25.11 warsztat: “medytacja jest łatwa”  - Szkoła Yogi Zofii Netter

25.11 warsztat: “Medytacja jest łatwa” 

Wydarzenia
13.11.2017

“Medytacja jest łatwa” 
– praktyczny warsztat z technik medytacji, świadomego oddechu i relaksacji

„Medytacja to wzbudzanie miłości do Wszechświata. To zjednoczenie z Bogiem. Zjednoczenie z Sobą”
– Neale Donald Walsch

Prawdziwa medytacja nie jest ani łatwa, ani trudna. Kiedy jednak podejdziemy do niej swobodnie, przekroczymy ograniczenia myślenia i będziemy zdolni jej naprawdę doświadczyć, zanim zostanie złapana przez umysł w sieć osądów i koncepcji.

Zapraszamy na jednodniowy warsztat, który w sposób praktyczny pozwoli doświadczyć zjawiska medytacji. Techniki wywodzące się z różnych tradycji i szkół umożliwią wybór najbardziej odpowiadającej formy medytacji a następnie włączenia jej do codziennego życia.

Oprócz przygotowania do medytacji klasycznej (nastawienie, odpowiednia pozycja i determinacja), omówimy i przećwiczymy koncentrację na oddechu, medytację w ruchu oraz relaksację, wszystko uzupełnione teorią.

Dlaczego?

Coraz większa liczba rzetelnych badań dokumentuje dobroczynny wpływ medytacji na ludzki organizm. Przykłady można mnożyć: medytacja rozluźnia napięcia, zmniejsza ciśnienie krwi i ogranicza ryzyko chorób serca. Wprowadza spokój do naszego życia i holistycznie wpływa na zdrowie.
Niesie ze sobą również korzyści psychologiczne, takie jak uśmierzenie lęków, pomaga w zmaganiach z bólem i ułatwia zrozumienie mechanizmów uzależnieniowych. W sposób istotny wpływa na rozrost i reorganizację struktury neuronowej w mózgu i korze mózgowej, co przekłada się na poprawę pamięci i koncentracji. Stwierdzono również pozytywny wpływ na zmiany poznawcze związane z progresem wieku.

Ale także, a właściwie przede wszystkim, zmniejsza niepewność w sferze transcendencji, otwierając i ożywiając najistotniejsze pytania dotyczące życia, bycia z innymi, cierpienia, życiowego posłannictwa i wielu innych.

Dla kogo?

Dla każdego, kto zawsze chciał zacząć medytować, a nie wiedział jak, lub nie miał czasu zrobić pierwszego kroku. Także dla ludzi, którzy poznali już różne rodzaje medytacji i chcieliby uzyskać jasność w tej wielości i zbudować regularną praktykę.

Kiedy, gdzie i za ile?

W sobotę 25 listopada od 10 do 17 (z godzinną przerwą obiadową) w Gdańsku Przymorzu ul. Zgody II/1 Szkoła Yogi Zofii Netter.

CENA: 120 ZŁ – wpłata do 20.11 na konto 28 1140 2004 0000 3702 7552 1032 z dopiskiem MEDYTACJA

ZGŁOSZENIA:
Niezbędna rejestracja mailowa: pawel@gutral.pl