Ashtanga joga od 5 marca w naszej szkole - Szkoła Yogi Zofii Netter

Ashtanga JOGA od 5 marca w naszej szkole

Wydarzenia
18.02.2018

Ashtanga JOGA od 5 marca w naszej szkole 🙂

wtorki i czwartki: 7.00 – 8.30
poniedziałki i środy: 18.00 -19.30

Do końca marca 2018 na hasło ARUNA 10% zniżki na karnet.

O METODZIE:

Joga jest starożytnym systemem rozwoju, dzięki któremu człowiek może krok po kroku odkryć pełen swój potencjał fizyczny, psychologiczny i duchowy.

Ashtanga joga to ośmioczłonowa joga klasyczna, oparta na fundamentalnym dla tej tradycji tekście „Joga Sutry” Patanjalego. Swoją przygodę z 8 gałęziami jogi rozpoczynamy od asan (pozycji ciała), które w dynamiczny sposób staramy się zsynchronizować z oddechem (vinyasa). Taka dynamiczna praktyka pozwala nam wygenerować wewnętrzny żar (tapas), który w wyniku systematycznej, zaangażowanej praktyki (abhyasa) i nie poddawaniu się trudnościom, które napotykamy na swej drodze (vairagya), pozwala nam przekształcać nasze ciało i umysł, poprzez uwalnianie ich od napięć, oraz uspokojenie i poszerzenie świadomości. W rezultacie nasze życie staje się pełniejsze i zyskujemy większą akceptację i siłę w działaniu.

Ashtanga jogę praktykujemy systemem serii – za każdym razem powtarzamy ten sam zestaw asan, który, wraz z rozwojem naszej praktyki i aktualnymi możliwościami naszego ciała, z czasem wzbogacamy o kolejne pozycje. Dzięki trójstopniowej praktyce uważności (tristana), w której właściwy oddech (pranayama), łączymy z zaciśnięciem i kontrolą konkretnych grup mięśniowych (bandha) oraz skierowaniem i utrzymaniem wzroku we właściwym kierunku (drishti), już po kilku pierwszych zajęciach możemy poczuć pierwsze korzyści płynące z regularnej praktyki.

Prowadzący: GRZEGORZ KANIA

Praktykuję jogę regularnie od ponad 10 lat. Próbowałem swoich sił w kilku różnych uznanych systemach. Powtarzalność, rytm, oddech… odnalazłem drogę… Ashtanga.

Powitanie słońca, harmonia ruchu, która współgra z wdechem i wydechem – z jednej strony ściśle określona formuła, z drugiej unikalne świeże doświadczenie w praktyce każdego dnia – Ashtanga.

Miałem szczęście uczyć się od znakomitych nauczycieli: Ty Landrum, Andrea Lutz, Liz Carrasquel, David Keil, Simon Cosmelli, Rose Castellari czy Stevie Lapham.

Źródłem inspiracji były dla mnie wyprawy do Indii, do kolebki, do Mysore – tam praktykowałem z wnukiem twórcy tej metody, Sharathem Joisem.

Arunachala w Tiruvannamalai, święta góra ognia, to kolejne źródło mocy, intensywnej praktyki i coraz głębszego wglądu i zrozumienia.

Indywidualne szkolenie nauczycielskie, odbyłem pod okiem jednego z najbardziej doświadczonych nauczycieli Ashtangi w Polsce, Przemka Nadolnego.

Chciałbym podzielić się z Tobą radością, zrozumieniem i siłą płynącą z Ashtanga Jogi, dlatego zapraszam na zajęcia.