Wiktoria olejnik - Szkoła Yogi Zofii Netter
Nauczyciele

Wiktoria Olejnik

„To kim jestem dzisiaj jest wynikiem tego co się wydarzyło kiedyś.. a przede wszystkim co z tym zrobiłam! ” – Wiki.. w sensie JA.

Byłam sportowcem przez 18 lat mojego życia. Moja historia zawiera w sobie 3. złamania w obszarze kończyn, cudowne wspomnienia, bezcenne doświadczenie, mądrość, którą w sobie odkryłam przez ten cały czas i odpowiednie kompetencje by uczyć innych jak dogadać i dogadywać się ze sobą dbając o ciało i umysł.

Kim jestem dzisiaj? 

Sobą. Składam się z bardzo dużej ilości małych kawałków, które są jak szkiełka, przez które w różny sposób potrafię patrzeć na świat i za którymi kryją się różne kompetencje, zainteresowania, mocne strony i też słabości. Znajomość tego bogactwa i różnorodności czyni mnie silną i świadomą swojej mocy osobą! Łączę ciało i umysł wykorzystując trening fizyczny i mentalny. Inspiruję do zmiany swojego życia pokazując inną perspektywę i uczę jak zadbać o swój dobrostan, który płynie z kontaktu i relacji jaką ma się ze sobą. Połączenie między ciałem i umysłem jest tym kontaktem wewnątrz każdego człowieka, którego jakość warunkuje życie szczęśliwego i spełnionego życia w zgodzie ze sobą. Wspieram w naprawianiu i harmonizowaniu utraconego dobrostanu oraz towarzyszę w uelastycznianiu ciała i umysłu. 

Moją misją, którą w sobie odkryłam jest pokazywanie ludziom, że jest inna opcja na życie. Inna perspektywa, którą jest życie swojego życia w poczuciu dobrostanu i wewnętrznego spełnienia. Ma ono związek z dbaniem o zdrowie fizyczne i psychiczne.. nawet jeśli zostały one utracone. Swoje zdrowie traciłam wiele razy. Potrafię je odzyskać i wiem, że ta misja wymaga sięgnięcia po wsparcie innych ludzi. Jestem dzisiaj tym człowiekiem, do którego teraz Ty możesz zgłosić się po wsparcie.

..jeśli chodzi o formalne kompetencje, wiedzę i narzędzia, którymi dysponuję to początek zaczyna się w ukończonych studiach magisterskich na kierunku fizjoterapia w Poznaniu na UMP. Współpracowałam z Centrum Ruchu i Terapii BODYWORK, gdzie byłam trenerką i koncentrowałam się na obszarze treningu medycznego. Podczas podyplomowych studiów na SWPS wzbogaciłam swoje kompetencje o wiedzę z zakresu psychologii sportu w nurcie pozytywnym. Wykorzystuję model psychoterapeutyczny IFS, w którego obszarze zdobyłam certyfikat ukończenia treningu na Poziomie 1. Ukończyłam kurs nauczycielski YIN jogi i kurs wprowadzający z jogi świadomej traumy. Współpracowałam z Wielkopolskim Centrum Fizjoterapii w zakresie fizjoterapii domowej. 

Aktualnie zajmuję się pracą z ciałem i umysłem w oparciu o całe moje doświadczenie zawodowe i życiowe. Całość mojego spojrzenia na człowieka obejmuje ruch i bezruch, ciało i umysł, aktywność i odpoczynek. Uczę i inspiruję, wspieram w budowaniu, naprawianiu, harmonizowaniu, uelastycznianiu i wzmacnianiu relacji między ciałem i umysłem. Pokazuję inną perspektywę. Jestem zmianą i tym samym do niej zachęcam. Towarzyszę i przewodzę człowiekowi w jego trudnościach, wyzwaniach czy momentach życiowego utknięcia oraz wspieram go w rozwoju i poszerzaniu perspektywy oraz podnoszeniu i poprawie elastyczności. Mam myśl wobec której czuję totalną zgodę: człowiek może zaprowadzić i potowarzyszyć innej osobie tak daleko, jak daleko sam zaszedł. 

Czuję i wiem, że pokonałam kawał drogi! 

Wiktoria prowadzi: jogę dna miednicy, jogę powięziową, jogę dla początkujących, yin jogę.