<strong>dziewica i matka. archetypy w praktyce. warsztaty serca dla kobie</strong> - Szkoła Yogi Zofii Netter

Dziewica i Matka. Archetypy w praktyce. Warsztaty Serca dla Kobie

12.02.2023

Zapraszamy Cię na warsztaty Serca dla Kobiet.
Archetypy w praktyce.

ARCHETYPY – czyli skojarzenia, przeczucia, emocje, określone jakości i energia.
„Być w pełni sobą” to między innymi umiejętność czerpania z nich wszystkich jednocześnie. Nie ograniczaj się do jednego z nich.
Jedne archetypy są bardziej dominujące, inne mniej. Również w różnych momentach naszego życia.
To one są odpowiedzialne za różnice między nami, powodują, że jedna z nas bardziej ceni macierzyństwo, inna niezależność, a jeszcze inna duchowość.
Kluczem jest bycie świadomą swojej mocy, świadomość siebie, uwolnienie się od przekonań, które nam nie służą i powodują, że np., żyjemy wg narzuconych schematów.
Archetypy są kontekstowe, czyli w każdej sytuacji życiowej możesz wchodzić w inny z nich. Ważna jest świadomość i uważność, czyli obserwowanie ich, wyczuwanie ich sprzecznych priorytetów i odmiennych zobowiązań, uporządkowanie i świadome wybranie tych archetypów, które są dla Ciebie najważniejsze.

W PRAKTYCE – gdyż dostrzeżemy je poprzez doświadczanie w ruchu, medytacji i relaksie, ucząc się z nich świadomie korzystać.
W kontakcie z ciałem, sercem i umysłem,
Jednocześnie poprzez praktykę zbalansujemy swoje żeńskie i męskie aspekty.
Żeński aspekt w nas – to umiejętność kreowania, energia serca, świadomej obecności, radość przeżywania, intuicja i odczuwanie. moc „bycia”, „działanie w niedziałaniu”.
Męski aspekt w nas – to energia do działania, świadomy umysł, logika oraz intelekt.
To siła do działania.

Tym razem tematem przewodnim naszego spotkania jest Dziewica i Matka.

DZIEWICA:
Ma młodzieńczego, figlarnego ducha, pasję i podekscytowanie życiem, jest pełna energii i gotowa do samodzielnego podboju świata. Jest pozytywna i optymistyczna, dobrze czuje się we własnej skórze i nie boi się pokazać światu, kim jest w głębi serca.
W swoim cieniu niewinność i brak mądrości może uczynić ją bezbronną. Może stać się uległa lub posłuszna, aby zaspokoić swoją potrzebę zadowolenia innych i bycia lubianą. Jest narażona na współzależność w związku i pociąg do ryzykownych sytuacji.

MATKA
Archetyp Boskiej Matki jest dostrojony do jej opiekuńczej i współczującej strony. Niezależnie od tego, czy ma własne dzieci, czy jest bezdzietna, ma głębokie pragnienie ochrony, odżywiania i opieki nad innymi. Dotyczy to dzieci i przedsięwzięć biznesowych, projektów. Matka jest bezinteresowna. Tak jak Mama Ziemia odżywia wszystko na swojej planecie i daje obficie, podobnie w swoim archetypie Matka dzieli się, uczy zaufania, podążania za naturalnymi rytmami, odkrywa równowagę w życiu. Może również połączyć się z naszym wewnętrznym dzieckiem i uzdrowić nasze wewnętrzne dziecko.
W swoim cieniu archetyp Matki może dać z siebie wszystko, aż jej zasoby zostaną wyczerpane, zaniedbując siebie . Może to prowadzić do utraty własnej tożsamości jako kobiety. Może też stać się współzależna i kontrolująca jako opiekunka i mieć trudności z odpuszczeniem, kiedy nadejdzie na to czas.

ARCHETYPY W PRAKTYCE:
Podczas spotkania skorzystamy z:
oKręgu i ceremonię kakao, dzieląc się wiedzą i doświadczeniem.
oTańca tantrycznego/ ekstatycznego.
oJogi Kundalini/ medytacji ruchu i relaksu.

KIEDY:
12.02.2023, niedziela
godzina 13:45-17:00

ZAPISY I DODATKOWE INFORMACJE:
Max 15 osób.
Dlatego są zapisy i zadatek 70 zł.
Tel 505 082 817, joga_kundalini@wp.pl

MIEJSCE:
Szkoła Yogi Zofii Netter
Gdańsk Oliwa
ul. Droszyńskiego 28a

INWESTYCJA:
150 zł

PRZYGOTOWANIE DO WARSZTATÓW:
Potrzebujesz:
* wygodnego stroju, który nie krępuje ruchów do części, w której będziemy praktykować jogę
*kobiecego elementu do tańca, np. spódnica, chusta
*długopis i kartki
* na miejscu są maty do jogi, koce i wałki, możesz też mieć swój sprzęt
* na miejscu jest woda do picia

WAŻNE: ZE WZGLĘDU NA RUCH, MEDYTACJE oraz CEREMONIĘ KAKAO – nie jedz na ok 2h wcześniej obfitych posiłków.

W SKRÓCIE O PRAKTYKACH:

*JOGA KUNDALINI to coś znacznie więcej niż ćwiczenia.
Jest to praktyka głęboko transformująca, oczyszczająca i wzmacniająca. Asany są ułożone w tematyczne zestawy, jest relaks i medytacja.
Z zastosowaniem technik oddechowych, mantr, mudr.

