Warsztat – medytacja dla spokoju, równowagi i harmonii - Szkoła Yogi Zofii Netter

WARSZTAT – MEDYTACJA DLA SPOKOJU, RÓWNOWAGI I HARMONII

Wydarzenia
9.10.2021

Zapraszamy Cię do wspólnej przygody z medytacją (zwaną też mindfulness, czyli treningiem uważności). Będzie to czas wypełniony intensywną praktyką, w ramach której poszerzysz swoją intuicję, świadomość i poczucie jedności z całą egzystencją. Sesje medytacyjne zostaną poprowadzone tak, aby służyły najwyższemu rozwojowi duchowemu i zapewniły Ci stały kontakt z boskim Źródłem – doświadczamy go wtedy, gdy nie oddzielamy się za sprawą małego ja (ego), lecz łączymy się z naszym Wielkim Ja, wewnętrznym mistrzem.

Dzięki medytacji poczujesz większy spokój, równowagę i harmonię, a także bezpieczeństwo i zadowolenie, jednym słowem – dobrostan.
Tak więc praktyki, które wspólnie wykonamy, mają na celu zapewnienie Ci dobrego życia w harmonii ze sobą i z całym uniwersum: od sesji zenu (mindfulness) przejdziemy również do pracy z czakrami – przeprowadzę Cię przez zabieg energetyczny zwany czakroterapią oraz podam wskazówki, jakimi metodami pracować nad aktywacją poszczególnych ośrodków energetycznych w naszym ciele.Następnie pojawią się ćwiczenia medytacyjne z kultury Indian Hopi, huny, czyli hawajskiej sztuki uzdrawiania, oraz jogi kundalini.

Na koniec porozmawiamy o jodze snu, z intencją inicjowania procesu świadomego śnienia. Przekażemy Ci, co wiemy obecnie o snach, porozmawiamy o naszych marzeniach sennych, dzieląc się doświadczeniami. (Sny to doskonałe drogowskazy, jeśli zaczniesz je dostrzegać i kierować się nimi, zaprowadzą Cię wprost ku duchowemu wzrostowi).

Miejsce: Szkoła Yogi Zofii Netter.

Termin: sobota, 9 października 2021 r. godz. 11.30 – 17:00

Inwestycja: 210 zł

Zaliczka 50 zł płatna do 1.10.2021 przelewem na konto lub w recepcji Szkoły – wpłata zaliczki gwarantuje miejsce na kursie.

Zapraszamy serdecznie do zapisów:)
Tel recepcji Szkoły 693448875Uwaga!
Woda i herbata w cenie, a wyżywienie we własnym zakresie, zaopatrz się w prowiant na cały dzień (sałatka, pieczywo, owoce, przekąski itp.).
W szkole są dostępne koce, ale jeśli chcesz możesz także zabrać własny koc i coś pod głowę do sesji leżących.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM WARSZTATU:

11.30-12.30
Sesja medytacji zen: pokłony tybetańskie, medytacja siedzenia: czysty
umysł, mantra Namo Amita Bul (wzywanie Buddy Amitabhy – „źródła życia i światła”)

13.00-14.00
Praca z czakrami, poszerzanie intuicji, uzdrawianie i harmonizowanie ciała energetycznego, integralny człowiek: wprowadzenie (czym jest system czakr i jak działa, metody pracy z czakrami), zestaw technik medytacyjno- wizualizacyjnych na aktywację poszczególnych czakr – czakroterapia.

14.30-15.30
Ćwiczenia medytacyjne z różnych tradycji i kultur: szamanizm Indian Hopi (cztery tarcze człowieka), huna (7 praw energii, zbieranie many); joga kundalini (medytacja dla projekcji i ochrony z serca).

16.00-17.00
Wprowadzenie do jogi snu, inicjacja do procesu świadomego śnienia poprzez medytację kierowaną.Informacje o prowadzącej:

Ewa Baniecka – z wykształcenia, zawodu i powołania jestem zarówno wykładowczynią akademicką (doktorką nauk humanistycznych – uczę obecnie studentów kulturoznawstwa na Uniwersytecie Gdańskim), a także pisarką i redaktorką, jak i instruktorką rekreacji, od lat joginką z zamiłowania i pasji (poznawałam tajniki jogi m.in. podczas pobytu w USA pod kierunkiem wielu doświadczonych instruktorek, byłam uczestniczką kursów nauczycielskich i warsztatów hatha jogi, jogi kundalini, jogi nidra, jogi interpersonalnej, psychologii jogi; dodatkowo odbyłam szkolenia „aktywny senior” oraz „dyskopatia”). Jestem również masażystką, adeptką popularnego dziś w Tajlandii tybetańskiego masażu jivaka (certyfikat 8. stopnia). Swoją wiedzę o masowaniu poszerzyłam pod kierunkiem pochodzącego z Japonii mistrza masażu tajskiego Takashiego Yoshizawy.
Od wielu lat praktykuję buddyzm zen, mój nauczyciel to Andrzej
Czarnecki, który jest uczniem koreańskiego patriarchy i mistrza zenu Seung Sahna. Uczestniczyłam w licznych zgrupowaniach i warsztatach buddyjskich.
Wchodząc coraz głębiej w praktykę medytacyjną, zaczęłam interesować się różnymi technikami i tradycjami, ciągle poszerzając swoją wiedzę i zasób umiejętności. Odkrywałam przy tym, jak zbawienny wpływ na moje zdrowie, samopoczucie, stan ducha i ciała ma stosowanie tych praktyk na co dzień.
Dlatego postanowiłam podzielić się tym z innymi i stąd zrodził się pomysł prowadzenia warsztatów medytacyjnych, które ogólnie określam mianem „pracy z intuicją” i „treningu uważności”.
Dodatkowym kręgiem mojej działalności jest pisarstwo, w 2018 roku
ukazała się moja powieść społeczno-obyczajowa pt. „Off-off”, wydana pod pseudonimem literackim Ewa Skunart. W związku z tym prowadzę również warsztaty kreatywnego pisania.