Kali – bogini życia i śmierci. warsztaty serca dla kobiet - Szkoła Yogi Zofii Netter

Kali – Bogini życia i śmierci. Warsztaty Serca dla Kobiet

13.05

Zapraszamy Cię na warsztaty Serca dla Kobiet.
Tym razem archetyp BOGINI – KALI.

KALI – bogini życia i śmierci, reprezentuje ruch, cykl, miłość, transformacje i ochronę. Uaktywnia w nas zaangażowanie, pasję do życia, moc, płomienność, dostęp do emocji. W swej istocie wspiera nas w transformacji niesłużących przekonań i ograniczeń, budzi nas ze snu.
Kali jest archetypem dzikiej, wolnej Kobiety, w pełni swojej mocy, która wie jak skontaktować się ze swoimi emocjami i instynktem. Może być ja tornado, przerażający niszczący żywioł, gniew i złość, a z drugiej strony jest jak Matka, Kochanka, pełna pasji i miłości.
Bogini Kali jest też uzdrowicielka, która rozprasza wszelka obłudę i zakłamania, ona wie co jest prawdziwe i wie kiedy potrzebuje użyć swego gniewu w mądry sposób.

W procesie wychowawczym, rodzinnym, szkolnym, zostałyśmy ugrzecznione.
Każda w swój indywidualny sposób wie co to dla niej znaczy. Wiele razy być może słyszałaś: „bądź grzeczną dziewczynką”, „nie rob problemów”, „dziewczynki się TAK.. nie zachowują”, „nie złość się”, „złość urodzie szkodzi” , nie smuć się” …id….
Prawie każda z nas kojarzy te słowa. To są tylko błędne przekonania o nas samych, a tak naprawdę, już obecnie jest z nami wszystko w porządku..

Zapraszamy na warsztaty wszystkie „niegrzeczne dziewczynki”, Kobiety, które czują , ze maja dość udawania, zakładania masek, życia wg czyjegoś pomysłu,
Kobiety, które chcą spojrzeć w głąb siebie, dostrzec w sobie archetyp Kali, jej mocy i cieniu.
Podczas warsztatów:
*zasiądziemy do kręgu, ciesząc się wspólnotą i wsparciem w przestrzeni serca, podczas ceremonii kakao.
Doświadczymy siebie:
* w ruchu, poprzez taniec autentyczny, tj. autorski projekt tańca, z głębokim polaczeniem z sobą i swoimi emocjami, głosem, oddechem.
*podczas Jogi Kundalini, czyli praktyki oczyszczającej, transformującej i harmonizującej.

Poprzez praktykę, zapraszamy Cię do poznania jakości, które mamy w sobie i dzięki, którym jesteśmy świadome siebie. Swojej mocy, słabości, światła i cienia.

KIEDY:
13.05.2023 sobota,
godzina 17:00 – 20:30

ZAPISY I DODATKOWE INFORMACJE:
Max 15 osób.
Dlatego są zapisy i zadatek 80 zł.
Tel 505 082 817, kontakt@centrumtuiteraz.pl

MIEJSCE:
Szkoła Yogi Zofii Netter
Gdańsk Oliwa
ul. Droszyńskiego 28a

INWESTYCJA:
170 zł

PRZYGOTOWANIE DO WARSZTATÓW:
Potrzebujesz:
* wygodnego stroju, który nie krępuje ruchów do części, w której będziemy praktykować jogę
*kobiecego elementu do tańca, np. spódnica, chusta
*długopis i kartki
* na miejscu są maty do jogi, koce i wałki, możesz też mieć swój sprzęt
* na miejscu jest woda do picia

WAŻNE: ZE WZGLĘDU NA RUCH, MEDYTACJE oraz CEREMONIĘ KAKAO – nie jedz na ok 2h wcześniej obfitych posiłków.

W SKRÓCIE O PRAKTYKACH:
*JOGA KUNDALINI to coś znacznie więcej niż ćwiczenia.
Jest to praktyka głęboko transformująca, oczyszczająca i wzmacniająca. Asany są ułożone w tematyczne zestawy, jest relaks i medytacja.
Z zastosowaniem technik oddechowych, mantr, mudr.

* KAKAO CEREMONIA :
Kakao ceremonialne
Kakao ceremonialne pochodzi tylko i wyłącznie z natywnych rodzajów kakaowca. Natywnych, czyli oryginalnych, takich, które nie zostały w żaden sposób zmienione.
Nie bez przyczyny kakao ceremonialne jest nazywane napojem bogów”! Rytuał picia takiego kakao otwiera serce, stymuluje pracę mózgu, a nawet leczy dusze! przeprowadzone w grupie stymuluje I łączy uczestników

* TANIEC TANTRYCZNY/ EKSTATYCZNY:
Taniec pozwalający odkrywać nowe formy wyrazu, odblokowuje zablokowane przepływy energetyczne, łączy z zapomnianymi aspektami duszy, łączy z głębokim odczuwaniem siebie. Tantra jest rodzajem medytacji , której źródłem jest połączenie kobiecych i męskich cech, a motorem jest energia seksualna, energia życia. Tantra jest też zaproszeniem do odkrycia świętego wymiaru romantycznego spotkania i sposobu, aby ciało, uczucia i świadomość zgodnie rezonowały.
Otwórz się na nowe !

