10-11 marca „czy ja wystarczam?” – warsztat metodą a.lowena - Szkoła Yogi Zofii Netter

10-11 marca „Czy Ja wystarczam?” – warsztat metodą A.Lowena

Wydarzenia
24.02.2018

Poczucie bycia niewystarczającym to wewnętrzny świat wielu osób. To co jest we mnie to za mało. Można próbować nadrobić to poświęceniem, staraniem się, zadowalaniem innych, wizerunkiem, sukcesem. Mała jednak szansa, że to uczucie zniknie, można co najwyżej starać się go nie widzieć. A prowadzi ono do pytań: „Na ile wartościowy czuję się w środku?”, „Na ile warty jestem uczuć innych ludzi, ich bliskości i zaangażowania?”

Pomimo, że to przekonanie może wpływać na naszą teraźniejszość, codzienne decyzje i relacje, pochodzi ono z przeszłości, związane jest ze zranieniami których doświadczyliśmy dawno temu. Z czasem wykształciliśmy obrony, aby czuć mniej w tych wrażliwszych emocjonalnie miejscach, lecz to nie sprawia, że te miejsca się zagoją, staramy się ich po prostu nie widzieć.

Aby rozpocząć proces zmiany, gojenia ran, krokiem będzie przyjęcie uczuć związanych z przekonaniem bycia niewystarczającym. Uznanie swoich ran i świadomość swoich wrażliwych emocjonalnie miejsc, w odpowiednim dla siebie czasie dopuszczenie bólu zamrożonego dawno temu.

Podczas warsztatu poprzez ćwiczenia będziemy więc sprawdzać i poznawać jakie rany nosimy w sobie, aby móc je uznać i przyjąć. To warsztat o pracy ze swoim sercem, być może poranionym, być może obudowanym. Będziemy starać się z nim skontaktować, poczuć w jakim jest stanie i czego potrzebuje. Być może bliskości, wyrozumiałości, być może ochrony przed kolejnymi zranieniami poprzez stawianie granic, a może wyrażenia złości, smutku, żalu.

Warsztat prowadzony będzie w nurcie Analizy Bioenergetycznej Alexandra Lowena. Jest to metoda pracy w której ciało, umysł i uczucia są ze sobą ściśle połączone, to co dzieje się w umyśle odzwierciedla zmiany w ciele i odwrotnie. Jak pisał jej twórca „Celem terapii jest pomoc w rozwiązywaniu problemów emocjonalnych oraz w wykorzystaniu potencjału życiowego tak, aby życie przynosiło więcej przyjemności i radości”.

Zajęcia zaczynają się kontraktem, czyli ustaleniem zasad pracy oraz przestrzenią na podzielenie się z jakimi uczuciami, myślami, obawami uczestnicy zaczynają zajęcia. W części praktycznej pojawią się ćwiczenia pogłębiające kontakt z ciałem, aby czuć siebie lepiej, uwolnić się od biegających myśli w pewnym stopniu. Stopniowo pojawią się również ćwiczenia ekspresyjne i ćwiczenia, które pomogą w kontakcie z uczuciami związanymi z tematem warsztatu. Zajęcia kończymy spokojnymi i wyciszającymi ćwiczeniami.

W CZYM MOGĄ POMÓC TAKIE ĆWICZENIA?
Dzięki pogłębianiu kontaktu z ciałem stajemy się pełniejsi, bardziej spójni. Podczas ćwiczeń dotykamy i wyrażamy bieżące konflikty, bądź też takie, które pojawiły się kiedyś i ciągle żyją niewyrażone gdzieś głęboko, w ciele. Podnosimy świadomość tego, co się w nas dzieje, wzrasta też zdolność ekspresji tego, co czujemy i myślimy. Poprzez pogłębiony oddech i odpowiednie oddziaływanie na ciało zmniejszamy jego napięcia. Ćwiczenia te są świetne dla osób, które na co dzień czują się w jakiś sposób zamknięte, mało ekspresyjne, a chciałyby nad tym pracować w bezpiecznej atmosferze.

DLA KOGO?
-dla tych, którym bliskie jest uczucie bycia niewystarczającym
-dla tych, którzy czują że w ich środku dzieje się wiele, ale nie wiedzą jak sobie z tym radzić
-dla tych, którzy szukają kontaktu ze swoimi uczuciami
-dla tych, którzy szukają kontaktu ze swoją wewnętrzną siłą
-dla tych, którzy czują zaciśnięte gardło i lęk przed swoim głosem
-dla tych, którzy czują, że w ich ciele jest wiele napięcia i chcieliby nauczyć się je rozładowywać
-dla tych, którzy chcą lepiej poznać siebie
-dla tych którzy wiele czytali i chcieliby w praktyce spróbować bioenergetyki(podejścia A.Lowena)

Prowadzący:
Maciej Gierasimiuk, certyfikowany facylitator Florida Society for Bioenergetics,

ZAPISY
KOSZT warsztatu uzależniony jest od daty wpłaty:

430zł przy wpłacie do 23 lutego 2018
500zł przy wpłacie po 23 lutego 2018
ABY SIĘ ZAPISAĆ, KLIKNIJ : http://maciejgierasimiuk.pl/warsztaty/czy-ja-wystarczam-warsztat-metoda-a-lowena-gdansk/
Z powodu wielkości sali liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność wpłaty.

TERMIN:

Sobota 10 marca 11:00 – 19:00, przerwa obiadowa 1,5h w trakcie dnia

Niedziela 11 marca 10:30 – 16:00, bez przerwy obiadowej

MIEJSCE:
Szkoła Yogi Zofii Netter

ul. Zgody II nr 1, Gdańsk

Rezygnacje:
Przy rezygnacji wcześniej niż 3 marca zwracam całą kwotę
Przy rezygnacji w terminie 4-7 marca zwracam połowę kwoty
Przy rezygnacji późniejszej kwota przepada

PRZECIWWSKAZANIA
Metoda Lowena to metoda silnie oddziaływająca na głębokie struktury psychiczne, emocjonalne i fizyczne. Dzięki temu jest skuteczna, ale też nie w każdym przypadku dobrze po nią sięgać. Prosimy o rozważenie, czy możecie z niej korzystać.
Przeciwwskazania:
– stany psychotyczne
– terapia psychotropowa
– ciąża i okres połogu
– różnego rodzaju stany zapalne i ostre
– padaczka
– jaskra
Sytuacje, kiedy trzeba zachować szczególną ostrożność na siebie:
– duża wrażliwości na silne bodźce, np krzyk
– okres karmienia piersią
– stosowanie środków farmakologicznych
– ogólny słaby stan organizmu
Jeżeli ktoś jest w terapii, warto uprzedzić swojego terapeutę czy terapeutkę, że planuje się wziąć udział w warsztatach bioenergetycznych.