Lakshmi – bogini bogactwa i szczęścia. warsztaty serca dla kobiet – 25.06 - Szkoła Yogi Zofii Netter

Lakshmi – Bogini Bogactwa i Szczęścia. Warsztaty Serca dla Kobiet – 25.06

25.06

Zapraszamy Cię na ostatnie w tym sezonie warsztaty Serca dla Kobiet. Kolejne warsztaty, planujemy już po wakacjach.
A jeszcze w czerwcu spotkamy się z archetypem BOGINI – Lakshmi.

Lakshmi jest uosobieniem szczęścia i pomyślności, bogactwa i obfitości oraz piękna, Zwykle jest przedstawiana jako piękna kobieta, o złotej karnacji, z czterema rękami, siedząca lub stojąca na kwitnącym lotosie i trzymająca pączek lotosu, co oznacza piękno, czystość, doskonałość i płodność. Często jest też przedstawiana z miskę zboża, co symbolizuje obfitość oraz ze złotym dzbankiem, który symbolizuje bogactwo, podobnie jak kaskady złotych monet spływające z jej rąk
Nosi złote haftowane czerwone ubrania.
Czerwony symbolizuje aktywność, a złota podszewka oznacza dobrobyt.
Jest hinduską boginią, która wg przekazów narodziła się w trakcie tworzenia całego wszechświata, zachwycając swoim pięknem i urodą.
Wg innej legendy Lakshmi wyłoniła się z lotosem w dłoni z piany mistycznego oceanu mleka. Swoim pięknem i urodą uwiodła największego z bogów – Wisznu. Została jego żoną i stała się Śakti, czyli żeńską siłą Wisznu, co symbolizuje harmonię i równowagę między mężczyzną a kobietą.
Jest uosobieniem cnoty, hojności i łaski.

Jako archetyp Lakshmi przypomina nam o ważnych wartościach. Uczy nas hojności i dzielenia się z innymi, ponieważ wierzy, że to prowadzi do większej obfitości i dobrobytu dla wszystkich. Lakshmi wskazuje, że piękno może być odczuwane zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie, a prawdziwe bogactwo tkwi w naszych relacjach, wdzięczności i harmonii z otaczającym nas światem. Podczas gdy Lakshmi jest związana z materialnym dobrobytem, jej archetyp może być również interpretowany w sensie duchowym. Może reprezentować duchową obfitość, która wynika z wewnętrznego wzrostu, mądrości i spokoju. Archetyp Lakshmi przypomina nam, że obfitość i pomyślność to nie tylko materialne dobra. To także odczucie wdzięczności za to, co mamy, dzielenie się z innymi i dążenie do duchowego wzrostu. Lakshmi jest symbolem hojności, harmonii i piękna, który może inspirować do osiągnięcia równowagi i obfitości w naszym życiu.
Zapraszamy na warsztaty, podczas których rozpoczniemy letni czas z nową, słoneczną energią obfitości i piękna,
Podczas warsztatów:
*zasiądziemy do kręgu, ciesząc się wspólnotą i wsparciem w przestrzeni serca, podczas ceremonii kakao.

Doświadczymy siebie:
* w ruchu, poprzez taniec autentyczny, tj. autorski projekt tańca, z głębokim polaczeniem z sobą i swoimi emocjami, głosem, oddechem.

*podczas Jogi Kundalini, czyli praktyki oczyszczającej, transformującej i harmonizującej.

Poprzez praktykę, zapraszamy Cię do poznania jakości, które mamy w sobie i dzięki, którym jesteśmy świadome siebie. Swojej mocy, słabości, światła i cienia.

KIEDY:
25.06.2023 NIEDZIELA
godzina 17:00 – 20:30

ZAPISY I DODATKOWE INFORMACJE:
Max 15 osób.
Dlatego są zapisy i zadatek 80 zł.
Tel 505 082 817, kontakt@centrumtuiteraz.pl

MIEJSCE:
Szkoła Yogi Zofii Netter
Gdańsk Oliwa
ul. Droszyńskiego 28a

INWESTYCJA:
170 zł

PRZYGOTOWANIE DO WARSZTATÓW:
Potrzebujesz:
* wygodnego stroju, który nie krępuje ruchów do części, w której będziemy praktykować jogę
*kobiecego elementu do tańca, np. spódnica, chusta
*długopis i kartki
* na miejscu są maty do jogi, koce i wałki, możesz też mieć swój sprzęt
* na miejscu jest woda do picia

WAŻNE: ZE WZGLĘDU NA RUCH, MEDYTACJE oraz CEREMONIĘ KAKAO – nie jedz na ok 2h wcześniej obfitych posiłków.

W SKRÓCIE O PRAKTYKACH:
*JOGA KUNDALINI to coś znacznie więcej niż ćwiczenia.
Jest to praktyka głęboko transformująca, oczyszczająca i wzmacniająca. Asany są ułożone w tematyczne zestawy, jest relaks i medytacja.
Z zastosowaniem technik oddechowych, mantr, mudr.