* KAKAO CEREMONIA :
Kakao ceremonialne
Kakao ceremonialne pochodzi tylko i wyłącznie z natywnych rodzajów kakaowca. Natywnych, czyli oryginalnych, takich, które nie zostały w żaden sposób zmienione.
Nie bez przyczyny kakao ceremonialne jest nazywane napojem bogów”! Rytuał picia takiego kakao otwiera serce, stymuluje pracę mózgu, a nawet leczy dusze! przeprowadzone w grupie stymuluje I łączy uczestników

* TANIEC TANTRYCZNY/ EKSTATYCZNY:
Taniec pozwalający odkrywać nowe formy wyrazu, odblokowuje zablokowane przepływy energetyczne, łączy z zapomnianymi aspektami duszy, łączy z głębokim odczuwaniem siebie. Tantra jest rodzajem medytacji , której źródłem jest połączenie kobiecych i męskich cech, a motorem jest energia seksualna, energia życia. Tantra jest też zaproszeniem do odkrycia świętego wymiaru romantycznego spotkania i sposobu, aby ciało, uczucia i świadomość zgodnie rezonowały.
Otwórz się na nowe !

WARSZTATY POPROWADZĄ:

Aneta Paluszkiewicz:
JA JESTEM
Radosną duszą
Doświadczam
Odczuwam
Żyję najlepiej jak potrafię
JA JESTEM TOBĄ TY JESTEŚ MNĄ
JA JESTEM … zawodową menadżerką, z duszą jogina, nauczycielką Jogi Kundalini, instruktorką terapii przez sztukę, instruktorką pilates core, wolontariuszką w hospicjach, pasjonatką podróży, miłośniczką fotografii, kolekcjonerką dobrych chwil oraz drobnych radości, celebrującą życie takim, jakim jest.
Przez ponad 23 lata pracowałam w korporacjach, z czego ok.18 lat na stanowiskach menadżerskich. Byłam dyrektorem w centrach obsługi klientów, audytorem i pełnomocnikiem zarządów ds. jakości. Po zakończeniu pracy w korporacji zostałam menadżerką Akademii Świadomego Człowieka, następnie współtworzyłam centrum rozwojowe również w Gdańsku. Obecnie prowadzę własną działalność, regularne zajęcia jogi i warsztaty jogi i arteterapii. Od 10 lat praktykuję Jogę Kundalini.
W 2015 roku Ukończyłam kurs nauczycielski, następnie kurs dla instruktorów jogi dla Kobiet w ciąży. Kurs był dla mnie najcenniejszą inwestycją we własny rozwój, a joga przynosi efekty w moim codziennym życiu. W 2018 skończyłam kurs arteterapii w Akademii Terapii Ekspresyjnych. Sztuka i kreacja pełni ważną rolę w moim życiu, daje mi dużo przyjemność i podobnie jak joga, jest jednym z narzędzi w moim własnym rozwoju i poszerzaniu świadomości. Prowadzę zajęcia, gdyż chcę się z Wami podzielić tą piękną i skuteczną praktyką, którą Wam z całego serca polecam i dzięki której przez cały czas się uczę i rozwijam.
Tu i Teraz – Joga Kundalini Trójmiasto
Centrum Tu i Teraz
Harmonia ciała, serca i umysłu.
Tel. 505 082 817
joga_kundalini@wp.pl

Dominika Dwernicka (Nika)
Jestem artystyczną duszą, która wiecznie poszukuje nowych środków wyrazu.
Prowadzę od 7 lat własną grupę performatywną – Pajaros De Luz Company, bazującą na sztukach akrobatycznych oraz elementach (ogień, powietrze, ziemia, woda) i tańcu. Inspiruję się w dużej mierze kulturą meksykańską i krajami ameryki południowej.
Ostatnie 6 lat spędziłam w Meksyku, gdzie urodziła się duża część moich projektów i wracam tam często w ramach poszerzania inspiracji.
Ukończyłam studia filozoficzne na Uniwersytecie Gdańskim, artystyczne studia MA Performance Making w Londynie, Performative & Acting Arts w Londynie i na Sycylii, kursy taneczne i rozwojowe.
Jestem miłośniczką filozofii tantry, technik somatycznych, tańca ekstatycznego, technik oddechowych, archetypów.

Poprowadzę z Wami część teoretyczną i przedstawię techniki somatyczne & oddechowe, które zgłębiam i praktykuję w życiu. Porozmawiamy o tym jak poszczególne miejsca energetyczne (czakry) można otwierać, oczyszczać i balansować , wprowadzę Was w świat archetypów i będziemy odkrywać nasze Boginie wewnętrzne przy pysznym kakao peruwiańskim.

Moją pasja jest odkrywanie ludzkich możliwości poszerzanie świadomości, kontakt z ciałem, który łączy nas z naszą podświadomością i jest naszą odkrywczą mapą.
Ukończyłam szkole DAA prowadzona przez mentorkę Bela Divine (@beladivine) Inner Child Healing Work, Divine Feminin & Masculine, Tantryczny taniec, tantryczne techniki oddychania, trauma informed , techniki EFT , kurs masażu tajskiego.

Wierzę, że mnóstwo rzeczy da się uleczyć poprzez świadome życie i rozumienie swoich emocji. Twój wewnętrzny guru, lekarz i przewodnik czeka na bycie odkrytym.
Moją rolą jest poprowadzenie Ciebie w tej podróży – zapraszam do wspólnej pracy!
Let’s dance!
, .. Kto wygląda na zewnątrz, śpi; kto zagląda do środka, budzi się.”.
C.G.Jung

Zapraszamy!
Aneta & Dominika