Od 17.02.2018 cykl warsztatów: słowa jak mosty – o empatycznej komunikacji - Szkoła Yogi Zofii Netter

Od 17.02.2018 cykl warsztatów: SŁOWA JAK MOSTY – o empatycznej komunikacji

Wydarzenia
17.01.2018

11 edycja warsztatów prowadzonych w oparciu o metodę Marshalla Rosenberga: NVC – Nonviolent Communication (Porozumienie Bez Przemocy) z elementami Coachingu Transformacyjnego.

Termin: cykl 10 sobotnich spotkań dwa razy w miesiącu w godz. 11.00-14.00, początek 17 lutego 2018
Miejsce: Szkoła Yogi Zofii Netter, Gdańsk, ul. Zgody II nr 1
Prowadzenie: Bożena Szymula

Słowa mają niezwykłą moc – mogą stać się służącymi porozumieniu mostami, lub też murami, które oddzielają nas od innych. Jak zatem rozmawiać aby nawiązać satysfakcjonujące relacje z innymi? Jak zbliżać się do ludzi i starać się rozumieć innych w sytuacji kiedy mamy odmienne zdania i poglądy? Czym jest prawdziwa empatia? Jak być otwartym na innych i jednocześnie zadbać o swoje potrzeby? Jak umiejętnie rozwiązywać konfliktowe sytuacje z poszanowaniem uczuć i potrzeb wszystkich stron? 

W trakcie warsztatu poznasz i zastosujesz w praktyce narzędzia sprawdzonej, skutecznej metody, jaką jest Porozumienie Bez Przemocy (Nonviolent Communication). Metoda uczy uważnego, empatycznego słuchania pozwalającego lepiej zrozumieć innych i budować z nimi satysfakcjonujące relacje. Daje również możliwość głębszego poznania samego siebie, kontaktowania się ze swoimi uczuciami i potrzebami, dzięki czemu docieramy do tego, co jest dla nas w życiu najważniejsze i na tym skupiamy naszą uwagę. Poznanie założeń metody i praktyczne jej stosowanie daje nam także umiejętność rozwiązywania konfliktowych sytuacji w konstruktywny sposób.
NVC jest stosowane w praktyce na całym świecie. Może być używane zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym (w pracy nauczyciela, psychologa, trenera, coacha, mediatora, menadżera czy dyplomaty.) Jest bardzo cennym narzędziem służącym do budowania turkusowych organizacji.
W Polsce metoda ta jest propagowana od 2001 roku, początkowo przez Stowarzyszenie Polska Wspólnota Pokoju (Andrzej Krajewski, Małgorzata Braunek i Małgorzata Jakubczak), obecnie przez coraz liczniejsze grupy osób, które poznały metodę, stały się jej zwolennikami i pragną się nią dzielić.
Kurs jest również wzbogacony o elementy Coachingu Transformacyjnego (inaczej Coachingu opartego na Potrzebach): m.in. coaching uczuć oraz praca z potrzebami.
Warsztaty prowadzone są w sposób interaktywny z użyciem różnorodnych metod szkoleniowych: m.in. demonstracje, praca w grupach, scenki dialogowe, praca z ciałem, wizualizacje i mini- medytacje.

Dla kogo?
Ten warsztat jest dla Ciebie, jeśli:
– chcesz poznać lub pogłębić metodę „Porozumienia Bez Przemocy” Marshalla Rosenberga
– chcesz poprawić jakość swoich relacji zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym
– chcesz mieć lepszy kontakt z samym sobą, poprzez zwiększenie umiejętności rozpoznawania
swoich uczuć oraz potrzeb
– chcesz wzmocnić swoją zdolność empatii zarówno wobec innych, jak i siebie
– chcesz lepiej sobie radzić w sytuacjach konfliktowych, kiedy słyszysz słowa krytyki lub odmowę
– chcesz mieć większą jasność w momentach konfliktu wewnętrznego
– chcesz zwiększyć swoją pewność siebie i lepiej sobie radzić z autokrytyką
– chcesz czerpać siłę z własnej złościć i zwiększyć wybór swoich reakcji
– pracujesz z ludźmi; jesteś coachem, trenerem lub terapeutą i chcesz wzbogacić swój warsztat pracy o narzędzia z zakresu empatycznej komunikacji wg metody „Porozumienia Bez Przemocy” oraz Coachingu Transformacyjnego (Coachingu opartego na Potrzebach)