* KAKAO CEREMONIA :
Kakao ceremonialne
Kakao ceremonialne pochodzi tylko i wyłącznie z natywnych rodzajów kakaowca. Natywnych, czyli oryginalnych, takich, które nie zostały w żaden sposób zmienione.
Nie bez przyczyny kakao ceremonialne jest nazywane napojem bogów”! Rytuał picia takiego kakao otwiera serce, stymuluje pracę mózgu, a nawet leczy dusze! przeprowadzone w grupie stymuluje I łączy uczestników

* TANIEC TANTRYCZNY/ EKSTATYCZNY:
Taniec pozwalający odkrywać nowe formy wyrazu, odblokowuje zablokowane przepływy energetyczne, łączy z zapomnianymi aspektami duszy, łączy z głębokim odczuwaniem siebie. Tantra jest rodzajem medytacji , której źródłem jest połączenie kobiecych i męskich cech, a motorem jest energia seksualna, energia życia. Tantra jest też zaproszeniem do odkrycia świętego wymiaru romantycznego spotkania i sposobu, aby ciało, uczucia i świadomość zgodnie rezonowały.
Otwórz się na nowe !

WARSZTATY POPROWADZĄ:

Aneta Paluszkiewicz:

JA JESTEM
Radosną duszą
Doświadczam
Odczuwam
Żyję najlepiej jak potrafię
JA JESTEM TOBĄ TY JESTEŚ MNĄ
JA JESTEM … zawodową menadżerką, z duszą jogina, nauczycielką Jogi Kundalini, instruktorką terapii przez sztukę, instruktorką pilates core, wolontariuszką w hospicjach, pasjonatką podróży, miłośniczką fotografii, kolekcjonerką dobrych chwil oraz drobnych radości, celebrującą życie takim, jakim jest.
Przez ponad 23 lata pracowałam w korporacjach, z czego ok.18 lat na stanowiskach menadżerskich. Byłam dyrektorem w centrach obsługi klientów, audytorem i pełnomocnikiem zarządów ds. jakości. Po zakończeniu pracy w korporacji zostałam menadżerką Akademii Świadomego Człowieka, następnie współtworzyłam centrum rozwojowe również w Gdańsku. Obecnie prowadzę własną działalność, regularne zajęcia jogi i warsztaty jogi i arteterapii. Od 10 lat praktykuję Jogę Kundalini.
W 2015 roku Ukończyłam kurs nauczycielski, następnie kurs dla instruktorów jogi dla Kobiet w ciąży. Kurs był dla mnie najcenniejszą inwestycją we własny rozwój, a joga przynosi efekty w moim codziennym życiu. W 2018 skończyłam kurs arteterapii w Akademii Terapii Ekspresyjnych. Sztuka i kreacja pełni ważną rolę w moim życiu, daje mi dużo przyjemność i podobnie jak joga, jest jednym z narzędzi w moim własnym rozwoju i poszerzaniu świadomości. Prowadzę zajęcia, gdyż chcę się z Wami podzielić tą piękną i skuteczną praktyką, którą Wam z całego serca polecam i dzięki której przez cały czas się uczę i rozwijam.
Więcej o zajęciach, wartościach i o mnie: www.centrumtuiteraz.pl

Tu i Teraz – Joga Kundalini Trójmiasto
Centrum Tu i Teraz. Harmonia ciała, serca i umysłu.
Tel. 505 082 817
kontakt@centrumtuiteraz.pl

Dominika Dwernicka (Nika)
Jestem artystyczną duszą, która wiecznie poszukuje nowych środków wyrazu.
Prowadzę od 7 lat własną grupę performatywną – Pajaros De Luz Company, bazującą na sztukach akrobatycznych oraz elementach (ogień, powietrze, ziemia, woda) i tańcu. Inspiruję się w dużej mierze kulturą meksykańską i krajami ameryki południowej.
Ostatnie 6 lat spędziłam w Meksyku, gdzie urodziła się duża część moich projektów i wracam tam często w ramach poszerzania inspiracji.
Ukończyłam studia filozoficzne na Uniwersytecie Gdańskim, artystyczne studia MA Performance Making w Londynie, Performative & Acting Arts w Londynie i na Sycylii, kursy taneczne i rozwojowe.
Jestem miłośniczką filozofii tantry, technik somatycznych, tańca ekstatycznego, technik oddechowych, archetypów.

Poprowadzę z Wami część teoretyczną i przedstawię techniki somatyczne & oddechowe, które zgłębiam i praktykuję w życiu. Porozmawiamy o tym jak poszczególne miejsca energetyczne (czakry) można otwierać, oczyszczać i balansować , wprowadzę Was w świat archetypów i będziemy odkrywać nasze Boginie wewnętrzne przy pysznym kakao peruwiańskim.

Moją pasja jest odkrywanie ludzkich możliwości poszerzanie świadomości, kontakt z ciałem, który łączy nas z naszą podświadomością i jest naszą odkrywczą mapą.
Ukończyłam szkole DAA prowadzona przez mentorkę Bela Divine (@beladivine) Inner Child Healing Work, Divine Feminin & Masculine, Tantryczny taniec, tantryczne techniki oddychania, trauma informed , techniki EFT , kurs masażu tajskiego.

Wierzę, że mnóstwo rzeczy da się uleczyć poprzez świadome życie i rozumienie swoich emocji. Twój wewnętrzny guru, lekarz i przewodnik czeka na bycie odkrytym.
Moją rolą jest poprowadzenie Ciebie w tej podróży – zapraszam do wspólnej pracy!
Let’s dance!
, .. Kto wygląda na zewnątrz, śpi; kto zagląda do środka, budzi się.”.
C.G.Jung

Zapraszamy!
Aneta & Dominika