WARSZTATY POPROWADZĄ:

Aneta Paluszkiewicz:
JA JESTEM
Radosną duszą
Doświadczam
Odczuwam
Żyję najlepiej jak potrafię
JA JESTEM TOBĄ TY JESTEŚ MNĄ
JA JESTEM … zawodową menadżerką, z duszą jogina, nauczycielką Jogi Kundalini, instruktorką terapii przez sztukę, instruktorką pilates core, wolontariuszką w hospicjach, pasjonatką podróży, miłośniczką fotografii, kolekcjonerką dobrych chwil oraz drobnych radości, celebrującą życie takim, jakim jest.
Przez ponad 23 lata pracowałam w korporacjach, z czego ok.18 lat na stanowiskach menadżerskich. Byłam dyrektorem w centrach obsługi klientów, audytorem i pełnomocnikiem zarządów ds. jakości. Po zakończeniu pracy w korporacji zostałam menadżerką Akademii Świadomego Człowieka, następnie współtworzyłam centrum rozwojowe również w Gdańsku. Obecnie prowadzę własną działalność, regularne zajęcia jogi i warsztaty jogi i arteterapii. Od 10 lat praktykuję Jogę Kundalini.
W 2015 roku Ukończyłam kurs nauczycielski, następnie kurs dla instruktorów jogi dla Kobiet w ciąży. Kurs był dla mnie najcenniejszą inwestycją we własny rozwój, a joga przynosi efekty w moim codziennym życiu. W 2018 skończyłam kurs arteterapii w Akademii Terapii Ekspresyjnych. Sztuka i kreacja pełni ważną rolę w moim życiu, daje mi dużo przyjemność i podobnie jak joga, jest jednym z narzędzi w moim własnym rozwoju i poszerzaniu świadomości. Prowadzę zajęcia, gdyż chcę się z Wami podzielić tą piękną i skuteczną praktyką, którą Wam z całego serca polecam i dzięki której przez cały czas się uczę i rozwijam.
Więcej o zajęciach, wartościach i o mnie: www.centrumtuiteraz.pl

Tu i Teraz – Joga Kundalini Trójmiasto
Centrum Tu i Teraz
Harmonia ciała, serca i umysłu.
Tel. 505 082 817
kontakt@centrumtuiteraz.pl

Dominika Dwernicka (Nika)
Jestem artystyczną duszą, która wiecznie poszukuje nowych środków wyrazu.
Prowadzę od 7 lat własną grupę performatywną – Pajaros De Luz Company, bazującą na sztukach akrobatycznych oraz elementach (ogień, powietrze, ziemia, woda) i tańcu. Inspiruję się w dużej mierze kulturą meksykańską i krajami ameryki południowej.
Ostatnie 6 lat spędziłam w Meksyku, gdzie urodziła się duża część moich projektów i wracam tam często w ramach poszerzania inspiracji.
Ukończyłam studia filozoficzne na Uniwersytecie Gdańskim, artystyczne studia MA Performance Making w Londynie, Performative & Acting Arts w Londynie i na Sycylii, kursy taneczne i rozwojowe.
Jestem miłośniczką filozofii tantry, technik somatycznych, tańca ekstatycznego, technik oddechowych, archetypów.

Poprowadzę z Wami część teoretyczną i przedstawię techniki somatyczne & oddechowe, które zgłębiam i praktykuję w życiu. Porozmawiamy o tym jak poszczególne miejsca energetyczne (czakry) można otwierać, oczyszczać i balansować , wprowadzę Was w świat archetypów i będziemy odkrywać nasze Boginie wewnętrzne przy pysznym kakao peruwiańskim.

Moją pasja jest odkrywanie ludzkich możliwości poszerzanie świadomości, kontakt z ciałem, który łączy nas z naszą podświadomością i jest naszą odkrywczą mapą.
Ukończyłam szkole DAA prowadzona przez mentorkę Bela Divine (@beladivine) Inner Child Healing Work, Divine Feminin & Masculine, Tantryczny taniec, tantryczne techniki oddychania, trauma informed , techniki EFT , kurs masażu tajskiego.

Wierzę, że mnóstwo rzeczy da się uleczyć poprzez świadome życie i rozumienie swoich emocji. Twój wewnętrzny guru, lekarz i przewodnik czeka na bycie odkrytym.
Moją rolą jest poprowadzenie Ciebie w tej podróży – zapraszam do wspólnej pracy!
Let’s dance!
, .. Kto wygląda na zewnątrz, śpi; kto zagląda do środka, budzi się.”.
C.G.Jung

Zapraszamy!
Aneta & Dominika