Medytacja żywioły przy dźwiękach mis i gongów – ogień - Szkoła Yogi Zofii Netter

Medytacja ŻYWIOŁY przy dźwiękach mis i gongów – OGIEŃ

7 maja 2022

Światem władają cztery żywioły, a jednym z nich jest żywioł ognia.

Wszystkie one są wyjątkowe i posiadają unikalną, wyjątkowa moc. Mogą być nam pomocne w codziennym życiu. Każdy z nich charakteryzuje się innymi cechami, a także ma inne działanie.

Ogień to żywioł związany z władzą, wolą, inicjatywą. Jego siła jest ogromna. Działa bardzo szybko, niszczy, co niepotrzebne, transformuje. To potężny obrońca – służy do ochrony i wzmacniania. Ogień kojarzy się ze słońcem, gwiazdami, płomieniem świecy i tym płonącym w sercu, ciele… To żywioł namiętności, erotyki, również iskra boskości, jaką w sobie nosimy. Oznacza żywotność ludzkich pragnień, entuzjazm, miłość, żarliwość, daje radość życia i energię do działania, odwagę i wiarę w siebie. Osoby pozbawione ognia są zimne, pasywne, powolne, apatyczne. Jego niedobór może być powodem wewnętrznej pustki, poczucia niższości.
Kompetencje żywiołu

Jak zaprosić ogień do swojego życia?

Aby uzdrowić związek z ogniem, możemy dotykać nagrzanej skały, wczuć się w ciepło podanej ręki, wąchać dym z ogniska… Ale najprostszy sposób to wpatrywanie się w płomienie. Niektórzy uważają, że regularne stosowanie tej praktyki umacnia więzi z przeszłością, z przodkami, pozwala też wejrzeć w przyszłość. Z elementem ognia łączymy się, kiedy wystawiamy twarz i ciało na ciepłe promienie słońca, które ożywia, oczyszcza, dodaje energii. Jego moc warto wykorzystać, kiedy rozpoczynamy nowe przedsięwzięcia albo gdy zależy nam na klarowności, przejrzystości, wyciągnięciu pewnych spraw na światło dzienne.Każdy z żywiołów ma w sobie zarówno aspekty pozytywne, jak i negatywne. Tworzy i niszczy. Można też na to spojrzeć w inny sposób: że szkodzi to, co narusza równowagę, co występuje w nadmiarze.Na medytacji w żywiole Ognia będziemy równoważyć Żywioł Ognia w sobie.

Gra i prowadzi medytację Zofia Netter

Dzięki medytacjom żaden z żywiołów nie będzie dominować nad pozostałymi. Zresztą, by utrzymać równowagę w życiu, wszystkie muszą ze sobą współistnieć w spokoju.

Sobota 7 maja 2022 godz. 18:30- 20.00Cena 60 zł – płatne przelewem na konto 24 1020 4900 0000 8602 3068 8335 lub w recepcji szkoły do 06.05.2022!!

Prosimy zabrać wygodny ubiór, medytacja- medytacja odbywa się w leżeniu.

Przeciwwskazania do udziału w takim koncercie to ciąża (pierwszy trymestr), rozrusznik serca, epilepsja, początek przyjmowania leków psychotropowych oraz stan po spożyciu alkoholu.

Zapisz się przez system rezerwacji lub w recepcji szkoły 693 448 875Zapraszamy serdecznie