Aktualności

Kurs muzyczny: NATURA RYTMU I BĘBNY OBRĘCZOWE 9.01- 13.02.2019

NATURA RYTMU I BĘBNY OBRĘCZOWE. KURS MUZYCZNY Z XENIĄ URANOVĄ.
 
środy 9.01- 13.02.2019
“Wszystko ma rytm, i gdy jesteś w synchronii z tymi rytmami – życie płynie. poprzez rytm możesz znaleźć spokój w chaosie i harmonię w niezgodzie”. 
 

Xenia prezentuje autentycznie, alternatywne metody pracy z rytmem, improwizacją, oddechem i emisją głosu podczas gry na bębnach obręczowyh, z elementami indyjskich technik muzycznych, w ramach aktywności jej globtroterskiej Szkoły Bębnów Obręczowych i Rytmiki Orientu- TAKITA.
Więcej info: www.facebook.com/takitadrums

Ten warsztat jest dedykowany wszystkim zainteresowanym: tradycjami muzycznymi, kulturami świata, bębnami, muzyko- terapia, animacją muzyczną. Zarówno jak i tym , którzy nauczają rytmiki, pracują z głosem i tańcem, czy zajmują się rozwojem osobistym i chcieli by zbliżyć się ku muzyki. 

Podczas tego 6 tygodniowego warsztatu spotkamy się z bębnem obręczowym. Jest to jeden z najstarszych instrumentów ludzkości. Istnieje on od 6 tysiąclecia p.n.e., czasów jaskiń. Sumerom i Egipcjanom przygrywał w rytuałach płodności kapłanek, w starożytnej Grecji towarzyszył hulankom w kulcie Dionizosa . Do tej pory szaman wprawia dźwiękiem bębna w stan transu i pozwala na kontakt z innymi światami. W ostatnich latach, bęben ramowy przeżywa ogromny rozkwit. Długi i głęboki dźwięk tego instrumentu może doprowadzić nas do bardzo specjalnego miejsca, w którym bicie serca, oddech i umysł są jednym. Wszystko ma rytm, i gdy jesteś w synchronii z tymi rytmami – życie płynie. poprzez rytm możesz znaleźć spokój w chaosie i harmonię w niezgodzie. 

>>>> PROGRAM :

– Historia bębna obręczowego i pokaz technik.
– Rytm i natura rytmu. Podstawowe techniki gry.
– Synchronizacja ciała i umysłu. Rytm i oddech. 
– Podstawy emisji głosu. Bębnienie z emisją głosu.
– Struktury rytmiczne i komponowanie ( indyjską meotda spiewu _rytmicznego) Zwroty, akcenty.
– Parzyste i nieparzyste rytmy. Tradycyjne rytmy.
– Body Percussion
– Jam session.

>>>>> Instrumenty zapewniamy na miejscu! 

Xenia Uranova
jest rosjanką, mieszka w Polsce. Jest praperformerką, muzykiem, podróżniczką, trenerem rytmu, animatorką kultury, entuzjastką terapii dźwiękiem oraz założycielką globtrotterskiej szkoły gry na bębnach obręczowych i rytmiki orientu pod nazwą TAKITA.
Xenia pragnie się dzielić zdobytymi doświadczeniem, wiedzą, umiejętnościami i kompetencjami o naturze rytmu i światowych tradycjach muzyki, zarówno jak i technikach gry na bębnach obręczowych. Na własnym koncie ma wiele przeprowadzanych warsztatów w Polsce i za granicą.
Zgłębia ona również zagadnienia filozofii, praktyk cielesnych i mentalnych oraz zasady funkcjonowania natury i zjawisk w społeczeństwach. Kocha naturę i popiera holistyczny sposób bycia.

Więcej o Xenii:www.xeniauranova.com
https://web.facebook.com/xeniauranova/

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

Data: 9 stycznia- 13 luty ( 6 tygodni). Zajęcia odbywają raz w tygodniu, środa : godz.19.30- 21.00. 

Miejsce: Szkoła Yogi Zofii Netter., Gdańsk, ul. Zgody II/1
(kameralna, położona w cichym miejscu szkoła jogi w Gdańsku, wyposażona we wszystkie niezbędne pomoce do jogi, szatnie, parking, również parking dla rowerów)

Inwestycja: 240 zł 
Obowiązuje limit miejsc. Kolejność według zgłoszeń .

Zgłoszenia: do 5 stycznia 2019 e-mail: yogadlakazdego@gmail.com (proszę podać imię i nazwisko, numer kontaktowy) lub telefonicznie 502211907.
Zaliczka 80zł do dnia 5.01.2019 na konto: 24 1020 4900 0000 8602 3068 8335
z dopiskiem: bębny

Możesz zrobić komuś prezent świąteczny, zapraszając na kurs i kupując bon podarunkowy o wartości 100zł lub 200zł dostępny w recepcji szkoły. Informacja o bonach: https://yogadlakazdego.pl/2018/11/27/swiateczne-bony-podarunkowe-na-joge-i-nie-tylko/

 

>>> Rejestracja i pytania: Szkoła Yogi Zofii Netter, tel: 502 211 907 oraz tel. do prowadzącej: 739206808, mail: takita.drums@gmail.com

Do zobaczenia!