Czy ja wystarczam? warsztat metodą a.lowena 24-25 sierpnia 2019 - Szkoła Yogi Zofii Netter

Czy Ja wystarczam? warsztat metodą A.Lowena 24-25 sierpnia 2019

Wydarzenia
04.06.2019

Zapraszamy na kolejny warsztat Macieja Gierasimiuka.

Poczucie bycia niewystarczającym to wewnętrzny świat wielu osób. To co jest we mnie to za mało. Można próbować nadrobić to poświęceniem, staraniem się, zadowalaniem innych, wizerunkiem, sukcesem. Mała jednak szansa, że to uczucie zniknie, można co najwyżej starać się go nie widzieć. A prowadzi ono do pytań: „Na ile wartościowy czuję się w środku?”, „Na ile warty jestem uczuć innych ludzi, ich bliskości i zaangażowania?”

Pomimo, że to przekonanie może wpływać na naszą teraźniejszość, codzienne decyzje i relacje, pochodzi ono z przeszłości, związane jest ze zranieniami których doświadczyliśmy dawno temu. Z czasem wykształciliśmy obrony, aby czuć mniej w tych wrażliwszych emocjonalnie miejscach, lecz to nie sprawia, że te miejsca się zagoją, staramy się ich po prostu nie widzieć.

Aby rozpocząć proces zmiany, gojenia ran, krokiem będzie przyjęcie uczuć związanych z przekonaniem bycia niewystarczającym. Uznanie swoich ran i świadomość swoich wrażliwych emocjonalnie miejsc, w odpowiednim dla siebie czasie dopuszczenie bólu zamrożonego dawno temu.

Podczas warsztatu poprzez ćwiczenia będziemy więc sprawdzać i poznawać jakie rany nosimy w sobie, aby móc je uznać i przyjąć. To warsztat o pracy ze swoim sercem, być może poranionym, być może obudowanym. Będziemy starać się z nim skontaktować, poczuć w jakim jest stanie i czego potrzebuje. Być może bliskości, wyrozumiałości, być może ochrony przed kolejnymi zranieniami poprzez stawianie granic, a może wyrażenia złości, smutku, żalu.

Warsztat prowadzony będzie w nurcie Analizy Bioenergetycznej Alexandra Lowena. Jest to metoda pracy w której ciało, umysł i uczucia są ze sobą ściśle połączone, to co dzieje się w umyśle odzwierciedla zmiany w ciele i odwrotnie. Jak pisał jej twórca „Celem terapii jest pomoc w rozwiązywaniu problemów emocjonalnych oraz w wykorzystaniu potencjału życiowego tak, aby życie przynosiło więcej przyjemności i radości”.

Zajęcia zaczynają się kontraktem, czyli ustaleniem zasad pracy oraz przestrzenią na podzielenie się z jakimi uczuciami, myślami, obawami uczestnicy zaczynają zajęcia. W części praktycznej pojawią się ćwiczenia pogłębiające kontakt z ciałem, aby czuć siebie lepiej, uwolnić się od biegających myśli w pewnym stopniu. Stopniowo pojawią się również ćwiczenia ekspresyjne i ćwiczenia, które pomogą w kontakcie z uczuciami związanymi z tematem warsztatu. Zajęcia kończymy spokojnymi i wyciszającymi ćwiczeniami.

DLA KOGO?
-dla tych, którym bliskie jest uczucie bycia niewystarczającym
-dla tych, którzy czują że w ich środku dzieje się wiele, ale nie wiedzą jak sobie z tym radzić
-dla tych, którzy szukają kontaktu ze swoimi uczuciami
-dla tych, którzy szukają kontaktu ze swoją wewnętrzną siłą
-dla tych, którzy czują zaciśnięte gardło i lęk przed swoim głosem
-dla tych, którzy czują, że w ich ciele jest wiele napięcia i chcieliby nauczyć się je rozładowywać
-dla tych, którzy chcą lepiej poznać siebie
-dla tych którzy wiele czytali i chcieliby w praktyce spróbować bioenergetyki(podejścia A.Lowena)

Prowadzący:
-Maciej Gierasimiuk. Certyfikowany facylitator Florida Society for Bioenergetics,
-Informacje o asystencie zostaną podane w późniejszym czasie

Opis zajęć, koszt, zapisy i przeciwwskazania na stronie: http://maciejgierasimiuk.pl/warsztaty/czy-ja-wystarczam-warsztat-metoda-a-lowena-gdansk/