26.11 wykład – szkolenie „mapa marzeń – mapa celów” oraz „ogarnij swój dzień” - Szkoła Yogi Zofii Netter

26.11 Wykład – Szkolenie „Mapa Marzeń – Mapa Celów” oraz „Ogarnij swój dzień”

Wydarzenia
07.11.2017

Karina Sęp o szkoleniu:

Co się tam dzieje, o czym mówię i dlaczego warto przyjść?

➡ prezentuję Mapę Marzeń – Mapę Celów jako narzędzie do porządkowania i układania sobie swoich marzeń i celów. Staram się uświadomić uczestnikom jak ważna jest samoświadomość, jawność i obrazowość swoich marzeń i celów. Małych dużych, rocznych i tych na całe życie.

➡ opowiadam po kolei, z detalami i przykładami, co jest ważne na Mapie, jak działa, jak formułować zdania i wybierać zdjęcia, obrazy i rysunki, i jakie to ma znaczenie dla funkcjonowania Mapy.

➡ prezentuję Mapę Planów – Mapę Działań jako narzędzie do łatwiejszego i wygodniejszego życia. Pokazuję na realnych przykładach jak ogarnąć swój dzień i jak można rzeczy zrobić inaczej, czasem prościej.

➡ pokazuję jak łączyć obie koncepcje Map.

➡ nie robię ćwiczeń grupowych, ani w podgrupach bo o to pytacie, szczególnie Ci, którzy nie za bardzo lubią taką formę.

➡ w ciągu tego dnia nic nie trzeba, nie musicie, nie powinniście. Możecie tylko chcieć coś zrobić, wysłuchać, zainspirować się albo na przykład uświadomić sobie, że wszystko bardzo fajnie, ale moje lepsze, co też będzie wartością.

➡ materiały, które dostają uczestnicy pozwalają na zrobienie indywidualnie pewnych ćwiczeń, natomiast jest to praca samodzielna bez żadnych prezentacji.

➡ podczas tych kilku godzin jest dużo wiedzy merytorycznej, czas na inspirację, refleksję, odkrycia własne, postanowienia, nowe początki, domknięcia i inne zdarzenia. Zwykle tak się dzieje, a potem jak wyjdziecie to dzieje się jeszcze więcej.

➡ dla tych co mówią, że „te obrazki” są bez sensu mogę tylko przytoczyć zdanie wielu uczestników, które usłyszałam w różnych wersjach po wykładzie „aha, to ja teraz rozumiem o co chodzi z tymi obrazkami i dlaczego one są jednak potrzebne”.

➡ jest grupa osób, która nigdy nie zrobi żadnej Mapy, bo to nie narzędzie dla nich, natomiast wielość rzeczy, które zadzieją się tego dnia będzie też wartością, którą wyniosą i przerobią na swój własny sposób. I o to też chodzi.

Jeżeli przeczytaliście już moje książki to taki dzień jest okazją do przetworzenia tematu w innych sposób, słuchając i przepuszczając przez ciało w innej konfiguracji treści dotyczące
map, zmian, marzeń i celów. Dla tych którzy „słyszeli” o Mapie to może być nowe doświadczenie zmieniające patrzenie na
nas samych. Dajcie sobie szansę na poznanie czegoś nowego. Zgodnie z reklamą „bo jesteś tego warta”. Jesteś : )

_________________________________________________________________

Czym dla mnie jest Mapa i czym ma szansę być dla Was.

Dla mnie Mapa jest możliwością zatrzymania się i przyjrzenia sobie. Tak trochę z zewnątrz i wewnątrz. Jest jak posprzątanie mieszkania, biurka, szafki z której często korzystamy,
przetarcie blatu przed zrobieniem herbaty. Jest możliwością zobaczenia rzeczy na nowo, w dobrym jasnym świetle. Jest formą remanentu, audytem i sprawdzeniem czy to co mam to moje czy komuś trzeba oddać co jego. Czy mam wystarczająco rzeczy, spraw, ludzi, emocji, które chcę, a których nie chcę. Jest wprowadzeniem porządku, uważności, „poukładaności” i
czystego pola. Daniem sobie oddechu i powietrza do robienia tego co robię dalej, do zmian, innowacji i poczucia bezpieczeństwa.

Jest też zatrzymaniem się, aby chwilę pomyśleć o tym czy na to, co sobie wymyśliłam, jestem gotowa. Czy nie wykonuję „gwałtu” na sobie pchając się w rzeczy, których nie chcę. Czy ludzie wkoło mnie są dobrzy dla mnie czy też niekoniecznie i trzeba raczej przesiać trochę. Mapa to oglądanie siebie w lustrze, w bezpiecznym lekkim oddaleniu, z perspektywą, dystansem i decyzją: wchodzę, idę w to, czy nie.

Materiały dla Uczestników:

• materiały szkoleniowe + szablon mapy
• małe mapki oraz wykres zmiany
• książka – Mapa Marzeń – Mapa Celów oraz Ogarnij swój dzień – do kupienia na miejscu w zdecydowanie dobrej cenie.

Czas i miejsce zajęć:

26 listopada 2017, niedziela w godz. 9:00-16:00,
Gdańsk, Szkoła Yogi Zofii Netter, Ul. Zgody II nr 1
(wejście naprzeciw Gimnazjum nr 20)
Zajęcia odbywają się w Szkole Yogi więc polecamy strój sportowo – nieformalno – wygodny, plus ciepłe skarpety lub miękkie buty.

Koszt 250 zł
Chętnych proszę o zgłoszenia telefoniczne lub mailowe
yogadlakazdego@gmail.com – Zosia Netter 502 211 907
karinasep@karinasep.com – Karina Sęp 602 215 104

Zaliczka 100 zł konto do dnia 22.11.
PKO BP 24 1020 4900 0000 8602 3068 8335

Zapraszamy 🙂