrywałam przy tym, jak zbawienny wpływ na moje zdrowie, samopoczucie, stan ducha i ciała ma stosowanie tych praktyk na co dzień. Dlatego postanowiłam podzielić się tym z innymi i stąd zrodził się pomysł prowadzenia warsztatów medytacyjnych, które ogólnie określam mianem „pracy z intuicją” i „treningu uważności”.
Dodatkowym kręgiem mojej działalności jest pisarstwo, w 2018 roku ukazała się moja powieść społeczno-obyczajowa pt. „Off-off”, wydana pod pseudonimem literackim Ewa Skunart. W związku z tym prowadziłam również warsztaty kreatywnego pisania. Obecnie na podstawie powieści powstaje audiobook.
Karolina Pobłocka – z zawodu jestem charakteryzatorem, ale pół życia spędziłam na scenie, żeby później pracować za kulisami. Jednak od najmłodszych lat moją pasją było malarstwo. Odkąd pamiętam, postrzegałam świat w szerszym spektrum, a dzisiaj łączę to wszystko w całość.
Od 2009 na własną rękę zgłębiałam zagadnienia z dziedziny psychologii, by poznać mechanizmy naszego umysłu. Z czasem zrozumiałam, że jest to nierozerwalne ze światem energii, który był mi bliski od dziecka. Na podstawie niezliczonych podróży wewnętrznych oraz obserwacji ludzkich zachowań, zdobywam coraz silniejsze przekonanie, że na początku była myśl. 🙂
Od 2016 r. badam zakamarki podświadomości oraz jej relacje ze świadomością i nadświadomością, jak i jej wpływ na nasze życie. Zaledwie rok później, po 15 latach przerwy, wróciłam do malowania. Ta metoda wyrazu okazała się wspaniałym narzędziem terapeutycznym do pracy z ludźmi, gdzie na poziomie kwantowym dochodzi do uzdrowienia traum emocjonalnych. A od niespełna roku maluję obrazy z użyciem technologii Keshe, które na poziomie oddziaływania pól bezpośrednio balansują też ciało, co wspomaga lub umożliwia leczenie oraz samoleczenie.