Tematy i terminy spotkań: 
1. O murach i mostach – co służy komunikacji, a co ją blokuje (17.02.2018)
2. Jak wyrażać siebie, aby być w zgodzie ze sobą (03.03.2018)
3. Empatia dla siebie – droga do samopoznania, spełnienia i szczęścia (10.03.2018)
4. Jak słuchać – siła i moc empatii (24.03.2018)
5. Moje i Twoje „nie” jako zaproszenie do dialogu (14.04.2018)
6. Jak radzić sobie z osądami i krytyką? (21.04.2018)
7. Złość i gniew źródłem energii i mądrości (12.05.2018)
8. Spotkanie z wewnętrznym krytykiem (26.05.2018)
9. Konflikt wewnętrzny w procesie podejmowania decyzji (09.06.2018)
10.Wdzięczność – sprawdzony sposób na szczęście (16.06.2018)
Współautorką programu jest trenerka Agata Olszak – Szymula ze Strefy Relacji – oddział w Krakowie. 
Trenerka:
Bożena Szymula – Trenerka i mediatorka. W swojej pracy inspiruje się przede wszystkim metodą Porozumienia Bez Przemocy (NVC). Od 2010 r. prowadzi warsztaty, i sesje indywidualne oferując pomoc coachingową bądź mediacyjną. Swoją wiedzę i umiejętności z zakresu NVC zdobywała, uczestnicząc w szkoleniach certyfikowanych trenerów NVC z Polski i z zagranicy (Ewa Noemi Orłowska,Kay Rung, Liv Larsson, Patrycja Bielak, Sarah Peyton, Miki Kashtan, Pernille Plantener). Ukończyła intensywny roczny kurs mediacji w Akademii NVC ( Anna Mills, Ike Lasater, Tomasz Bagiński) oraz akredytowany kurs Need Based Coaching -połączenie NVC i coachingu – prowadzony przez Pernille Plantener. Jest również żywo zainteresowana najnowszymi badaniami z dziedziny neurologii, której podstaw uczyła się od Sary Peyton. Wyniki tych badań potwierdzają uzdrawiające działanie empatii na nasze komórki mózgowe. Jej inspiracją do działania, jest przyczynianie się do budowania świata opartego na wzajemnym szacunku, zrozumieniu i współpracy.

Opinie uczestników:
Warsztaty wniosły w moje życie mnóstwo empatii, wsparcia, akceptacji, zrozumienia siebie i innych. Nauczyłam się nazywać swoje uczucia i szukać potrzeb, które się za nimi skrywają. Pomogły pokochać mojego wewnętrznego krytyka. Dzieki nim odkryłam nowych, pięknych ludzi wokół siebie.
Marta M.

Warsztaty były dla mnie cenną ścieżką samorozwoju, nauczyły mnie zrozumienia i identyfikacji potrzeb, uczuć, dzięki czemu w moim życiu pojawiło się więcej harmonii a zdobyta wiedza pozwala mi lepiej radzić sobie w komunikacji z innymi ludźmi jak i z samym sobą. Bardzo mocno polecam warsztaty z Bożeną Szymulą, ponieważ czułam się na nich bezpiecznie i mogłam się coraz bardziej otwierać. Czułam również, że łapię coraz większy kontakt z samą sobą
podczas tych kilku miesięcy naszych spotkań. Teraz wiem, że bycie bliżej siebie, swoich uczuć i potrzeb powoduje, że staję się silniejsza i stabilna wewnętrznie. Dziękuję.
Marta A

Jeśli w zabieganiu, ….. chcesz lepiej przyjrzeć się sobie, odnaleźć swoje uczucia i potrzeby oraz nauczyć się lepiej je komunikować światu, to polecam NVC. Możesz znaleźć więcej empatii dla siebie i innych.
Sylwia

Informacje organizacyjne:
Koszt: 850 zł przy wpłacie za całość, 960 zł przy płatności w 4. ratach; rezerwacje miejsca
gwarantuje wpłata bezzwrotnej zaliczki w wysokości 100 zł. 
(w cenie ciepłe i zimne napoje)
Informacje organizacyjne i zapisy:
tel. 609727335, bozena.szymula@gmail.com